армія

Дещо про військові злочини головнокомандувача

Юрій Бутусов опублікував у «Дзеркалі тижня» докладний матеріал з розбором поведінки та прийманих рішень особисто президента Порошенка в нинішній російсько-українській війні. Перелічені прорахунки виказують кричущу некомпетентність Порошенка і відсутність у нього розуміння ситуації. Більше того, з тексту чітко видно, що значна частина дій президента є відвертими військовими злочинами, про що йому в кожному конкретному випадку переважно було відомо заздалегідь (від експертів і підлеглих). Розміщуємо статтю повністю (виділення жирним належать автору):

Українська

Росіяни викладають в соцмережі фото та відео власних обстрілів території України

Важливою складовою нинішньої війни Росії проти України є дезинформаційна кампанія у ЗМІ. Однак, в епоху інтернету приховати та перекрутити факти стає дедалі важче. Особливо тому, що недолугі виконавці кремлівських наказів із незрозумілим задоволенням викладають у соцмережі фотографії і навіть відео із фіксацією власних військових злочинів.

Так, нещодавно в мережі були виявлені фото прикордонника, на яких видно, як російська бронетехніка під російськими ж прапорами спокійно перетинає російські пункти пропуску на кордоні з Україною.

Нині ж почали з’являтися фото, і навіть відео від росіських солдатів, які з території Росії обстрілюють позиції українських військових в зоні АТО. Ось таке відео:

На ньому обстріл ведеться одразу з 9-и установок залпового вогню. А ось ті самі установки:

Сучасні смартфони дозволяють записувати геодані фотографій, тож ми знаємо й місце, з якого вівся (або й досі ведеться) вогонь:

Велику підбірку фото з однієї цієї частини, техніка якої на фото та відео вище, можна знайти на freejournal-і.

Українська

Керченських офіцерів, які присягнули Росії, звільняють зі служби

Зі зрадників сформують будбат

Офіцерів з батальйону керченських морських піхотинців, які після окупації Криму вирішили присягнути Росії, звільняють зі служби в російській армії, а тих, які залишилися на службі — розформують. Про це LB.ua розповів один зі співробітників у Міністерстві оборони України, який побажав не називати своє ім’я.

На базі батальйону морської піхоти м. Керчі створюється батальйон залізничних військ — будбат. Також з батальйону звільняють усіх жінок-військовослужбовців.

«Під час прийняття присяги РФ зрадникам з Керченського батальйону морської піхоти обіцяли не розформовувати батальйон, збільшити заробітну плату та підвищити по службі — але насправді вийшло трохи інакше. Всіх жінок і офіцерів звільнять, деяких контрактників залишать», — розповів службовець Міноборони.

Як повідомлялося, морпіхи, які залишилися вірними Україні, передислоковані з Керчі до Миколаєва.

Джерело: Олександр Рудоманов для LB.ua

Новина цілком логічна і сподівана: зрадників не люблять в будь-яких структурах, не тільки військових: адже той, хто зрадив один раз, може зрадити і вдруге. Тому, чим думали і на що розраховували зрадники в Криму, мало зрозуміло.

Українська

У Генштабі досі сидять зрадники — депутат

Не можна провести якісну антитерористичну операція, коли в Генштабі досі сидять люди, підозрювані у шпигунстві і шахрайстві.

Про це в ефірі Еспресо.TV заявив народний депутат України (ВО «Свобода»), член Комітету ВР України з питань національної безпеки і оборони Юрій Сиротюк.

«Я подзвонив до Тенюха. Попросив дати мені список офіцерів, до яких є підозра про співпрацю з ФСБ або у фінмахінаціях. Він дав список на 40 осіб», — розповів депутат.

«Тобто не проведено очищення в верхах, і як тоді можна проводити АТО, якщо вони сидять в Генштабі?», — наголосив Сиротюк.

Джерело: Еспресо.TV

Українська

Міністерство оборони відзвітувало куди пішли кошти з резервного фонду та благодійні внески українців

За інформацією Департаменту фінансів Міністерства оборони України, у межах компетенції, станом на 3 червня за період березень — травень 2014 року у якості благодійної допомоги на рахунки Міністерства оборони на матеріально-технічне та медичне забезпечення від юридичних, фізичних осіб та мобільних операторів надійшло 128,5 млн. грн.

