Пропозиції зі структурування Євромайдану від Кевіна Каро

29 грудня hromadske.TV записало інтерв’ю з американським соціологом іранського походження Кевіном Каро. З позицій свого тривалого дослідницького досвіду пан Каро сформулював ряд незаперечних спостережень, які є найкращою програмою розвитку Євромайдану з усіх досі запропонованих. Тези Каро:

1. Рухи, подібні Майдану, мають розповсюджуватися, проникати все ширше як географічно, так і демографічно. Інакше вони гинуть. Середини не буває. Застій веде до поразки. Тому закритися за межами барикад — смерть Майдану. Майдан має охопити весь центр, весь Київ, всі міста України, перетягти на свою сторону також громадян Півдня і Сходу.

2. Опозиційна „трійка” (Яценюк, Кличко, Тягнибок) не виражає інтересів і прагнень Майдану, а керується інтересами олігархів, які фінансують цих політиків. Вони готові використати Майдан, оскільки їхні короткострокові цілі можуть збігатися з цілями Майдану, але вже в середньостроковій перспективі вони розходяться.

3. Майдан має утворити низовий виборний орган у кількасот осіб, що має складатися з обраних громадянами представників як Майдану, так і делегатів громадян та колективів, які там зараз не представлені — наприклад, шахтарів Донбасу, вчителів, профспілок, громадських організацій — якомога ширший і всеохопний. Цей орган має бути не сформований опозицією, як керівний орган ВО „Майдан”, а обраний знизу.

4. Цей виборний орган (Рада Майдану, Народний Парламент) має негайно почати засідання, наприклад, на другому поверсі Будинку профспілок. Він має дійти громадської згоди про подальші дії Майдану і з своїх лав висунути виконавчий орган – Комітет у декілька десятків осіб, який зможе здійснювати виконавчі функції саме від імені Майдану і народу України, а не від імені опозиції. Рішення такого органу (наприклад, рішення про загальний страйк) українці будуть виконувати (оскільки це вони самі, а не хтось інший за них, вирішив так робити).

5. Крім того, дуже важливо, щоб засідання цього Народного Парламенту постійно транслювалися на телестрім, щоб громадяни мали змогу контролювати роботу своїх обранців.

Кевін Каро (Kevin Karo) — політичний аналітик та журналіст-фрілансер, залучений до подій, що стосуються наростаючих протестних рухів, які переходять у зайняття території. Він був свідком Іранської революції 1979–1981 років. Брав участь у русі "Окупуй Волл-стріт" у фінансовому кварталі в Нью-Йорку, який почався 17 вересня 2011 року, і завершився 15 листопада 2011 року. Кевіну пощастило опинитися в Києві, коли почався Євромайдан. Він спостерігав за розвитком Євромайдану з 26 листопаду 2013 року. Також він намагався зрозуміти та проаналізувати відмінності та схожість руху "Окупуй Уолл-Стріт" та Євромайдану, і, що найважливіше, зрозуміти базову динаміку подібних рухів.

Джерело: dymmar з ЖЖ.

Українська