Державний департамент США зробив заяву щодо сьогоднішнього голосування у Верховній Раді за антидемократичні закони

На сайті Державного департаменту США з’явилася офіційна заява для преси, котра стосується сьогоднішнього голосування руками у Верховній Раді України за поправки до законів, що мають на меті наблизити нашу країну до диктатури. Надаємо переклад заяви Держдепу на українську (вставки у квадратних дужках є роз’ясненнями перекладача):

Проходження недемократичного законодавства в українському парламенті

Заява для преси
Джен Псакі
Прес-служба
Вашингтон, округ Колумбія
16 січня 2014

Сполучені Штати висловлюють свою глибоку стурбованість тим, що Українська [Верховна] Рада, не дотримуючись належних процедур, добилася сьогодні впровадження кількох сумнівних законів. Деякі з цих законів будуть обмежувати право на мирний протест і здійснення свободи слова, стримувати незалежні ЗМІ та придушувати роботу НУО [неурядових організацій]. Якщо Україна дійсно прагне європейського майбутнього, вона повинна захищати і просувати універсальні демократичні принципи й цінності, що лежать в основі європейської цілісності, свободи та миру, і не дозволяти систематично їх руйнувати.

Ми закликаємо уряд України вжити заходів для того, щоб його законотворчість відображала демократичні зобов'язання України перед Організацією з безпеки та співробітництва в Європі й прагнення її народу до здійснення своїх основоположних свобод: слова, зібрань та об’єднань. Як процес, так і суть дій Ради сьогодні викликають серйозні сумніви у прихильності України до демократичних норм. Справжня демократія не може функціонувати без діалогу, компромісу, права на мирну незгоду і законодавчої влади, котра користується довірою народу.

Джерело: U.S. State Department

Українська