В тому числі: 58,2 млн. грн. — від юридичних осіб; 38,3 млн. грн. — від фізичних осіб; 30,0 млн. грн. — від мобільних операторів; 2,0 млн. грн. — від обов’язкового продажу іноземних валют.

Отримані кошти спрямовані на:

120,8 млн. грн. — матеріально-технічне забезпечення.

За пропозиціями Генерального штабу Збройних Сил України із зазначеного фінансового ресурсу 118,2 млн грн. спрямовано на придбання:

37,2 млн. грн. — польового обмундирування нового зразка (26,6 тис. комплектів);

19,9 млн. грн. — шоломів кулезахисних (кевларових) (10 тис. штук);

15,6 млн. грн. — черевиків з високим берцем (52 тис. пар);

15,2 млн. грн. — спальних мішків та ізолюючих підстилок (43 тис. штук);

8,5 млн. грн. – флотської форми одягу (3,5 тис. комплектів);

3,8 млн. грн. — льотно-технічного обмундирування (1 тис. – льотного та 6 тис. комплектів технічного обмундирування);

3,5 млн. грн. — маскувальних сіток (196 комплектів);

3,1 млн. грн. — простирадл бавовняних (60 тис. штук);

2,7 млн. грн. — натільної білизни для батальйонів територіальної оборони (27 тис. комплектів);

2,3 млн. грн. — ковдр (15 тис. штук);

2,2 млн. грн. — засобів зв’язку та комплектуючих до них (326 штук);

1,9 млн. грн. — матраців (15 тис. штук);

1,2 млн. грн. — топографічних карт (800 тис. штук);

0,5 млн. грн. — наволочок бавовняних (24,8 тис. штук);

0,4 млн. грн. — подушок бавовняних (14 тис. штук);

0,1 млн. грн. — придбання навігаційних приймачів;

0,1 млн. грн. — придбання бар’єрів безпеки.

Решта 2,6 млн. грн. — заплановано на придбання габіонів та лісоматеріалів для виготовлення фортифікаційних споруд.

7,7 млн. грн. — придбання медикаментів.

У 2014 році Кабінетом Міністрів України прийнято ряд рішень щодо збільшення видатків на оборону за рахунок резервного фонду державного бюджету. Інформацію щодо використання коштів резервного фонду Міністерством оборони України в сумі 4 657,2 млн. грн. станом на 3 червня 2014 року можна переглянути на фото.

Джерело: УНІАН

Українська

На Луганщині українська армія бере під контроль виборчі комісії

Українська армія берез під контроль приміщення виборчих комісій в Луганській області.

Про це голова Комітету виборців України Олександр Черненко повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні військовий підрозділ взяв у Біловодську під контроль будівлю, в якій розташовано окружну виборчу комісію ТВО №114, спостерігачі КВУ випадково стали свідками цього. Військові в камуфляжі і в касках прибули на вантажному автомобілі, місцеві, яких до будівлі не допускають автоматники, чомусь сплутали їх із солдатами російських ЗС. Проте голова ОВК Володимир Несмеянов повідомив нас телефоном, що будівлю взяли під контроль українські військові», — написав Черненко.

Крім того, за інформацією, спостерігачі Луганської облорганізації КВУ звертають увагу на велику кількість дозорів української армії на дорогах у північній частині області.

«Озброєні сепаратисти навряд чи тепер зможуть тут вільно переміщатися навіть за підтримки міліції, що перейшла на їхню сторону», — зазначає голова КВУ.

Джерело: УНІАН

Українська

В Україні відновлено військовий призов

В. о. Президента України Олександр Турчинов підписав указ про заходи щодо підвищення обороноздатності держави. В цьому указі йдеться про відновлення в країні військового призову.

А саме, говориться про призов у 2014 році «на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань України придатних за станом здоров’я до військової служби в мирний час громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 25-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу».

Указ оприлюднений в «Офіційному віснику Президента України» 1 травня 2014 року № 16 і набрав чинності.

