Експерти бачать 4 сценарії вторгнення РФ в Україну

Поки країни Заходу транслюють усе зростаючі побоювання з приводу можливої військової експансії Росії в Україну, британські експерти з Королівського Об'єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) склали свій прогноз розвитку ситуації.

На їхню думку, критичної межі протистояння між Москвою і Києвом досягне у травні, коли РФ, що активно концентрує війська біля кордону з сусідньою країною, може почати вторгення на територію України.

Аналітичний центр пропонує чотири сценарії можливої російської військової операції, повідомляє NEWSru.com з посиланням на Le Figaro.

За даними RUSI, Росія зосередила вздовж північного кордону України від Києва до Харкова чотири військових групи загальною чисельністю 50 тис. чоловік. У свою чергу, представник США в Організації безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Даніел Баєр заявив напередодні про те, що РФ стягує десятки тисяч військовослужбовців на прикордонні території.

У можливих сценаріях розвитку подій британські експерти передбачили різні варіанти - від символічних жестів Москви з "брязкання зброєю" до перекроювання карти України. Перший прогноз передбачає коротку демонстрацію сили з метою змусити Київ і світове співторвариство прийняти втрату Криму як доконаний факт.

Згідно з другим сценарієм, російські сили на Південному Сході України будуть використовуватися для розпалювання масових заворушень. Підсумком має стати відкриття коридору між Кримом і Донецьком, який буде де-факто анексований. Про те, що Москва вже нібито почала дії в цьому напрямку та впровадила проплачених активістів для організації акцій незгоди з політикою нової української влади в Донецьку, Харкові, Миколаєві, Маріуполі та Луганську, на брифінгу заявила офіційний представник Держдепу Дженніфер Псакі.

Третій сценарій, який пропонують британські експерти, являє собою розширений попередній. Згідно з цим розвитком подій, проросійський рух забезпечить розкол України надвоє і російськомовні південь і схід увійдуть до складу РФ.

За четвертим варіантом, російські війська вчинять стратегічний маневр для створення коридору, що з'єднує невизнану республіку Придністров'я, яку Молдова вважає своєю територією, і Крим. Дуга, що окреслює цю "нову російську територію", змінить карту Чорного моря і стане основоположним викликом для європейського порядку, застерігає RUSI.

Про те, що Придністров'я, цілком імовірно, стане черговим суб'єктом РФ слідом за Кримом, на Заході заговорили відразу ж після приєднання Криму до Росії. У самій невизнаній республіці не приховують, що такий розвиток подій був би вкрай бажаним для більшості жителів. Напередодні в Тирасполі навмисно пішли на загострення відносин з Молдовою, відмовившись від призначених на 10 квітня переговорів із врегулювання кризи у форматі "5+2" - за участю Росії, України, ОБСЄ і спостерігачів від ЄС і США.

Джерело: Espreso.tv

Українська