Литва

Росія відмовилася виконувати угоду «про зміцнення довіри і безпеки» — Литва


Росія в односторонньому порядку зупинила угоду про надання інформації щодо озброєння в російському ексклаві Калінінград. Про це заявляє міністр оборони Литви.

За словами литовського міністра, Москва проінформувала Вільнюс, що більше не буде дотримуватися угоди від 2001 року «про зміцнення довіри і безпеки».

Рішення Росії він назвав «черговим кроком до руйнування взаємної довіри та системи безпеки в Європі».

Росія припинила надавати інформацію про свої війська в Калінінграді, де знаходиться штаб Балтійського флоту Росії, в 2007 році після введення мораторію щодо договору про звичайні сили в Європі. Але до цього часу Литва мала можливість інспектувати Калінінград згідно з договором від 2001 року.

Минулого тижня НАТО посилило свою присутність в країнах Балтії та Польщі після того, як Росія почала концентрувати свої війська на кордоні з Україною.

Джерело: Радіо Свобода

Українська

Спільна заява голів ВРУ, Сейму Литви та Сенату Польщі

Сьогодні в Києві відбулося засідання Президії Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща. У ньому взяли участь Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов, Голова Сейму Литовської Республіки Лорета Граужинєнє та Маршалок Сенату Республіки Польща Богдан Борусевич.

За підсумками засідання Сторони підписали Спільну заяву:

Українська
Підписатися на Литва