бойкот

Мер Херсона кличе "на килим" торговців за відсутність на товарах РФ матрьошки з автоматом

12 вересня на сесії Херсонської міської ради депутати проголосували за «Затвердження плану заходів з координації інформаційної діяльності та захисту інформаційної безпеки на території Херсона в 2014–2016 роках». Згідно з документом, товари російського виробництва було запропоновано маркувати озброєною автоматом зубастою матрьошкою.

На останній нараді у понеділок мер Херсона Володимир Миколаєнко дав доручення викликати на розмову керівників великих торгівельних мереж міста, які не виконують це рішення міської ради.

«Запросіть до мене на завтра керівників цих мереж. Ми їм пояснимо: якщо вони працюють на нашій території, вони повинні виконувати рішення сесії. Якщо не виконуватимуть, ми будемо реагувати відповідним чином», — заявив мер.

Як розповіла начальниця управління споживчого ринку міськради Віра Кружнова, наразі у Херсоні у великих супермаркетах замість озброєної автоматом зубастої матрьошки вивісили лише прапорці країн походження товарів. «Там повісили російські, німецькі, українські та інші прапорці», — сказала вона.

На це Миколаєнко заявив: «Вони вже російські прапори в торговій мережі вивішують. Нам тільки російських прапорів не вистачало в магазинах».

Тим часом, активісти «Економічного бойкоту» у Львові замалювали триколорами вікна російських банків на виконання рішення міськради про маркування продукції російського походження.

«Ми розмалювали шиби відділення російського «Сбербанка» фарбою, а не промаркували їх наклейками, щоб позначки збереглись якомога довше і були видні здалеку. Крім того, на склі ми прикріпили написи: «Обережно бізнес окупанта», «Я не купую в окупанта». Таким чином ми виконуємо постанову Львівської міської ради про маркування російської продукції», — розповіла активістка Галина Мороз.

Раніше львівські активісти «Економічного бойкоту» добилися маркування російських товарів у торговельних мережах Львова. Внаслідок цього їх реалізація зменшилась майже наполовину.

Українська

Деякі мережі магазинів приховують російське походження товарів

Київська влада ухвалила рішення, згідно з яким російські товари в українських супермаркетах маркуватимуть спеціальними позначками. Проте, в передмісті Києва супермаркети йдуть на хитрощі, аби збути товари російського виробництва, які, очевидно, користуються дедалі меншою популярністю, — попереджає ГО Відсіч.

У рекламі «Мегамаркету», яку кладуть до поштових скриньок у Броварах, біля пропонованої продукції зазначають країну-виробника. Однак біля товарів російського виробництва не вказують жодної країни.

Ще одна мережа магазинів у цьому місті-супутнику столиці — «Фора» — у своїй рекламній продукції пропонує неймовірні знижки на російські товари. Країну-виробника вони не вказують взагалі ніде.

ГО застерігає, що через бойкот російських товарів російська продукція залежується на полицях магазинів, а термін її придатності не безмежний.

Джерело: Радіо Свобода

Українська
Підписатися на бойкот