прісна вода

У Криму може загинути прісноводне рибне господарство

Кримські водойми для розведення риб можуть пересохнути через нестачу прісної води, яку вони отримували з Північно-Кримського каналу. Про це повідомив міністр сільського господарства Криму Микола Полюшкін.

За його словами, якщо українська влада не відновить постачання дніпровської води через канал, то багатьом водоймам не буде з чого поповнювати свої обсяги.

«Основною проблемою на сьогоднішній день є відсутність водопостачання з Північно-Кримського каналу. Основна частина прісноводних водойм поповнювалась за рахунок дніпровських вод каналу. Коли настане жарке літо і не буде поповнення водойм водою, водні об'єкти загинуть», — сказав Полюшкін.

За його словами, виробництвом товарної риби в республіці займається 34 юридичних та фізичних осіб, використовуючи 198 водойм загальною площею більш ніж 5 тисяч гектарів. Окрім того, послуги аматорського риболовства надає 184 підприємця на 263 водоймах, площею більш ніж 2 тисячі гектарів.

Міністр зазначив, що раніше самозабезпечення Криму рибною продукцією складало 30%, нестача перекривалась видобутком у Севастополі та імпортом рибної продукції глибокої заморозки.

За 2013 рік у Криму виробили 818 тон прісноводної риби, при потенціалі внутрішніх водних об'єктів — 5 тисяч тон.

Джерело: РИА Новости

Українська
Підписатися на прісна вода