віче

Майданівці хочуть створити у ВР «парламентську сотню»

Активісти, котрі по сьогоднішній день живуть на Майдані і щонеділі організовують народні зібрання, вирішили створити «парламентську сотню». Остання контролюватиме діяльність нової Верховної Ради та доповідатиме народу про всі порушення з боку ВР. Таке рішення було прийняте на традиційному недільному вічі.

Сьогодні зі сцени майдану один із активістів оголосив про початок запису до так званої парламентської сотні. Остаточний перелік цих осіб буде оприлюднений на одному із наступних віче на центральній столичній площі, не виключено, що 12 жовтня.

За словами активістів, представники народу детально моніторитимуть діяльність народних обранців і доповідатимуть про всі випадки корупції, зловживань та порушень українському народу. Вони запевнили, що «парламентська сотня» матиме відкриті списки і кожну кандидатуру у списку узгоджуватимуть з народом.

Окрім того, на сьогоднішньому вічі майданівці традиційно поговорили про найбільш резонансні події, що сталися у країні за тиждень. Зокрема вони обговорили значні жертви українських військових і відсутність необхідної зброї техніки та речей першої необхідності у зоні АТО.

В поле їхнього обговорення потрапила й тема забезпечення проведення чесних позачергових виборів до ВР, а також необхідність проведення люстрації у вищих щаблях влади. Зокрема, значна частина активістів поскаржилися на те, що на Запоріжжі досі непокарані ті, хто побив та катував чотирьох представників Самооборони.

«Побиття цих хлопців Запорізьським ОБЕПом досі залишається безкарним. Прокурор Запорізької області Шацький замість того, щоб покарати цих катів, завів карні справи на постраждалих та всіма шляхами намагається „відмазати“ своїх колег», — зазначив один із активістів.

У зв’язку з цим майданівці найближчого вівторка збираються пікетувати стіни Генеральної прокуратури у Києві.

Джерело: УНН

Українська

Майдан настійливо хочуть розпустити

Наметова січ на Майдані Незалежності в Києві не дає спокою новій президентській та київській владі, і Майдан останнім часом намагаються настирливо умовити розійтися, а паралельно — здискредитувати. Саме як акцію з дискредитації, наскільки можна зрозуміти, слід розцінювати нещодавню бійку між 17-ою "сотнею Пашинського" та 4-ою козацькою сотнею Майдану. Влада звинувачувала в зачині бійки козаків, в той час як один із сотників Центральної ради сотень Майдану в ефірі Громадського радіо змалював прямо протилежну картину.

На Майдан тиснуть інформаційно. Постійно з’являються повідомлення, що Майдан згортається (бо, мовляв, прибрали черговий намет) і скоро розійдеться. В суботу 5 липня телевізійний «5-ий канал», належний президенту Порошенку (який офіційно заявив, що не збирається продавати цей ідеологічний рупор, отже залишатиметься і можновладцем, і бізнесменом водночас), розмістив чергове таке повідомлення під заголовком «Самооборона переїжджає з Майдану до Київської фортеці». Зацитуємо:

«Протестувальники потроху залишають Майдан Незалежності. Розбирати намети і пакувати речі почала 3-тя сотня Самооборони.

Втім, їхати з Києва мітингарі не мають наміру, вони переселяються на територію архітектурного комплексу Київська фортеця. Таке рішення ухвалили через дискредитацію ідей Майдану та Самооборони іншими мітингарями, які оселилися на головній площі столиці.

У планах Cамооборони – привести до ладу Київську фортецю та прилеглу територію і частково переобладнати під штаб. Туди незабаром переїдуть зо 2 сотні самооборонців та 3 десятки наметів, які нині стоять на Майдані. Щоправда, кажуть, один намет Самооборони на Майдані залишатиметься.

"Революція наша продовжується, просто вона не має бути прив’язана до цього місця. Ми переїжджаємо туди, де буде контрольована територія, де ми можемо дійсно контролювати наших людей і вийти з території, з Майдану", – пояснив керівник виконавчого комітету Самооборони Майдану Данило Клех, і додав: "Багато дискредитуючих речей, які кидають тінь на Самооборону. Ми зможемо дійсно контролювати – хто є наш, хто не наш. Хто не наш – будь-ласка, за периметр, за ворота. Хочете бухати – ідіть на Майдан, наприклад".»

Переселення підтверджує група «Самооборона Майдану» у фейсбуку (але не їхній сайт).

В цьому повідомленні згадка про Київську фортецю зовсім не зрозуміла. Адже так називається великий комплекс розрізнених укріплень, що залишилися в Києві з початку XVIII ст., і в яких зараз розміщуються музей «Київська фортеця», госпіталь Міноборони, Мистецький арсенал, колишній Зелений театр і може ще щось. Про які будівлі кажуть у Самообороні?

