Януковичу оголошено підозру за ст. 115 КК (умисне вбивство)


Віктора Януковича було оголошено в розшук на підставі пред'явлення підозр за статтею Кримінального кодексу про умисне вбивство, заявляє виконувач обов'язків генерального прокурора України Олег Махніцький.

"Можу повідомити, що повідомлено про підозру колишньому президентові Віктору Януковичу. Його оголошено в розшук. Стаття - масові вбивства людей, ст. 115, ч. 1 з обтяжувальними обставинами", - заявив О. Махніцький журналістам у Києві у вівторок.

Він наголосив, що розшукують В. Януковича оперативно-розшукові підрозділи Служби безпеки України (СБУ) та Міністерства внутрішніх справ (МВС).

Відповідаючи на запитання про те, чи відомо йому щось про результати розшуку, О. Махніцький сказав: "Це питання до оперативно-розшукових підрозділів".

При цьому, відповідаючи на запитання про те, чи оголошено в розшук екс-генпрокурора Віктора Пшонку, екс-главу МВС Віталія Захарченка та інших колишніх високопоставлених осіб, в. о. генпрокурора сказав: "Справу порушено за фактами вбивств, в ній фігурує близько 50 людей. Нині, можливо, буде й більше".

При цьому О. Махніцький додав, що В. Пшонку також оголошено в розшук, проте щодо оголошення в розшук інших посадових осіб не уточнив.

"Коли оголошено в розшук, також отримано постанову суду про затримання та доправлення до суду, тому що арешт може бути обрано після того, як їх затримано та доправлено до суду", - додав О. Махніцький.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Українська