Харків

Як у Харкові валили Леніна

Нарешті й у Харкові повалили найбільшого Леніна. Це сталося увечері 28 вересня. Активісти понад чотири години працювали над тим, щоб звалити скульптуру з постаменту. Пиляли болгаркою ногу, тягнули тросом.

Коментар до відео: «Ленін упав у Харкові. Восьмиметрову скульптуру пиляли кілька годин. Міліція народу не заважала. І близько одинадцятої вечора вождя таки вдалося повалити. Голова ОДА підписав розпорядження про офіційний демонтаж пам'ятника, слідчі провадження закрили. Відтак людям, які валили скульптуру, покарання не загрожує.»

Фото з матеріалу радіо «Свобода»:

Українська

У Харкові затримано росіянина — друга неповнолітньої підпалювачки українського прапору, який мав намір взяти участь у травневих провокаціях

Під час проведення слідчих дій правоохоронцями були встановлені та допитані особи, з якими дівчина активно спілкувалася останнім часом. Серед її знайомих, яких вона навіть впустила пожити до себе додому, був виявлений громадянин Росії.

Працівники міліції здійснили санкціоновані заходи за місцем проживання підозрюваної. Там вони виявили п'ять молодих людей. Усі вони, разом з власницею помешкання, були запрошені до Дзержинського районного відділу міліції Харкова для втановлення їх осіб, надання пояснень, а також перевірки на причетність до участі у вищезгаданих подіях.

Під час допиту з'ясувалося, що троє з них — мешканці Харківської області, один — 18-річний харків'янин, а також 23-річний громадянин Росії.

Як розповіли хлопці, вони познайомилися з підозрюваною під час мітингів в місті Харкові. І жили вони разом в одній квартирі за запрошенням її хазяйки.

Зі слів громадянина Росії, він приїхав до Харкова наприкінці 2013 року. Останні місяці юнак був активним відвідувачем мітингів, на які збиралися прибічники ідеї федералізації. 9 Травня вся ця компанів мала намір відзначитися на святкових заходах з метою участі в масових провакаціях для дестабілізації ситуації в регіоні.

Нагадаємо, що 2 травня працівники Дзержинського райвідділу міліції Харкова за підозрою у спаленні українського прапора встановили та затримали 16-річну харків'янку. За вказаним фактом було розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 338 (наруга над державними символами) Кримінального кодексу України. Слідчим вдалося з'ясувати, що неповнолітня проживала в місті одна без нагляду дорослих. А її батьки вже тривалий час живуть та працюють у Росії. Дівчина була активною учасницею всіх проросійських мітингів та зборів, що проходили у Харкові.

Наразі слідчі дії за вказаним кримінальним провадженням тривають.

ВЗГ ГУМВС України

в Харківській області

Джерело: Офіційний веб-сайт ГУМВС України в Харківській області

Українська

Побитий рашистами Василь Рябко розповідає, як це було (Харків, 6 квітня)

6 квітня при бездіяльності міліції було жорстоко побито 20 харківських музикантів, та волонтерів, які допомагали їм вантажити апаратуру. Василь Рябко, лідер гурту «Папа Карло», харків’янин, розповідає, як це було.

Вася давав інтерв'ю російською спеціально, щоб це могли зрозуміти і в Росії

Українська

Євромайдан у Харкові дає настанови голові місцевої ОДА

Доки в Донецьку й Криму тривають провокації, у столиці Слобожанщині Харкові ситуація повністю нормалізувалася.

Більше того, євромайданівці перейшли до прямого відкритого діалогу з владою. На спільному зібранні вони дали настанови новопризначеному голові Харківської ОДА Ігорю Балуті:

Накази євромайдану:

 1. ліквадація банди Жиліна (т. зв. "Оплоту"),
 2. сприяння припиненню повноважень мера міста Геннадія Кернеса,
 3. перехід на відкрите призначення державних чиновників та силовиків через відкрите оголошення вакансій та конкурсний відбір.
Українська

Звернення до активістів євромайданів України про сепаратистський з’їзд 22 лютого в Харкові

Звернення до активістів євромайданів України про сепаратистський з’їзд 22 лютого в Харкові

До активістів Євромайданів України,
До всіх громадян України

Звернення

Шановні пані та панове! З огляду на події останніх днів, зокрема скликання у Харкові 22 лютого 2014 року з'їзду депутатів усіх рівнів Південного сходу, Севастополя та АР Крим, Координаційна рада Харківського євромайдану висловлює занепокоєність підвищенням градусу сепаратистської риторики окремих політичних діячів, зокрема, — організаторів вищезазначеного з’їзду.

