Меджліс

Меджлісу пригрозили ліквідацією за «екстермістську діяльність»

Прокурор Криму Наталія Поклонська винесла попередження лідерові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову за «екстремістську діяльність». Відео з відповідною заявою, яку Поклонська зачитала в офісі Меджлісу, оприлюднено в мережі Youtube у неділю.

Поклонська, зокрема, заявила, що у разі, якщо представники Меджлісу «повторно вдадуться» до дій, які російське законодавство трактує як екстремізм, цей представницький орган кримських татар буде ліквідовано.

Прокурор Криму звинуватила Рефата Чубарова в організації незаконної демонстрації 3 травня, коли на півострів намагався потрапити лідер кримських татар Мустафа Джемілєв.

Раніше в неділю лідер Меджлісу повідомив, що його викликають в прокуратуру. Причин виклику йому на той момент не пояснили.

Джерело: Радіо Свобода

Українська

Меджліс хоче самовизначення татар у складі Україні і не визнає референдум (заява)

Кримськотатарський народ категорично відкидає будь-які спроби визначити майбутнє Криму без вільного волевиявлення корінного народу Криму. Про це йдеться в прийнятому 15 березня 2014 Зверненні Меджлісу до Верховної Ради України і до всього українського народу, підписаного головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим.

Междліс переконаний, що відновлення прав кримськотатарського народу і реалізація їм права на самовизначення на своїй історичній Батьківщині повинні здійснюватися у складі суверенної і незалежної Української держави.

Також в документі ще раз підкреслено, що кримські татари не визнають кримський референдум 16 березня 2014, що проводиться з метою змінити територіальну приналежність Криму, легітимним і відповідним міжнародному праву і Конституції України.

У зверненні наголошується, що кримські татари категорично відкидають будь-які спроби визначити майбутнє Криму без вільного волевиявлення кримськотатарського народу — корінного народу Криму.

Кримські татари закликають Верховну Раду та інші вищі органи державної влади України негайно і спільно з міжнародними організаціями (ООН, ОБСЄ, Рада Європи, Європейський Союз) забезпечити вільне волевиявлення на здійснення кримськотатарським народом невід'ємного права на самовизначення на своїй історичній території — Крим.

Також Меджліс вимагає визнати і закріпити законами та іншими правовими актами України статус кримськотатарського народу як корінного народу Криму.

Як відомо, в останні дні лютого Росія фактично здійснила акт агресії відносно України, коли військові частини РФ без опізнавальних знаків і без будь-яких пояснень з боку російського уряду почали блокувати військові частини ЗСУ на території Криму.

На 16 березня у Криму призначено референдум, в результаті якого АРК може виявити бажання стати членом РФ. США, європейські країни, офіційний ЄС, міжнародні інституції, ОБСЄ та інші міжнародні організації, чинна влада України не визнають референдум законним та легітимним.

Джерело: УНН

Українська
Підписатися на Меджліс