Небажання вводити воєнний стан як державна зрада

В Україні йде повномасштабна війна. Спершу вона маскувалася під дії місцевих, внутрішніх сил, але в понеділок 25 серпня російські війська відкрито вторглися на територію нашої країни одразу на двох напрямках: Новоазовська та Ілловайська.

В таких умовах продовжувати робити вигляд, що у нас триває АТО, сили якої борються проти розрізнених групок терористів, і посилати добровольчі батальйони на загибельне зіткнення з вишколеними, якнайкраще озброєними і просто значно чисельнішими силами регулярної армії РФ (ба, більше, того — з найкращими їхніми військами) — це військовий злочин. І зумовлений такий злочин може бути тільки або повним безумством політично-військового керівництва (президента, АП, керівництва силових відомств і АТО) — чого ми явно не спостерігаємо — або державною зрадою (про що були попередження ще до виборів).

Ще до відкритого російського вторгнення численні громадські активісти, політики й політичні аналітики вимагали від президента ввести воєнний стан у Донецькій та Луганській областях, що дозволило б у короткі строки розгромити сили терористів і принести на нашу землю мир. Щоб протидіяти цим вимогам, Адміністрація Президента (зрозуміло, з відома та погодження особисто президента) запустила "качку" про те, що, нібито, при введенні воєнного стану в Україну перестане надходити міжнародна фінансова допомога, зокрема, кредити від МВФ.

Після початку широкомасштабної війни Росії проти України ця брехня порошенківського оточення стала особливо бридкою. Тому дуже доречною стала прес-конференція Андрія Кожем’якіна та Григорія Немирі 29 серпня, в якій вони роз’яснили неправдивість заяв президентської сторони.

В останні дні ми (euro-maidan.info) виявили, що брехня від АП успішно поширюється деякими громадянами на рівні чуток. Тому передруковуємо вказану прес-конференцію. Найбільш важливі моменти сказані в ній Григорієм Немирею; вони звучать на наведеному нижче відео, а в тексті виділені нами жирним нарисуванням.

Оголошення воєнного стану на території Луганської і Донецької областей — шлях до миру, і це обов’язок президента, — «Батьківщина»

 

Депутати фракції «Батьківщина» вважають, що якнайшвидше оголошення воєнного стану на території Луганської та Донецької областей — це найкоротший шлях до миру, а не введення воєнного стану — це гра на руку Путіну, який очолює військову агресію проти України, яку світ вже визнав війною.

Про це сьогодні на прес-конференції заявили заступники голови партії «Батьківщина» Андрій Кожем’якін і Григорій Немиря.

«Я переконаний, що не введення нині воєнного стану — це гра на руку Володимиру Путіну, який очолює військову агресію проти України, яку уже весь цивілізований світ визнав війною», — наголосив Андрій Кожем’якін.

«Введення воєнного стану в Луганській і Донецькій областях є життєво необхідними. Учора про це чітко заявила голова партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко. На жаль, ситуація близька до критичної, численні батальйони не отримують належної зброї і техніки. Непоодинокі прикладі дезорганізації у частинах військ. В умовах прямої агресії Росії — це не конституційне право, а обов’язок президента України (ввести воєнний стан)», — наголосив Кожем’якін.

На його думку, введення воєнного стану дозволить зосередити всі важелі управління в руках Головнокомандувача України та дозволить підвищити ефективність і відповідальність служб, які задіяні в проведенні АТО – Антитерористичного центру, СБУ, Генштабу і Нацгвардії, що підпорядковується МВС.

«Введення воєнного стану спростить постачання зброї на передову», — зазначив заступник голови партії «Батьківщина» і відкинув тезу про те, що це завадить проведенню дострокових парламентських виборів. Він нагадав, що ще в квітні зареєстрував законопроект про особливості проведення виборів в умовах воєнного стану і буде наполягати на його розгляді 2 вересня.

«Сьогодні країна потребує миру та перезавантаження», — наголосив Андрій Кожем’якін, пояснивши, що воєнний стан може пришвидшити мир, а перезавантаження країни може відбутися завдяки достроковим виборам, на які очікує майже 70% людей.

У той же час заступник голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря наголосив, що немає жодних міжнародно-правових обмежень, які б блокували надання військової допомоги Україні у разі введення воєнного стану на Донбасі.

За його словами, всі, хто говорить про начебто неможливу військову допомогу після введення воєнного стану, не посилаються ні на одну правову норму.

«Немає навіть посилання на заяви світових політиків. Тому я хочу чітко заявити, що не існує жодних обмежень, які б блокували військово-технічну допомогу у разі введення воєнного стану на території двох областей. Не треба плутати оголошення війни і введення воєнного стану», — заявив Немиря.

«Якщо ж Україна і далі продовжуватиме зволікати з воєнним станом, у міжнародних судових установах ми додамо аргументів Росії, оскільки самі не вважали за необхідне оголошувати тривогу і продовжували проводити АТО. Про яку відповідальність Росії, як агресора, може йти мова в таких умовах?», — наголосив заступник голови партії «Батьківщина».

«Підкреслюю, воєнний стан — це належна відповідь на існуючу загрозу суверенітету. Якщо ми не вводимо воєнний стан, це означає, що нема ніякої загрози цілісності і суверенітету України, немає агресії з боку Росії, і таким чином підтверджуємо, що це начебто внутрішній конфлікт», — підкреслив Григорій Немиря.

Джерело: Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»

Постає резонне запитання: а може логіка президента Порошенка і його Адміністрації якраз і полягає в тому, щоб мовчки підтверджувати, що немає ніякого вторгнення Росії, а є внутрішній український конфлікт?

Українська