Яценюк пояснив, чому в першому турі не буде єдиного кандидата

Лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк вважає, що оголошувати єдиного опозиційного кандидата в першому турі виборів — це виставляти мішень, яку знищать ще до перегонів.

Про це він сказав зі сцени Майдану в неділю, 5 січня.

Яценюк нагадав, що 18 травня три опозиційні сили підписали угоду, за якою в другому турі президентських виборів вони підтримують єдиного кандидата.

За його словами, у першому турі поки що така формула: ідуть кандидати від кожної парламентської опозиційної партії: "Пояснення дуже чітке — одного не зареєструють, другого знімуть, третього отруять. Тому сьогодні виставляти одну мішень, яка буде знищена за 15 місяців до виборів, — це неправильно".

"Ми маємо формулу. Ми вийдемо з цією формулою, і ви всі будете аплодувати. І ви скажете: "Вони здатні перемогти. А якщо вони здатні перемогти, то ми як 45 млн. українців також здатні перемогти. Тому що ці люди прийдуть до влади не для себе, а для нас", — сказав Яценюк.

За його словами, у 2014 році має відбутися формування "команди трьох опозиційних сил, до якої входять Тимошенко, Тягнибок, Кличко, Яценюк, до якої входить громада".

Ця команда, як він підкреслив, не ставитиме для себе мету поділити крісла: "Ми не для цього туди зібрались. Ми зібрались для того, щоб кожен українець дав собі відповідь чому він підтримує Майдан, чому буде підтримувати саме ці три опозиційні сили і що зміниться після їхньої перемоги".

Він запевнив, що результатом Майдану має стати план змін для країни.

"А хто в якому кріслі буде — ви розберетесь. Це не вирішується між трьома силами, це вирішується вами. І в цьому — принципова різниця між нами і Януковичем. Янукович хоче вирішити самостійно зі своїм оточенням, хто буде керувати країною. А ми хочемо вирішити разом, як ми будемо керувати країною. А після цього ви дасте мандат тому, хто буде мати право керувати країною", — пообіцяв Яценюк.

Джерело: Українська правда

Українська