На Донбасі з органів внутрішніх справ звільнено близько 1700 міліціонерів

На нещодавно звільнених від проросійських терористів територіях відбувається процес очищення міліції — працюють спеціальні групи, які вивчають які правоохоронці мають бути звільнені з лав, а з якими можна далі працювати.

Як повідомив начальник Департаменту кадрового забезпечення МВС України Віктор Слівінський, вже наступного дня після звільнення відповідної території постає питання: хто буде займатися охороною громадського порядку, чи можна залучати особовий склад, який перебував на тимчасово захопленій території.

З огляду на це, міністерством було сформовано декілька груп, які в своєму спорядженні мають детектор брехні, так званий, поліграф, фахівців з психологічної служби, кадрової, з підрозділів внутрішньої безпеки, для вивчення ситуації.

Віктор Слівінський наголосив, що самоцілі звільнити немає, є питання з ким працювати далі. Він наголосив, що зараз з об'єктивних причин неможливо провести атестування. «Тому ці групи йдуть, як передові, розвідувальні — вивчити ситуацію, позбутися вже тих працівників, яких використати в подальшому буде неможливо. Я думаю, процес буде довгий. Необхідно буде проходити ще атестування особового складу, необхідно подумати, кого залучити, можливо, з інших регіонів», — наголосив керівник департаменту кадрового забезпечення.

На його думку, переатестувати треба близько 80% особового складу міліції Донецької і Луганської областей, а це близько 20 тис. правоохоронців.

«На сьогоднішній день наказами як міністра, так і керівництва Донецької і Луганської областей звільнено близько 1700 чоловік. Це люди, які, скажімо так, не з'явилися на роботу і на сьогоднішній день місце їх перебування невідоме. Є частина людей, які самі написали рапорти — неготові вони служити, є частина людей, яких звільнили за порушення дисципліни, але це не основна частина території», — наголосив Віктор Слівінський.

За його словами, вже закінчена перевірка в райвідділках Слов'янська, Краматорська, Артемівки та Дружківки, працює група в Красному Лимані та Костянтинівці Донецької області, а також у райвідділах нещодавно звільнених населених пунктах Луганщини — Лисичанську, Северодонецьку та Рубіжному.

Джерело: Офіційний веб-сайт Міністерства внутрішніх справ України

Українська