23 січня: перемир’я на Грушевського

Всю ніч над центром Києва стояв стовп чорного густого диму від спалюваних протестувальниками автомобільних шин. Міліція безперервно поливала покришки водою з брандспойта, намагаючись загасити полум’я.

Зранку протестувальники відбили атаку бійців «Беркуту». Зокрема, «Беркут» намагався обійти барикади і палаючі шини справа, але протестувальники почали активну оборону і змусили спецпризначенців відступити.

До лінії протистояння прийшов Віталій Кличко, щоб закликати обидві сторони припинити протистояння, поки триватиме другий раунд переговорів з Віктором Януковичем. Переговори повинні початися в годину дня.

Кличко пішов спілкуватися з офіцерами «Беркуту» в їхньому розташуванні біля стадіону «Динамо». У супроводі двох людей він пройшов крізь барикаду з запалених автомобільних покришок і рушив до лав «Беркуту». У той час тривало активне протистояння між демонстрантами і правоохоронцями. У мітингувальників летіли газові гранати, вони відповідали камінням.

«Віталій, не подавайте руку зеку!», — просять Кличка люди на Грушевського.

Віталій Кличко заявив мітингувальникам, що домовився з бійцями «Беркута» про те, що вони загасять палаючі автомобільні покришки, але барикади не розбиратимуть.

На даний час протистояння припинилося, на вулиці зберігається спокійна обстановка. Ні спецпризначенці, ні мітингувальники не вдаються до жодних активних дій. Активістам вдалося побудувати з обгорілих конструкцій на стадіоні «Динамо» новий рубіж захисту безпосередньо на території стадіону. Частина мітингувальників продовжує збирати сніг в мішки та укріплювати старі та нові барикади.

Ніхто з опитаних кореспондентом УНІАН учасників акції не вірить у те, що перемир’я триватиме довго, всі очікують, що в будь-який момент сутички відновляться. На Грушевського зараз перебуває понад 5 тисяч осіб. Багато людей приходять подивитись на те, що відбувається.

За матеріалами espreso.tv, УНІАН та Радіо Свобода.

Українська