Територіальна цілісність України — не предмет для дискусій та політичного шантажу. Територіальна цілісність України — запорука існування нашої держави. Захист територіальної цілісності України, — конституційний обов’язок кожного громадянина України.

Координаційна рада Харківського євромайдану звертається до активістів євромайданів України, всіх громадян України незалежно від їхніх політичних уподобань, підтримати протест Харківського євромайдану проти спроб у той чи інший спосіб розколоти нашу державу, проти спроб перетворити Харків на столицю сепаратизму. Закликаємо сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та зробити все можливе задля збереження територіальної цілісності України і не допустити розколу держави за територіальним або партійним принципом!

Координаційна рада
Харківського Євромайдану

21 лютого 2014 року

Українська

В «лавах» харківських тітушків назріває конфлікт

В «лавах» харківських тітушків назріває конфлікт. Про це Новинам АТН стало відомо від одного зі спортсменів, нібито найнятих «Оплотом». У приватній бесіді хлопець розповів, що обіцяні гроші багатьом не заплатили.

«Нам сказали, що головна умова — виконання наказів. Один з них — затримувати євромайданівців і передавати міліції. Відбиватися від зграї не можна — потрібно триматися десятками, так можна контролювати, чи відпрацьовують бійці гроші. Там старші — колишні офіцери, вони і дають вказівки.

За участь у «боях» проти учасників харківського євромайдану їм обіцяли спочатку по 800 грн., потім ціна впала до 300 грн., в результаті на руки багато хлопців отримали по 100 грн , а деякі й зовсім не отримали», — розповів один з харківських тітушків .

«В обумовленому місці зібралися хлопці з усього міста, більшість не спортсмени «Оплоту», а ті, хто вирішив підзаробити — нам видали газові балончики, біти й маски. Нам розповіли про те, що не можна допустити бандерівців у місто, що це наше місто і наша влада, і ми повинні її (владу) захистити. Деякі втекли, так і не взявши участь у боях. Багато хто боїться, адже нам повідомили, що організаторам пригрозили кримінальні авторитети, і оголосила полювання СБУ, ризикувати ніхто не хоче, тим більше, гроші перестали платити», — розповів Новинам АТН хлопець, і попросив не називати його імені.

У прес-службі «Оплоту» Новинам АТН цю інформацію прокоментували, назвали всі нісенітницею, і попросили назвати прізвище інформатора, на що отримали відмову: «Я вперше чую таку нісенітницю, хто Вам це сказав? Назвіть прізвище!» Пізніше прес-секретар «Оплоту» повідомила телефоном: «Всі хлопці у нас ідейні, ми їм не платимо, це маячня. Ні для кого ні секрет, що ми були в Києві, але за ідею, а не за гроші.».

Джерело: АТН

Українська

За Європейську Україну. Декларація вільних громадян Харкова

18 січня 2014 року у Харкові на місцевому євромайдані було схвалено декларацію, в якій відображено уявлення учасників про народовладдя й місцеву владу. Текст:


Ми, вільні громадяни Харкова, виступаємо за впровадження дієвого народовладдя європейського зразку в Україні.

Ми бачимо дієве народовладдя в нашому місті Харкові як:

 1. Прямі і прозорі вибори міського голови, міської ради, шерифа та суддів, в тому числі через інтернет.
 2. Відкритий, прозорий, контрольований громадянами бюджет. Щоденне оприлюднення витрат та надходжень міського бюджету о 19:00 на офіційному веб-сайті міської ради.
 3. Місцеві референдуми з питань функціонування міста, в тому числі про відкликання обраних представників влади.
 4. Створення муніципальної поліції. Заміна каральних органів міліції на функції охорони громадського порядку.

Ми бачимо Харківщину, як невід’ємну частину України, в якій:

 1. Забезпечуються неухильне дотримання прав людини.
 2. Діє верховенство права.
 3. Прямі і прозорі вибори президента та Верховної Ради, в тому числі через інтернет.
 4. Відкритий, прозорий, контрольований громадянами бюджет.
 5. Виборність суддів та широке впровадження суду присяжних.

Схвалено на мирному зібранні Євромайдану в Харкові 18 січня 2014 року.

Ми пропонуємо підтримати таку декларацію всім Євромайданам України.

Доповнення – вітаються!

P. S. Мета — створити мінімальний набір цілей, які поєднують максимальну кількість громадян України.

Джерело: maidanua.org

Українська
Підписатися на Харків