У Харкові затримано росіянина — друга неповнолітньої підпалювачки українського прапору, який мав намір взяти участь у травневих провокаціях

Під час проведення слідчих дій правоохоронцями були встановлені та допитані особи, з якими дівчина активно спілкувалася останнім часом. Серед її знайомих, яких вона навіть впустила пожити до себе додому, був виявлений громадянин Росії.

Працівники міліції здійснили санкціоновані заходи за місцем проживання підозрюваної. Там вони виявили п'ять молодих людей. Усі вони, разом з власницею помешкання, були запрошені до Дзержинського районного відділу міліції Харкова для втановлення їх осіб, надання пояснень, а також перевірки на причетність до участі у вищезгаданих подіях.

Під час допиту з'ясувалося, що троє з них — мешканці Харківської області, один — 18-річний харків'янин, а також 23-річний громадянин Росії.

Як розповіли хлопці, вони познайомилися з підозрюваною під час мітингів в місті Харкові. І жили вони разом в одній квартирі за запрошенням її хазяйки.

Зі слів громадянина Росії, він приїхав до Харкова наприкінці 2013 року. Останні місяці юнак був активним відвідувачем мітингів, на які збиралися прибічники ідеї федералізації. 9 Травня вся ця компанів мала намір відзначитися на святкових заходах з метою участі в масових провакаціях для дестабілізації ситуації в регіоні.

Нагадаємо, що 2 травня працівники Дзержинського райвідділу міліції Харкова за підозрою у спаленні українського прапора встановили та затримали 16-річну харків'янку. За вказаним фактом було розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 338 (наруга над державними символами) Кримінального кодексу України. Слідчим вдалося з'ясувати, що неповнолітня проживала в місті одна без нагляду дорослих. А її батьки вже тривалий час живуть та працюють у Росії. Дівчина була активною учасницею всіх проросійських мітингів та зборів, що проходили у Харкові.

Наразі слідчі дії за вказаним кримінальним провадженням тривають.

ВЗГ ГУМВС України

в Харківській області

Джерело: Офіційний веб-сайт ГУМВС України в Харківській області

Українська