Водночас, інша частина майданівців, які не входять у Самооборону, схоже, залишати цитадель на Майдані Незалежності не збираються. Так, сьогодні, в неділю 6 липня на Майдані відбулося чергове (шосте за оновленою нумерацією) віче, учасники якого заявили, що Майдан розходитися не збирається. «Майдан нікуди не збирається йти. На Майдан повертаються патріоти», — заявив сотник четвертої сотні Микола Бондар.

Отже, Майдан можна розколоти, і це робиться, але посунути поки не вдається.

Українська

На черговому майданівському вічі оголосили вимоги до Порошенка

З 1 червня на київському євромайдані відновилася традиція щотижневих недільних віч. Сьогодні, 22 червня, відбулося четверте за місяць віче. За орієнтовними підрахунками, на його початок зібралося близько 2 тис. чоловік, але й надалі люди продовжували надходити,повідомляють УНН.

Під час проведення віча Центральна Рада сотень Майдану оприлюднила вимоги до президента Петра Порошенка. Про це повідомили представники Центральної ради сотень Майдану.

 

Зі сцени зачитали такі вимоги:

  1. забезпечити перемогу у війні і встановлення миру на всій території України;
  2. відновити повний контроль над кордонами України;
  3. розробити план розвитку держави на основі загальнолюдських цінностей і побудувати нову систему управління державою;
  4. провести люстрацію в найширшому сенсі слова, в тому числі партій і громадських організацій;
  5. усунути від влади різні банди, олігархічні угруповання і клани, наприклад, такий одіозний клан, як клан братів Литвинових;
  6. дати оцінку діям, спрямованим проти держави і народу, і здійснити справедливе покарання винних;
  7. відновити духовну, правову та економічну основу держави;
  8. відновити обороноздатність і безпеку держави;
  9. відновити справжню історію України-Русі і донести її до всіх народів світу;
  10. забезпечити стійкий розвиток країни, її економіки і забезпечити справедливий розподіл праці та діяльності;
  11. забезпечити дієву і повноцінну систему контролю над владою з боку громадянського суспільства.

Також, Центральна рада сотень Майдану вимагає взяти під особистий контроль повну зміну керівництва силового блоку, перекриття кордонів на сході і Придністров’я, відновити керованість і координацію Збройних Сил України. У політичній сфері сотні Майдану вимагають від президента призначення позачергових парламентських виборів за новим законом з відкритими виборчими списками.

Українська

Віче задля звіту уряду за 100 днів роботи

Громадський сектор Євромайдану закликає усіх небайдужих зібратися 1 червня у своїх містах на місцеві віча задля висунення вимоги до нинішнього уряду прозвітувати за 100 днів своєї роботи. Якщо уряд відгукнеться на цю вимогу, звіт очікується через тиждень, 8 червня, в Києві на Майдані незалежності на черговому вічі. Текст звернення:

«1 червня українці десяти міст країни зберуться на площах своїх міст щоб оголосити: ми чекаємо звіту від уряду за перші 100 днів діяльності. Громадяни висувають вимогу, щоб високопосадовці вийшли на Майдан 8 червня 2014 року та відзвітували народу й дали відповідь на запитання, які хвилюють українців.

В столиці та в обласних центрах України відбудуться всенародні віча, де громадськість озвучить свою позицію та сформує запитання до очільників уряду стосовно результатів їхньої діяльності. У кожному місті будуть ставити одне питання до міністра земляка. Наприклад, харків’яни зможуть запитати Ігора Швайку та Арсена Авакова, львів’яни — Павла Шеремету, Остапа Семерака, Андрія Дещицю, Олега Мусія та Олександра Шлапака, вінничани — Володимира Гройсмана, мешканці Чернівців — Максима Бурбака й Павла Петренка, кияни питатимуть Дмитра Булатова, Юрія Продана та Андрія Мохника. 8 червня усі запитання будуть оприлюднені на центральній сцені Майдану незалежності міністрам, щоб привселюдно отримати відповіді.

1 червня у Києві у 13:15 учасник «Ініціативи першого грудня» Мирослав Попович разом із активістами Громадського сектору Євромайдану озвучить ключові теми, на які міністри повинні звернути особливу увагу під час майбутнього звітування. В той же час, кожен громадянин матиме змогу залишити своє запитання до уряду через спеціальні скриньки, що будуть розміщені біля сцени Майдану починаючи з 13:15.

Громадський сектор Євромайдану проводить масштабну всеукраїнську акцію «Громадяни вимагають: владо, звітуй!», щоб об’єднати довкола ідеї формування прозорості влади співвітчизників від Заходу й до Сходу, від Півночі й до Півдня.

Прохання долучитись до даної ініціативи у вашому місті. Ми змінили владу, тепер маємо змінити систему. Першим кроком має стати публічність та звітність влади перед громадою.»

Українська

Віче задля підтримки нового уряду

На середу, 26 лютого, тобто, на сьогодні Рада «ВО "Майдан"» оголосила скликання віча на Майдані Незалежності «на якому буде запропоновано і затверджено склад Уряду народної довіри». Початок віча — у 19:00.

