Про силу безпосереднього враження

Ще вдень держсекретар США Джон Керрі був у Києві на Майдані незалежності та вулиці Інститутській, де поговорив з людьми і поклав квіти на імпровізованій алеї слави:

“Було неймовірно і зворушливо побачити барикади, шини, дроти, побачити місця, куди були влучені кулі. Люди все ще стоять поруч із вогнем. Також в хмарах я побачив будинки, з яких стріляли. А також зворушили мене фотографії тих, хто загинув, людей, які віддали своє життя за майбутнє України. Це було дуже зворушливо — підійти до українців, які там зібралися. Вони висловлювалися за те, щоб не повернутися назад до того життя, яке було при Президентові Януковичі”, — сказав Керрі на брифінгу.

І разом із тим Керрі заявив, що якщо Росія не поверне своїх солдат до казарм, США та ЄС змушені застосувати до неї санкції.

«Якщо Росія хоче допомогти у деескалації ситуації, вона може повернути своїх солдат до казарм і жити згідно з Угодою від 1997 року (Угода між Україною і Російською Федерацією про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України). Якщо Росія вирішить не підтримувати деескалацію, якщо не буде співпрацювати з урядом України, тоді наші партнери не матимуть ніякого вибору, окрім того, щоб приєднатися до нас і застосувати ті заходи, які ми втілюємо, щоб ізолювати Росію дипломатично, економічно та в міжнародному форматі», — сказав він.

Керрі також закликав міжнародних спостерігачів прибути в Україну, щоб виявити правду.

Українська