Івано-Франківськ

В Івано-Франківську "Беркут" без шоломів залишив МВС

В Івано-Франківську люди захопили обласні управління МВС.

Так активісти намагаються штурмувати місцеве управління МВС, передає газета "День".

"Близько тисячі людей зараз зібралося на вул. Академіка Сахарова, 15. Люди скандують "Слава Україні" та "Міліція з народом". Активістів, які готові до радикальних дій та силового захоплення тут меншість", - повідомляє джерело "Дня" з Івано-Франківська.

"Цікаво, що силовики наразі не чинять жодного опору. Приїхав автобус із затемненими вікнами, люди почали його розхитувати, але він просто поїхав далі. Навколо управління не видно міліції у формі, окрім одного, який вийшов на переговори до мітингувальників", - наголошує співрозмовник.

"Беркут без шоломів і масок вийшов з приміщення МВС через коридор, створений активістами".

Джерело: Українська правда

Українська

На Івано-Франківщині та Тернопільщині заборонили діяльність і символіку ПР та КПУ

Івано-Франківська облрада заборонила на території області діяльність і використання символіки Партії регіонів і Комуністичної партії України. Про це йдеться в рішенні позачергової сесії облради, яка відбулася сьогодні.

«Відповідно до статей 2, 3, 4, 21 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада вирішила: схвалити звернення обласної ради до членів Івано-Франківської обласної організації Партії регіонів та прислужників діючого режиму; заборонити на території Івано-Франківської області діяльність і використання символіки Партії регіонів і Комуністичної партії України як таких, що суперечать національним інтересам і порушують права і свободи громадян України», — йдеться в рішенні облради, яке підписав голова облради Василь Скрипничук.

У рішенні вказується на необхідність звернутися в Головне управління юстиції в області з пропозицією зняти з реєстрації місцеві організації Партії регіонів і Комуністичної партії України. Контроль за виконанням рішення покласти на голову обласної ради.

Схожу постанову прийняла й Тернопільська облрада. За рішення про заборону функціонування ПР та КПУ на території області проголосували 76 з 83 депутатів, решта не голосувала.

Також депутати заборонили проводити на території області заходи за участю Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ України, інших правоохоронних органів з використанням спеціальних засобів, зброї та військової техніки, спрямованих на обмеження прав громадян на проведення мирних зібрань.

Джерела: УНІАН, Тиждень.ua

Українська

Сьогоднішні штурми облдержадміністрацій: Івано-Франківськ, Луцьк, Чернівці

Наразі протестувальники взяли штурмом Івано-Франківську облдержадміністрацію.

На відміну від невдалої вчорашньої вечірньої спроби зайти в приміщення адміністрації, сьогоднішня акція увінчалася успіхом. Як стверджує "Бліц.info", всі поверхи громада взяла під свій контроль. Мешканці міста виводять з ОДА працівників, що не встигли покинути свої робочі місця. Крім того, вони забезпечують працівникам охорону.

У Луцьку декілька тисяч протестувальників штурмували будівлю Волинської облдержадміністрації.

Активістам стало відомо, що голова Волинської облради Володимир Войтович та його перший заступник Юрій Лобач написали заяви про звільнення.

Голова Волинської ОДА Борис Клімчук відмовився писати заяву про відставку і виходити до протестувальників. Згодом він вийшов на вулицю і був оточений, але, під приводом таки написання заяви про відставку повернувся до свого кабінету.

У Чернівцях внаслідок міліцейської провокації травмований голова облради.

Пікетувальники, яких станом на 11:30 зібралося близько 5 тисяч, за допомогою сокири виламали вхідні двері. Силовики застосували сльозогінний газ та гранати з газовою сумішшю.

Люди вимагають відставки голови облдержадміністрації Михайла Папієва. Той вийшов до мітингувальників та закликав припинити штурм. Папієв наголосив, що у відставку не піде та попросив, аби люди визначили делегатів для переговорів. На питання, чи будуть силовики розганяти мітингувальників, Папієв відповів, що таких ресурсів в області немає.

У той час, як голова ОДА спілкувався з людьми, міліціонери кинули в натовп 2 гранати. Це спровокувало мітингувальників – почалася штовханина, під час якої, ймовірно, постраждав голова Чернівецької обласної ради.

За матеріалами espreso.tv та УНІАНу.

Українська
Підписатися на Івано-Франківськ