ЄС спростовує пропаганду української влади проти асоціації

Представництво ЄС в Україні висловило стурбованість некоректністю багатьох заяв українських очільників стосовно економічних та політичних особливостей підписання угоди про асоціацію з ЄС.

У своїй офіційній заяві Представництво торкнулося трьох постійно мусованих українськими політиками тем: перспективи членства в ЄС для України, можливих втрат для української економіки у разі підписання асоціації та одностатевих шлюбів. У повідомленні наведено наступні позиції:

Перспектива членства в ЄС для України

Відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз, будь-яка європейська країна, яка поважає принципи, на яких заснований ЄС, може подати заявку на членство. Членство вимагає, щоб країна-кандидат мала інститути, що гарантують демократію, верховенство права, права людини й повагу і захист меншин, а також мала реально працюючу ринкову економіку і була здатна самостійно впоратися з конкурентним тиском і силами ринку в рамках Союзу. Подавати чи не подавати заявку на вступ до ЄС є рішенням кожної окремої країни.

Асоціація є кроком вперед у процесі і дозволяє кожній країні зважити, чи варто просуватися далі . «Ми беремо до відома останні опитування громадської думки, які показують, що більшість українців підтримує майбутнє членство в ЄС», — сказано в повідомленні.

Можливі втрати для української економіки у разі підписання асоціації

Деякі цифри, які цитують, жодним чином не відображають справжні вигоди тісних зв’язків з ЄС для України. Досвід країн Центральної Європи показує, що асоціація з ЄС приносить користь обом сторонам. Економіки виросли й залучили іноземні інвестиції. Стимуляція внутрішніх інвестицій призвела до підвищення конкурентоспроможності і дозволила забезпечити швидке зростання торгівлі. Відкриті ринки зробили ці країни менш уразливими до коливань на світових ринках.

Зона вільної торгівлі з ЄС пропонує Україні доступ на ринок ЄС, без шкоди для традиційної торгівлі або співробітництва з Росією. Так само, як великі компанії ЄС продають свою продукцію на різних ринках по всьому світу, українські виробники могли б продовжувати продавати свої товари на російському ринку, в той же час шукаючи нові можливості на загальному ринку ЄС, який являє собою більше 22 % світової економіки.

Одностатеві шлюби

ЄС не встановлює закони щодо сім’ї і не втручається в питання моралі. Це залишається у повноваженнях національних урядів. У той час як деякі члени ЄС вирішили узаконити одностатеві шлюби, в інших країнах шлюб визначається як союз між чоловіком і жінкою. Україна узгодила з ЄС ряд законів, які повинні бути прийняті з метою забезпечення лібералізації візового режиму. Туди включені закони проти дискримінації, але вони не мають нічого спільного з правилами, які регулюють шлюбні відносини. Замість цього, для просування по шляху до лібералізації візового режиму, потрібно, щоб Україна прийняла закони проти всіх типів дискримінації на робочому місці, аналогічні правилам ЄС у цій галузі.

Джерело: ЛІГАБізнесІнформ

Українська