Український дім

В Українському Домі відкрилася виставка розписаних касок учасників Майдану

В Києві 4 серпня в Українському Домі відбулося відкриття художньої виставки експонатів Майдану «Стихія АРТ і ФАКТІВ», головними експонатами якої стали шоломи і каски євромайданівців. Речі, які захищали учасників революції, а потім стали полотнами для художників, після виставки в Києві провезуть європейськими столицями.

Шість десятків касок і шоломів, кожен — з "авторськими" малюнками. Майже всі експонати виставки — з бойовим минулим.

Співорганізатор виставки Максим Потапчук розповідає: «Ось такий шолом. Це прості шахтарські каски, що перетворилися на витвір мистецтва. Саме ця каска теж була в бою, захищала наших майданівців. Тут багато шоломів горіли в будинку профсоюзів, на барикадах».

Експозиція вже помандрувала містами України, а наприкінці серпня організатори планують показати виставку європейцям, зокрема — полякам і німцям. Світ має знати правду про Україну — так вирішила художниця Лілія Людко і змайструвала з касок цілу інсталяцію.

«Каска — це як оболонка, вона прообраз кожної людини, як індивідуальності. Орнаменти — вони асоціюють нашу приналежність національну. Зверніть увагу на оці побиті і поплавлені скельця — це те, що зараз у нас відбувається у країні. Незважаючи на це, ми повинні піднятись, тому каски — вони підвішені, левітують якоюсь мірою в скляних боксах».

Організатори кажуть: шоломів в експозиції могло бути і більше, але частину віддали для захисту бійців на сході України. Відвідувачі ж запевняють: експонатів достатньо, щоб повернутися думками у зиму, що минула.

Презентація виставки у Кризовому медіа-центрі

За матеріалами uacrisis.org, 5 каналу й espreso.tv

Українська

Правова допомога Євромайдану: контактний пункт в Українському домі

В Українському Домі (Київ, вул. Хрещатик, д. 2 (Європейська площа), 1 поверх) розпочав роботу Контактний пункт правової допомоги (КППД). Пункт створено для допомоги активісткам та активістам Євромайдану, в першу чергу тим, хто зіткнулися із порушенням своїх прав з боку держави (в тому числі міліції та її спецпідрозділів).

Пункт є некомерційною ініціативою низки правозахисних організацій та ініціатив: Євромайдан SOS (http://euromaidansos.org/), Проекту «Без Кордонів» (http://noborders.org.ua) та Української Гельсінської Спілки з прав людини (http://helsinki.org.ua). Усі послуги Пункту є безкоштовними, конфіденційними та здійснюються на волонтерських засадах.

Пункт не надає адвокатської допомоги тощо напряму, проте спрямовує звернення до організацій, що займаються відповідними темами. Пункт також за можливості надає первинні консультації, за умови, що це можливо зробити на місці, а також інформаційні матеріали (листівки, буклети) про можливості захисту своїх прав серед усіх зацікавлених.

Також Пункт знайомить із діяльністю Незалежної громадської комісії із розслідування порушень прав людини, пов’язаних із Євромайданом (НКР), та збирає контакти жертв і свідків таких порушень.

Якщо Ви хочете підтримати діяльність Пункту — ми потребуємо:

  • волонтерської допомоги (чергування в УкрДомі)
  • поповнення рахунків мобільного інтернету та контактного номеру телефону
  • допомоги в поширенні інформації (як в Інтернеті, так і в друкованому виді) про можливості звернення до Пункту за допомогою.

З усіх питань звертайтеся:
Український Дім, 1 поверх (з 10:00 до 22:00 щодня)
(068) 985 18 00
http://facebook.com/kontpunkt

Українська

Бібліотека Євромайдану збільшилася до 6 000 книжок

В бібліотеці Майдану станом на 4 лютого зібралося вже близько 6 тис. найменувань книжок. Щодня надходить від 1 тис. (під час недільного віче) до 200 книг.

За словами волонтерів, кожен день до бібліотеки звертається від 50 до 100 людей. Серед книг є світова та українська проза, поезія, історичні книги серед яких і науково-популярні і наукові. Крім того, в наявності є релігійна література.

Розподілені книги на семи полках прізвищами, за алфавітом, а також за жанрами. Як зазначається, серед тих, хто активно поповнює фонди бібліотеки, переважають літні люди.

Крім того, книги надають не тільки окремі люди, але й видавництва.

Джерело: РБК-Україна

Українська

Облога Українського дому

Український дім, що на Європейській площі у Києві, був прихистком протестувальників під час Помаранчевої революції, однак під час нинішніх подій досі залишався в руках влади. Його намагалися зайняти активісти «Спільної справи», однак у будівлі зачинилися бійці «Титану» і не дали протестувальникам ввійти всередину.

«Титан» залишався в Українському дому до Нового року, коли будинок, все ж, звільнили від міліції для проведення новорічних заходів. Однак, не надовго: скоро силовики знову зайняли будівлю і перестали туди пускати будь-кого.

Залишався «Титан» в Українському домі й під час останнього силового протистояння на вулиці Грушевського, яке почалося 19 січня, знаходячись, по суті, в тилу у протестувальників. Ситуація змінилася лише 25 січня, коли очевидці засвідчили, що в будівлю Українського дому додатково зайшло близько п’ятидесяти правоохоронців.

Це стало приводом для блокування. Люди доволі швидко забарикадували мішками зі снігом всі входи, в’їзди, скляний фасад Українського дому, і навіть заклали тими-таки мішками всі вікна на першому поверсі будинку. Вулицю Трьохсвятительську, яка спускається з Михайлівської площі на Європейську мимо Українського дому, перекрили барикадою.

Міліціонери, які знаходяться всередині, відмовилися залишити будинок через спеціально підготовлений коридор, після чого блокада набула рис силового протистояння. Крізь вибите під час блокування скло над центральним входом спецпризначенці почали кидати назовні шумові гранати й лити воду з брандспойта. Протестувальники у відповідь почали кидати всередину петарди.

Наразі повідомляється, що на Михайлівській площі збирається «Беркут». В соцмережах висловлюють припущення, що беркутівці охороняють весілля дітей Литвина та Деркача в «Інтерконтиненталі».

Доповнено. Близько 4:00 26 січня спецпризначенці погодилися залишити Український дім. Вони вийшли колоною по одному з бокового входу й пішли мимо каскадного фонтану й нагору через парк «Володимирська гірка». Кореспондент espreso.tv оцінив їхню кількість у приблизно дві сотні.

Українська
Підписатися на Український дім