16 лютого після полишення активістами Євромайдану будівлі Київради (яку влада і, чомусь, журналісти вперто продовжують називати будівлею КМДА), декілька молодиків пробралися на спорожнілий 6 поверх і зайнялися виламуванням дверей та обшуком приміщень з метою що-небудь вкрасти. В інтернеті вже є відео дій злодіїв з камер спостереження (кабінет і приймальня, коридор).
Пізніше один із завсідників соцмереж упізнав одного зі злодіїв на фото, зробленого того ж дня:
Запропонована ідентифікація інших крадіїв сумнівна.
Ввечері під Київрадою зібралися радикали з маргінальних угрупувань (зокрема, з Чорного комітету). Вони «підігрівали» себе кричалками і навіть киданням факелів та запуском феєрверків (відео 1, відео 2). Також вони кричали «ганьба» на адресу ВО «Свобода».
Вже вночі прийшло повідомлення про те, що радикали прорвалися в будівлю Київради. За твердженням ЛІГАБізнесІнформ, серед тих, хто ввійшов усередину — представники Чорного комітету, Соціал-національной асамблеї, «Патріота України», ОУН і якісь «Вікінги» та «Нарнія».
На даний момент свободівці у великій кількості зайшли до Київради та переконують радикалів залишити будівлю. Хроніка подій описана на окремій сторінці на liga.net.
Доповнено. 17 лютого в ефірі 5-го каналу Микола Коханівський, сотник Першої сотні самооборони імені Євгена Коновальця та координатор Комітету визволення політв’язнів, заявив, що ОУНівці (Перша сотня) не заходили вночі до Київради, а навпаки: спільно зі свободівцями блокували туди доступ радикалам. (Намети Першої сотні знаходяться якраз навпроти головного входу до Київради — euro-maidan.info).
Рада ВО «Майдан» попередньо погодилася на умови закону про «амністію», згідно з яким кримінальні справи проти активістів закриють після звільнення держбудівель.
Відтак представники та активісти цієї структури готуються залишити приміщення Київської міської державної адміністрації. Про це УНІАН повідомив один із представників керівництва ВО «Майдан» політолог Ігор Жданов.
«Ми вже розпочали процес звільнення КМДА, — сказав він, зауваживши, що «наразі у будівлі столичної мерії відбуваються відповідні заходи і як очікується до завтрашнього дня будівля столичної мерії буде звільнена». Відповідаючи на запитання, чи можуть бути якісь провокації з боку інших сил Майдану залишитись або знову увійти до КМДА, Жданов зазначив, що «для унеможливлення таких дій навколо КМДА виставлено відповідні блокпости». Також за словами Жданова, всі люди, які знаходилися у столичній мерії, відсьогодні будуть переміщені до Будинку профспілок, Жовтневого палацу та Українського дому.
Разом з тим Жданов запевнив, що процес передачі будинку від мітингувальників до працівників КМДА відбуватиметься у присутності представників ЄС в Україні.
В той же час, ВО «Свобода» поки не збирається звільняти будівлю Київської міської державної адміністрації. Про це повідомив свободівець Едуард Леонов.
«Ми, як організована, дисциплінована політична сила, виконаємо будь-яке рішення, яке ухвалить Майдан. Зараз жодного остаточного рішення про звільнення якихось будівель не існує», — сказав Леонов.
За словами депутата, з 18 лютого планується посилення протистояння, тому сили опозиції, розташовані в районі КМДА, спрямують ближче до епіцентру подій — вулиці Інститутської.
Паралельно розпочалося створення проїзду в барикадах на вул. Грушевського. За словами очевидців, ширина проїзду буде близько 4 метрів.
Укріплення, а саме, мішки та інше будівельне сміття, не вивозять, а укріпляють ними бокові частини проїзду. Мітингувальники очікують на пісок, яким вже кілька днів укріплюють паркани та барикади. Мішками з піском активісти планують завалити проїзд у випадку, якщо влада не виконає своїх обіцянок.
Нардеп від Батьківщини Арсен Аваков прокоментував ситуацію наступним чином:
«В законі про амністію вказано, що треба звільнити усі вулиці, окрім тих, на яких відбувається мирний протест. Під розблокуванням малося на увазі відновлення транспортного руху», — зазначив він. Також Аваков уточнив: в законі вказано, що територія Майдану на вул. Хрещатик є територією мирного протесту.
«Єдина вулиця, яку нам необхідно звільнити, — вул. Грушевського. Отже до ранку на вул. Грушевського з’явиться шлагбаум та проїзд. Ми там створимо КПП, через яке буде можливе відновлення руху транспорту. Першим через КПП проїде машина з одним з послів ЄС в Україні та одним з народних депутатів», — повідомив Аваков.
«Зранку через міжнародних посередників, а саме — представника посольства Швейцарії як країни, що очолює ОБСЄ, — [КМДА] буде передано владі. Біля КМДА буде збережено пікет, а у самій будівлі не буде жодного міліціонера чи співробітника "Беркуту"», — додав Аваков.
Протягом ночі також буде полишено 4 обласні держадміністрації: Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську та Чернівецьку. «Полтавську ОДА вже звільнено», — додав Аваков.
Кілька десятків членів ВО «Свобода» пройшлися ходою по Печерську з метою пікетувати ресторан «Егоїст», що належить, за їхніми даними, регіоналові Анатолію Голубченкові — заступнику голови Київської міськдержадміністрації й нинішньому тимчасовому керівнику Києва на час усунення з посади Олександра Попова.
Як пояснили самі активісти, їхня хода називається «козацькі забави».
На бульварі Лесі Українки мітингувальників наздогнав автобус із беркутівцями, які, вийшовши, намагалися перешкодити ході, але змушені були відступити і поїхали геть. Невдовзі до колони приєдналися народні депутати від ВО «Свобода».
Дійшовши до ресторану «Егоїст», мітингувальники влаштували невеличкий мітинг, а потому обклеїли двері ресторану наліпками та обмалювали фарбою.
P. S. Всупереч твердженню в новині від Радіо «Свобода» про те, що «...більшість учасників була ... з битами», на відео немає ніяких бит, зате присутні держаки від лопат.