Тернопіль

У Тернополі «беркутівці» пройшли «дорогою ганьби» та присягнули на вірність українському народу

У Тернополі близько 20 працівників тернопільського спецпідрозділу «Беркут» перед 5 тис. тернополян присягнули на вірність українському народові.

Як передає кореспондент УНІАН, попередньо в оточенні представників Народної самооборони «беркутівці» пройшли містом з масиву Східний на центральний Театральний майдан «дорогою ганьби».

Люди супроводжували їх ходу вигукували «Ганьба!», «Банду геть!».

Голова міської організації ВО «Свобода» Роман Навроцький, який очолював колону з гучномовцем, повідомляв, що працівники спецпідрозділу ідуть присягати на вірність українському народові і більше ніколи не поїдуть до Києва виконувати незаконні накази режиму.

«Це перший випадок в Україні, коли «Беркут» повернувся додому і присягатиме на вірність українському народові», — сказав він уже в оточенні тисяч тернополян, які зібралися на Театральному майдані.

Після цього командир тернопільського «Беркуту» Михайло Ясьончик, тримаючи руку на Біблії, з допомогою гучномовця присягнув, що «Беркут» буде з народом і стоятиме на захисті прав та законних інтересів громадян України і міста Тернополя.

Він також запевнив, що тернопільський «Беркут» не брав участі у кровопролитті, перебуваючи в Києві.

Після благословення отця усі працівники «Беркуту» скріпили присягу поцілунком Біблії.

Їхні дії весь майдан вітав вигуками «Молодці!».

Як повідомляв УНІАН, жителі Тернопільщини перехопили «беркутівців» сьогодні вранці поблизу Збаража, перекривши дорогу і не пропустивши їх в Тернопіль.

Активісти Євромайдану їх обеззброїли і разом з автомайданівцями доставили в Тернопіль.

Джерело: УНІАН

Українська

На Івано-Франківщині та Тернопільщині заборонили діяльність і символіку ПР та КПУ

Івано-Франківська облрада заборонила на території області діяльність і використання символіки Партії регіонів і Комуністичної партії України. Про це йдеться в рішенні позачергової сесії облради, яка відбулася сьогодні.

«Відповідно до статей 2, 3, 4, 21 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада вирішила: схвалити звернення обласної ради до членів Івано-Франківської обласної організації Партії регіонів та прислужників діючого режиму; заборонити на території Івано-Франківської області діяльність і використання символіки Партії регіонів і Комуністичної партії України як таких, що суперечать національним інтересам і порушують права і свободи громадян України», — йдеться в рішенні облради, яке підписав голова облради Василь Скрипничук.

У рішенні вказується на необхідність звернутися в Головне управління юстиції в області з пропозицією зняти з реєстрації місцеві організації Партії регіонів і Комуністичної партії України. Контроль за виконанням рішення покласти на голову обласної ради.

Схожу постанову прийняла й Тернопільська облрада. За рішення про заборону функціонування ПР та КПУ на території області проголосували 76 з 83 депутатів, решта не голосувала.

Також депутати заборонили проводити на території області заходи за участю Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ України, інших правоохоронних органів з використанням спеціальних засобів, зброї та військової техніки, спрямованих на обмеження прав громадян на проведення мирних зібрань.

Джерела: УНІАН, Тиждень.ua

Українська
Підписатися на Тернопіль