Рух форумів євромайданів намагаються «приватизувати»

Від початку грудня минулого року між євромайданами в різних містах України була започаткована горизонтальна координація. Вона вилилася, з-поміж усього, у проведення двох всеукраїнських форумів євромайданів (Перший — у Харкові 11–12 січня, Другий — в Одесі15–16 лютого) та двох підготовчих конференцій до них (див. відповідний розділ сайту).

На жаль, до руху долучилася невелика група політичних кар’єристів, які наполегливо намагаються поставити форуми під власний контроль і керівництво. Вони зібрали 1 лютого в Києві Перший позачерговий форум, проведення та організація якого були непрозорими, надалі намагалися нечесними методами збільшити кількість делегатів від своєї групи на Другий форум, а зараз скликають Всеукраїнську конференцію євромайданів (знову в Києві і без номера, хоча вже дві такі відбулися), не маючи на те ні повноважень, ні згоди від делегатів попередніх форумів.

Публікуємо довідку з історії цього питання, надану співорганізаторкою Другого форуму Людмилою Ямщиковою:


«За дорученням оргкомітету Форуму, розміщую довідку, підготовану спільними зусиллями.

Ідея створити горизонтальну мережу Євромайданів виникла на початку грудня у члена координаційної Ради Євромайдану Харків Вікторії Склярової — звертайтеся до неї за подробицями.

15 грудня в Харків приїхали брати Капранови. Після оголошення Харківським Євромайданом дати проведення форуму 11-12 січня брати Капранови запропонували провести установчу конференцію форуму в Києві 27.12.13. Організаторами конференції була ГО «Праві» (таким чином ГО «Праві» потрапила в перелік суб’єктів висунення делегатів на 1-й Форум)

Головними завданнями конференції були:

  • виробити рамкові умови проведення 1-го Форуму,
  • надати ініціативі імпульс,
  • просунути її в інформаційне поле.

Про суть харківської ініціативи — виступ Олега Закапка на Євромайдані в Харкові 24.12.13 (відео).

На конференції була підтримана пропозиція харківського Євромайдану — провести 1-й Форум 11–12 січня 2014 року в Харкові.
При підготовці 1-го Форуму було домовлено, що харківський оргкомітет відповідає за залучення делегацій з регіонів, а ГО «Праві» — за залучення київських спільнот.
Інформація про конференцію є на офіційний сторінці (а також на нашому сайті — euro-maidan.info).

В результаті для участі у 1-му Форумі були зареєстровані делегації:

з регіонів: Харків, Кривий Ріг, Одеса, Луганськ, Чернігів, Долина, Полтава, Крим, Іршава, Калуш, Чернівці, Заліщики, Бережани, Дрогобич, Дніпропетровськ, Донецьк, Кременчук, Дніпродзержинськ, Тернопіль, Вінниця, Миколаїв (Львівська обл), Ужгород, Краматорськ, Миколаїв, Стрий, Бердянськ, Запоріжжя, Кіровоград, Миргород, Львів, Севастополь, Старобільськ, Бучач, Черкаси, Монастириська (Тернопільська обл), Житомир, Суми, Рівне, Варшава, Сколе;

з Києва: ГРМ, ГСЄ, ГО «Праві», Спільнота революційних літературних марафонів, ДемАльянс, УНСО, ГР «МИ Є».

1-й Форум євромайданів відбувся 11–12 січня в Харкові. Повна інформація про підготовку Форуму, учасників, перебіг та результати відображена на його офіційній сторінці. (яка тимчасово не доступна через DDoS сервера).
Офіційна сторінка Першого форуму євромайданів + Резерв на випадок кібератаки

16 січня Одеса висунула свою кандидатуру на прийняття 2-го Форуму. Пропозиція була розміщена у гугл-групі, яка рішенням 1-го Форуму є єдиним легітимним засобом комунікації і спільноті. Після отримання попереднього схвалення пропозиції, одеська команда запропонувала дати — 8–9 лютого.

23 січня з’явилася інформація про проведення в Києві «позачергової конференції». Досі невизначеним є суб’єкт ініціативи цієї конференції. У гугл-групі була інформація, що це — ГО «Громадська експертна рада». Але в такому разі незрозуміло, як нова організація отримала доступ до списків реєстрації попередніх заходів, через які зв’язувалася із потенційними учасниками.

На цій конференції відбулися серйозні дискусії, внаслідок чого кілька проектів рішень було відкладено до позачергового Форуму, який був ініційований в ході конференції. Також на конференції було прийнято кілька заяв, легітимність яких є сумнівною.

Проведення позачергового Форуму було призначено на 1 лютого. Місцем проведення визначено Київ. Точний список учасників конференції досі не оприлюднено. Частина з них до розсилки так і не була долучена. Деякі учасники «позачергової» конференції не мали повноважень від свого євромайдану.

Піля оголошення інформації про позачерговий Форум, оргкомітет 2-го Форуму прийняв рішення про зміну дат і переніс Форум на 15–16 лютого.

1-го лютого в Києві відбувся позачерговий Форум. Повний список його учасників досі не оприлюдненно, їхні повноваження не підтверджено, ймовірно, до розсилки долучені не всі. На цьому Форумі було прийнято резолюцію, яка частково була відображена у порядку денному 2-го Форуму. Текст резолюції деякі учасники гугл-групи дізналися зі ЗМІ, а не з інструментів комунікації спільноти. Для форуму було створено офіційну сторінку Позачерговий Форум євромайданів 1 лютого в Києві (офіційна сторінка), але наповнити її так і не вдалося внаслідок непрозорості дій організаторів.

15-16 лютого відбувся 2-й Форум в Одесі. Повна інформація про підготовку Форуму, учасників, перебіг та результати відображена на його офіційній сторінці. ГО «Громадська експертна рада» намагалася делегувати учасників від себе, посилаючися на те, що є організатором «позачергових» заходів у Києві. При цьому також було грубо порушено базові принципи делегування.

На 2-му Форумі було значно розширене представництво київських спільнот Євромайдану. У якості делегатів, спостерігачів та модераторів були представники Автодозору, Правого сектору, ГО «Євромайдан», Автомайдану, Євромайдан СОС. На жаль, не змогли приїхати медики та афганці, участь яких була попередньо погоджена. Розширення представництва Київського Євромайдану забезпечили члени оргкомітету від Одеси та МИ Є.

ГО «Праві», які від початку брали на себе відповідальність за комунікацію по Києву, фактично звели свою функцію до представництва себе від себе.

2-й Форум проголосував за проведення 3-го Форуму в Умані, а 4-го — в Криму. Наразі йде підготовка 3-го Форуму в Умані, який планується провести 21–22 березня.

Спроби штучного роздмухування конфлікту між справжніми ініціаторами Форуму та “експертами” досі тривають і потребують негайного вирішення».


Додамо від себе, що групу «експертів», які намагаються «приватизувати» форуми, очолює політик Володимир Огризко, який нині намагається представляти себе експертом та представником громадянського суспільства. Активну участь в групі беруть брати Капранови.

Українська