Турчинов

Турчинов підписав закон про Суспільне телебачення і радіомовлення в Україні

Виконуючий обов'язки Президента України Олександр Турчинов підписав Закон України № 1227-VII «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України».

Про це повідомляє прес-служба президента України на офіційному сайті глави держави.

Нагадаємо, що 17 квітня Верховна Рада ухвалила Закон «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». За відповідний законопроект №1076 в цілому проголосували 243 народні депутати. Закон набуває чинності з моменту опублікування.

Законопроектом передбачено створення «Національної суспільної телерадіокомпанії України» на базі Національної телекомпанії України, Національної радіокомпанії України та низки інших підприємств.

Фінансування НСТУ здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України протягом чотирьох років з дня набрання чинності цього закону. Розмір бюджетного фінансування НСТУ визначається законом України про державний бюджет України на відповідний рік. Фінансування має становити не менше 0,2% видатків Дердавного бюджету за попередній рік.

Майно НСТУ є державною власністю. Кабінет міністрів України може визначити суб'єкт управління зазначеним майном.

Програмна політика НСТУ спрямовується на досягнення мети та завдань її діяльності.

Закон містить також норму, згідно з якою забороняється втручання державних органів та органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, а також недержавних організацій, в діяльності НСТУ з метою встановлення цензури, попереднього контролю та незаконного впливу на зміст інформації, поширюваної Громадським телерадіомовленням України.

«НСТУ не зобов'язана висвітлювати діяльність органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб. Програми НСТУ становлять не менше 75% національного та європейського (країн, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення) щодобового виробництва ефірного мовлення», — йдеться в законі.

Джерело: Espreso.tv

Українська
Підписатися на Турчинов