Водночас, цей самий склад ніде заздалегідь не опубліковано. Тиждень.ua посилається на пропозиції Громадської Ради Майдану — незрозумілої організації, яка час від часу намагається виступати від імені усього київського Євромайдану, і не є провідником рішень «ВО "Майдан"», котре скликає дане віче (і котре контролюється політиками з колишньої парламентської опозиції).

Відомо тільки, що, згідно із заявою лідера парламентської фракції «Батьківщина» Арсенія Яценюка, до складу коаліційного уряду мають увійти представники Майдану. За його словами, «представники Майдану, ті люди, які боролись там, на Майдані, повинні очолити низку міністерств». Яценюк також запропонував, щоб у кожному міністерстві була запроваджена «окрема посада заступника міністра з питань боротьби з корупцією, і це також повинні бути представники Майдану».

Скидається на те, що політики вчергове запрошують нас на зібрання лише для того, щоб ми слухняно схвалили їхні кулуарні домовленості. Однак, прийти все одно варто. 21 лютого Майдан вже показав, що може переламати політиків.

Українська

Поширення руху на захоплення ОДА по Україні: Вінниця, Чернігів, Полтава

На сьогодні є ряд повідомлень про нові блокування та захоплення обуреними людьми держадміністрацій в обласних центрах України.

Так, захоплено Вінницьку ОДА. Як повідомляє «Інформаційна Вінниччина» [орфографію та правопис виправлено]: «Молоді хлопці (яких, згідно з неперевіреною інформацією, привезли з Києва) прорвалися крізь міліцію, вибили двері та увірвались до адмінбудівлі. Вони почали поливати правоохоронців з вогнегасників, бити палицями та кидати вибухові пакети. Міліція відступила. Коридори адмінбудівлі заповнив густий ядучий дим.» Підтвердження можна побачити на відео:

Серед юрби, яка виламувала двері до приміщення, майоріли чорні прапори з написом «Народна воля».

Фоторепортаж із захопленої будівлі Вінницької ОДА (станом на 16 год.)

УНІАН повідомляє, що у Чернігові мітингувальники прорвалися до будівлі ОДА, виламавши двері одного з входів до будівлі.

Штурму передував конфлікт на вулицях міста. Зранку в Чернігові на центральній Красній площі почалося Народне віче, організоване опозиційними силами, на яке зібралося близько 1,5 тис. людей. В цей же час на Алеї героїв зібралися прибічники чинної влади — близько 1 тис. осіб, які тримали гасла «Україна єдина!», «Ні — розколу України!», «Екстремізму — ні, миру — так». Серед учасників акції були присутні священики.

Учасники Віча рушили до облдержадміністрації, але при наближенні до будівлі ОДА шлях їм перекрили учасники провладного мітингу, а також правоохоронці. На деякий час під стінами ОДА виникла тиснява, і правоохоронці стримували натиск, після чого мітингувальники прорвалися до будівлі. Ситуація в облдержадміністрації на даний момент невідома.

Натомість, у Полтаві мітингувальники зайняли лише сесійну залу обласної ради. За словами мітингувальників, про штурм приміщення ОДА, що знаходиться в іншому крилі будівлі, питання поки що не стоїть.

За інформацією інтернет-видання «Полтавщина», в місто спрямовано харківський «Беркут». Добиратися до Полтави їм близько 3 годин.

Українська

Результати переговорів опозиції з Януковичем та рішення Майдану

Тільки-но керівники парламентської опозиції вийшли на сцену Майдану незалежності в Києві та оголосили про результати сьогоднішніх переговорів з Януковичем.

За словами Віталія Кличка, все, чого вдалося добитися — це домовленості про перемир’я. На вимоги відпустити всіх нині арештованих протестувальників пролунали контрвимоги (відтак, сподіватися нема на що — euro-maidan.info). Загалом Кличко поводився як ніби визнаний єдиний лідер і керівник Євромайдану, ігноруючи існування двох колег, які стояли поруч.

Олег Тягнибок озвучив цифри: більше ста арештованих на сьогодні, суди над ними відбудуться завтра, ще збираються арештувати понад п’ятдесят людей. І погрожують надалі арештувати до тисячі. Тягнибок поставив на голосування питання подальше перебування в переговорному процесі або вихід з нього. Голоси розділилися; суб’єктивно, прихильників виходу з переговорів та переходу в наступ було більше. В результаті чого лідер «Свободи» закликав до виконання наказів і поводження як єдине військо.

Арсеній Яценюк висловлювався супеhечливо, водночас закликаючи і продовжувати переговори, і розширювати територію Майдану, зокрема на вулицю Грушевського. З останнім, а також з поширенням укріпленоїтериторії на вулицю Інститутську погодилися усі. Особливо наголошував Яценюк на мирному характері подальнших дій протестувальників.

Зараз люди з ентузіазмом рушили укріплювати барикади і будувати нові.

Українська

Програмний маніфест Майдану

29 грудня 2013 року учасники Народного віча, що проходило на Майдані незалежності в Києві, схвалили Маніфест Майдану, в якому виклали програму дій. Наводимо текст:

 

Українська
Підписатися на віче