Як у Харкові валили Леніна

Нарешті й у Харкові повалили найбільшого Леніна. Це сталося увечері 28 вересня. Активісти понад чотири години працювали над тим, щоб звалити скульптуру з постаменту. Пиляли болгаркою ногу, тягнули тросом.

Коментар до відео: «Ленін упав у Харкові. Восьмиметрову скульптуру пиляли кілька годин. Міліція народу не заважала. І близько одинадцятої вечора вождя таки вдалося повалити. Голова ОДА підписав розпорядження про офіційний демонтаж пам'ятника, слідчі провадження закрили. Відтак людям, які валили скульптуру, покарання не загрожує.»

Фото з матеріалу радіо «Свобода»:

Ці та ще 6 фотографій

Панорамна зйомка:

Більше відео дивіться на YouTube-і.

Тим часом Геннадій Кернес заявив, що пам’ятник відновлять, повідомляє Укрінформ.

«Враховуючи, що цей найбільший в Україні пам’ятник Леніну був встановлений на 300-річчя Харкова, я обіцяю всім харків’янам, яких обурила ця ситуація, що ми знову встановимо цей монумент на тому ж постаменті, щоб відновити історичну пам’ять і архітектурну подобу міста Харкова», — зазначив мер.

За його словами, фрагменти зруйнованого пам’ятника були вивезені без участі комунальників і виявлені на території Облавтодору і на заводі ім. Малишева.

«Зараз відомий харківський скульптор Олександр Рідний займається оцінкою всіх пошкоджень, щоб зробити висновок про те, чи можна відновити монумент. Якщо не вийде відновити, то робитимемо з нуля», — додав Кернес.

Водночас мер заявив, що міськрада звернеться в міліцію з проханням знайти винних у руйнуванні пам'ятника. За його словами, голова ОДА Ігор Балута не мав права санкціонувати знесення пам’ятника в Харкові.

«Які можуть бути повноваження у губернатора підписати розпорядження на знесення монумента, якщо цей пам’ятник знаходиться на балансі КП «Харківзеленбуд» і ми виділяємо гроші на його утримання?» — заявляє Кернес.

Увечері 28 вересня на площі Свободи учасники маршу «Харків — це Україна» повалили пам’ятник Леніну з постаменту. На півгодини раніше голова Харківської ОДА Ігор Балута підписав розпорядження про демонтаж монумента.

Міліція закрила розпочате провадження щодо знесення харківського Леніна.

Українська