На Донбасі через терористів скоротився видобуток вугілля

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України відзначає зниження щодобового видобутку вугілля на державних вугільних підприємствах на 10% у зв'язку з проведенням на Донбасі антитерористичної операції проти дій озброєних бойовиків.

Про це журналістам повідомив перший заступник голови Міненерговугілля Юрій Зюков.

«Кожну добу це близько 10—12% через цю ситуацію. Якщо в тоннах, то це близько 7—10 тисяч тонн, які ми щодня недоотримуємо», — сказав Зюков.

За його словами, зниження спостерігається цього тижня, оскільки в цей період військові дії проти терористів активізувалися в районі Лисичанська, Селидового і Донецька.

При цьому чиновник наголосив, що в таких умовах потрібно дбати про життя шахтарів і не відправляти їх видобувати вугілля. За його словами, на зупинених шахтах працює по кілька людей, які забезпечують їх роботоздатність.

Крім того, Зюков зазначив, що попри заворушення та бездіяльність міліції, більшість шахтарів Донбасу продовжують свою роботу на шахтах, до яких бойовики не дісталися.

26 травня в Донецьку терористи захопили міжнародний аеропорт і спалили стадіон «Дружба», українські силовики проводять там активну фазу АТО проти терористичних і бандитських угруповань сепаратистів. За інформацією прес—офіцера АТО Олексія Дмитрашковського, операція в Донецьку триватиме, доки не будуть знищені всі терористи, або доки вони не здадуться.

Джерело: УНІАН

Українська