Звернення до лідерів парламентської опозиції

Декілька відомих в Україні діячів на ниві слова й громадських активістів написали звернення, в якому вони просять парламентську опозицію висунути єдиного лідера без розрахунку на те, що він стане єдиним кандидатом на найближчих президентських виборах.

Повний текст звернення:


Звернення до лідерів парламентської опозиції
Арсенія Яценюка, Віталія Кличка, Олега Тягнибока,
а також до політичного авторитета – Петра Порошенка

18 січня 2014 року,
на 58-й день Євромайдану

Вельмишановні Панове!

Нинішній режим узурпував владу й заблокував усі шляхи правового й демократичного вирішення суспільно-політичного конфлікту. Плани панівного режиму в Україні та Кремля очевидні: «зачистка» демократії в Україні та її поневолення.

Їхнім політтехнологічним сценаріям протистоїть натхненна сила Майдану — достатньо організована, щоб не створити враження «анархії й хаосу», проте й занадто вразлива, оскільки не очолена єдиним політичним керівництвом.

В цих умовах Вам, лідерам опозиції, й далі вести неоголошену передвиборчу кампанію з прицілом на 2015 рік — злочинно.

Волею Божою усі Ви є визнаними політичними лідерами, кожного з яких підтримує певний сегмент протестного поля України. Мудрість і професіоналізм політичної еліти України будуть оцінювати по тому, чи вдасться їй подолати спокусу отаманства й об’єднати згадані сегменти в одну стратегічно мобілізовану протестну «армію».

Ця «армія» може мати структурно відмінні «полки» — «полководець» натомість мусить бути один. Не кандидат у Президенти, а єдиний лідер руху опору диктатурі.

Сьогодні настав момент істини: Ви або спроможетеся вибрати з-поміж себе єдиного лідера, забезпечивши йому виконавчий послух своїх команд, або змушені будете зійти зі сцени.

Досить пустопорожніх гасел.

На Вас дивляться очі Майдану.

Вибір – за Вами.

Підписи:

В'ячеслав Брюховецький
Тарас Возняк
Ярослав Грицак
Сергій Жадан
Євген Захаров
Йосип Зісельс
Мирослав Маринович
Олександр Пасхавер
Мирослав Попович


На жаль, автори звернення не зазначають жодним словом, яких дій вони чекають від очікуваного політичного лідера громадянського руху, і не пропонують ніяких способів розвести лідерство зараз із балотуванням на виборах потім. А без цих уточнень їхнє звернення, цілком правильне за суттю, залишається надто неконкретним.

Джерело: petitions247.net

Українська