Ситуація у ЗСУ стабілізувалася і військові готові до оборони — екс-начальник Генштабу

Колишній начальник Генерального штабу ЗСУ Анатолій Лопата констатує, що ситуація у Збройних Силах України стабілізувалася. Про це він повідомив на прес-конференції у Києві.

«Збройні Сили України оговтались. На сьогодні проводяться навчання військової авіації, у нас є і винищувачі, бомбардувальники і штурмовики, не зважаючи на те, що 50 кращих літаків ми залишили в Криму», — зазначив Анатолій Лопата.

За його словами, «на сьогоднішній день опановано ситуацію, частина наших Збройних Сил висунута до кордонів, вони вивчають місцевість і готуються до можливих дій в обороні». На переконання екс-начальника Генштабу, «є всі передумови для того, щоб Україна не здала без спротиву свою територію на Сході». «Такого як в Криму не буде», — наголосив він.

Екс-начальник Генштабу ще раз підкреслив, що «ситуація стабілізувалась, Україна опанувала загрозу, яка надходила з боку Збройних сил РФ, відповідно зроблені деякі кроки до підвищення боєздатності наших Збройних Сил, зроблена часткова мобілізація підрозділів».

При цьому Лопата зауважив, що ситуація на кордонах залишається загрозливою, «РФ нарощує військову присутність біля кордонів нашої держави, до кордонів стягується військова техніка і особовий склад. РФ не залишила ідею силового втручання в нашу державу».

Джерело: УНІАН

Українська