Джерело: сайт Президента України

Українська

Військові навчання у Києві

Як і було попереджено з боку КМДА, вночі з 30 квітня на 1 травня у Києві відбулися військові навчання. Були відпрацьовані сценарії можливого силового захоплення адмінбудівель.

Згідно зі сценарієм навчань, десять БТРів заїхали в урядовий квартал. Військові з автоматами Калашникова та снайпери також піднялись на будівлю парламенту.

Навчання проводилися за ініціативою та планом Управління державної охорони. Міністерство оборони не було заздалегідь поінформоване і взяло участь у навчаннях мимоволі: бійці окремого полку були підняті за тривогою і так долучилися навчальної операції. Це дозволило оцінити реальну швидкість і злагодженість дій військових.

За матеріалами BBC, Espreso.tv і 5 каналу

Українська

Українські військові відбили два з шести захоплених терористами БМД

В руках терористів в Донецькій області залишаються чотири одиниці бронетехніки української армії. Про це на брифінгу в антитерористичному центрі при СБУ повідомив радник міністра оборони України Юрій Повх.

За його словами, дві одиниці бронетехніки силами десантників були звільнені, і зараз знаходяться в розпорядженні десантних військ ЗСУ. «Ще чотири одиниці бронетехніки залишаються поки що в руках сепаратистів», — сказав він.

Представник Міноборони зазначив, що за останні дні немає жодного факту захоплення бронетехніки, а командування ПДВ вжило найактивніших заходів з уникнення подібних ситуацій.

Нагадаємо, напередодні в Краматорську невідомі люди в камуфляжі взяли під свій контроль шість бойових машин десанту Збройних Сил України і поставили на них російські прапори. Українські військовослужбовці без опору полишили військову техніку під натиском мирних місцевих жителів, за якими ховалися бойовики. Свою техніку солдати залишили без єдиного пострілу або бійки. Більш того, протестувальники не виявляли стосовно до військових істотної агресії і гострої необхідності здавати машини не було.

За матеріалами Еспресо.TV та ЛІГАБізнесІнформ

Українська

Україна викопала понад 50 км протитанкових ровів для захисту від путінської навали

Впродовж останніх днів в межах українсько-російського кордону викопано понад 50 км протитанкових ровів. Про це сьогодні на брифінгу повідомив начальник відділу взаємодії зі ЗМІ Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

«Тільки впродовж останніх днів в межах українсько-російського кордону вирито 51 км протитанкових ровів, проводиться посилення в інженерному плані облаштування кордону, використовується ще більше технічних засобів. Тому свою роботу щодо посилення кордону ми робимо», — сказав Слободян.

Він також підкреслив, що всі підрозділи Держприкордонслужби посилені, і здійснюється їхня військова охорона. Крім того, за словами Слободяна, Держприкордонслужба опрацювала перелік рекомендацій щодо прикордонного контролю з метою недопущення проникнення в Україну екстремістів.

«На даний момент вже відпрацьовані рекомендації по прикордонному контролю щодо тих осіб, які можуть слідувати з метою дестабілізації обстановки в Україні. Вони надіслані в органи охорони кордону, і я думаю, що, можливо, навіть сьогодні ми їх оприлюднимо. Це перелік тих позицій і документів, які повинні мати люди і при наявності яких прикордонникам легше буде прийняти рішення про пропуск або не пропуск через державний кордон України», — заявив Слободян.

Посилюють і пропускні пункти через кордон. Так, пропускний пункт «Сеньківка» нині нагадує фортецю: на підходах з боку Росії викопано протитанковий рів, на дорозі в шаховому порядку виставлено бетонні блоки (авто маневрують між ними й повільніше їдуть), сам же пункт з боку РФ замаскований пишними сосновими гілками.

«Це робиться, щоб у разі прицільної стрільби по прикордонниках не було можливості бачити їх і їхні маневри, — пояснює прес-секретар чернігівського прикордонного загону Олександр Дудко. — Прикордонники контролюють, чи не було спроб порушити кордон». Один з методів — дрібно зорана смуга землі в полі. Підхід до неї перегороджує ледь помітний тонкий дріт, при його обриві спрацьовує сигналізація.

За матеріалами РБК-Україна, Еспресо.tv, ТСН та Сегодня.

Українська

Сторінки

Підписатися на армія