Далекий Схід

Японія натякнула РФ на референдум на Курилах і нагадала про українців Далекого Сходу

Екс-міністр оборони Японії Юріко Коїке розцінила дії Москви у Криму як «бандитські» і припустила, що Росія повертається до «безрозсудних імперських амбіцій».

Тепер Токіо слід вважати "брехливими" обіцянки президента РФ Володимира Путіна з приводу переговорів щодо Курил, вважає міністр.

Більшість японців вважає, що дії Росії щодо України було визначено експансіоністським геном, який міститься у політичній ДНК Росії, а не особистою позицією Путіна і характером української кризи, пише Коїке у Project-syndiate. Японію дана ситуація турбує як єдину у G7 країну, що має територіальну суперечку з Росією, повідомляє NEWSru.com.

Острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї опинилися під контролем СРСР після Другої світової війни, нагадує вона. «І, як скрізь у Росії, їхні жителі були бідняками, що страждали від некомпетентного і корумпованого уряду, чи то комуністи чи сьогоднішні капіталісти», — стверджує екс-міністр.

Коїке називає «дивною історичною іронією» той факт, що на суперечних територіях живе багато етнічних українців. «Якби референдум про незалежність відбувся на острові Ітуруп, де близько 60% жителів мають коріння в Україні, Путін визнав би результат так само легко, як у Криму?» — запитує політик.

Юріко Коїке нагадала, що після приходу до влади у 2012 році прем’єра Сіндзо Абе уряд Японії намагався налагодити відносини з Путіним у надії на серйозні переговори щодо північних територій. «Але тепер, коли Путін зробив свої плани імперської реставрації чіткими й прозорими, ці надії стали мертвонародженими», — вважає екс-міністр оборони.

Наслідки переходу Криму під російську юрисдикцію мають важливі нюанси для відносин між азіатськими державами, особливо показовою, на думку Коїке, є реакція Китаю. «Кожна країна в Азії повинна зробити тільки один висновок з мовчазного схвалення Китаєм захоплення Путіним кримської землі: Китай теж вважає, що сильний завжди правий, і може так само діяти на суперечних територіях, будь то у Південно-Китайському морі або індійських Гімалаях», — йдеться у статті.

Японія, за словами екс-міністра оборони, має намір працювати з партнерами у G7, щоб «нерозумні амбіції Путіна не поставили під загрозу інші частини України». Поки що, нагадує вона, у Токіо прийнято рішення надати Києву 1,5 млрд доларів економічної допомоги.

Тим часом, відзначає екс-міністр, Росія повертається до «стагнації пізньої радянської епохи», а Путін бере на озброєння девіз Леоніда Брежнєва «триматися за те, що маємо». Це, на думку Коїке, означає, що слова Путіна про угоду з Японією щодо Курильських островів так само брехливі, як і його запевнення, що росіяни у Криму перебували в небезпеці і потребували захисту російських військ.

Джерело: УНІАН
Більше інформації, зокрема, про Зелений Клин міститься в оригінальній статті на NEWSru

Українська
Підписатися на Далекий Схід