Сьогодні відбулося засідання РНБО України, на якому мало бути розглянуто питання введення воєнного стану на Донбасі. Проте глава держави, відкриваючи засідання, у своїй промові заявив, що пропонує призупинити Антитерористичну операцію на Сході, і запропонував перейти до плану мирного врегулювання ситуації.
Про це журналістам повідомив лідер фракції «Свобода» Олег Тягнибок після зустрічі Президента з главами фракцій.
«Сьогодні я на погоджувальній раді озвучив позицію нашої фракції. Ми вимагаємо від РНБО прийняття рішення про введення воєнного стану в Донецькій, Луганській області, а також АР Крим. Президент вважає, що потрібно ще час: 7–10 днів для того, щоб провести мирні переговори», — сказав Тягнибок.
У своїй промові на засіданні РНБО Порошенко заявив: «За рішенням РНБО сьогодні почне діяти мирний план президента. Буде запропоновано припинення вогню як початок мирного плану президента. Я сподіваюся, що це відбудеться вже цього тижня. Час дії припинення вогню буде обмежено. Нам не потрібно втягуватися в затяжний переговорний процес. Левова частка цього мирного плану викладена в моїй інавгураційній промові».
В інавгураційній же промові Порошенко закликав учасників конфлікту на Донбасі скласти зброю та пообіцяв амністію. «Нам потрібен партнер для конструктивного діалогу. Ми будемо говорити не з «безлерами» і «стрілками», а з мирними громадянами», — додав Порошенко.
Такі популістські заяви викликають серйозне занепокоєння і породжують численні запитання:
1. З якими «мирними громадянами» збирається вести діалог Порошенко, і про що? Чи не маються на увазі під «мирними громадянами» олігархи Донеччини та Луганщини, які зараз не контролюють ситуацію у своїх вотчинах і, тому, дуже хочуть повернути status quo, який був там до вторгнення російських терористів?
2. Про який діалог ідеться за умови присутності в регіоні отих самих «безлерів» і «стрілків»?
3. Наскільки наївним — або, навпаки, лицемірним — треба бути, щоб серйозно обговорювати можливість складання зброї російськими диверсантами?
4. Чи не буде головним наслідком тимчасового припинення вогню перепочинок для терористів, під час якого вони фізично відпочинуть, перегрупуються, проведуть розвідку, отримають підкріплення з Росії, додатково укріплять та фортифікують свої позиції — після чого раптово порушать перемир’я, розпочавши масовані напади на позиції українських силовиків, ополченців та військових?
Заради справедливості відзначимо, що введення воєнного стану і припинення вогню не є єдиними можливими альтернативами. Вже зараз є аргументи за те, що АТО може успішно тривати і в нинішньому правовому статусі, а введення воєнного стану якраз невигідне, оскільки загрожує відтермінувати вибори до Верховної Ради, на які очікує українське суспільство.
- Щоб додати коментар, увійдіть