Українські вчені оголошують про створення Сотні Юрія Вербицького

Група українських учених в пам’ять про полеглого активіста Юрія Вербицького вирішила об’єднатися в ініціативу, названу ними Сотнею Юрія Вербицького. Звернення ініціаторів:

Дорогі співвітчизники!

24 січня уся Україна прощалася із світлою Людиною, яка любила життя і Батьківщину, шанувала родину і була відкритою до світу. В останню дорогу провели

Юрія ВЕРБИЦЬКОГО

вченого-геофізика, працівника НАН України, батька, альпініста, великого оптиміста та романтика. Він був замордований лишень за те, що висловився за своє Богом дане право бути вільною людиною. Його насильно вивезли з лікарні і з особливою жорстокістю вбили, бо був патріотом і львів’янином, був одним із нас. Вічна йому пам’ять!

Вони вбили Юрія, щоб нас залякати, зробити затурканими і полохливими істотами, що мають лише одне право — коритися. Годі терпіти!

На місце вбитого нашого колеги прийдуть сотні інших, які незгідні з тими безчинствами, що чиняться владними структурами. Ми будемо у доступний і гарантований нам Декларацією прав людини спосіб домагатися цілковитого перезавантаження влади. Ми хочемо показати, що мрія замордованого нашого Земляка — жити у вільній і демократичній державі — це і наша мрія. І вона є досяжною!

Ми переконані, що ця заява буде підтримана сотнями науковців із різних регіонів країни.
Ми впевнені, що вона знайде широкий відгук серед альпіністів та любителів мандрівок.
Ми знаємо, що з нею будуть солідарні тисячі гідних людей.
Ми віримо, що її підтримає і зрозуміє світова громадськість. І нас не залякати!

Усі, хто поділяє нашу позицію, можуть приєднатися до нашого звернення, підписавши його на сайті:
http://www.petitions247.net/statement_academics

Оголошуємо запис у Сотню Юрія Вербицького!

Ми творимо цю сотню задля вираження солідарності нашої академічної спільноти зі справою, за яку віддав своє життя Юрій Вербицький. Ми  добиватимемося її здійснення усіма доступними нам засобами: знаннями, експертними оцінками, виробленням стратегічних рішень для розвитку України, мобілізацією наших зв'язків із західними колегами та світовою спільнотою. З основними засадами діяльності Сотні Юрія Вербицького можна ознайомитися за адресою:
http://www.icmp.lviv.ua/sotnyav/
або долучившись до нашої спільноти у Facebook (https://www.facebook.com/sotnyav), де будуть також відображатися поточні новини її діяльності.

Ми ідемо за відкритим списком і з відкритими обличчями!

Слава Україні!

З великою пошаною до народу, який повстав за свої права і свободи:

[Підписи — на вказаному в зверненні сайті]

Українська