УПЦ КП закликає не молитись за владу

Синод Української православної церкви Київського патріархату прийняв рішення з 20 лютого припинити поминання влади під час богослужінь:

1. Враховуючи, що державною владою не були почуті неодноразові заклики Церкви до неї не застосовувати зброю проти народу, який обрав владу для служіння собі та Україні, а не для вчинення насильства і вбивств, - припинити з 20 лютого 2014 р. поминання влади під час богослужінь.

2. Закликати владу негайно припинити застосування зброї проти українського народу та нагадати її представникам про особисту відповідальність перед Богом за невинно пролиту кров.

3. Враховуючи настанову Священного Писання про необхідність піднесення молитви за владу та визначення Конституції України, що єдиним джерелом влади в Україні є український народ. на термін до наступного рішення Священного Синоду підносити молитви під час богослужіння за наступною формулою: "за Богом бережену Україну нашу і український народ".

4. Закликати всеукраїнську паству продовжувати посилену молитву про Україну. Закликаємо також підносити молитви за упокій душ загиблих, уздоровлення поранених та припинення братовбивства.

Джерела: Українська правда, Офіційний веб-сайт Української Православної церкви Київського патріархату

Українська