Європейський Союз посилює санкції проти Росії у зв’язку з її вторгненням до України. Новий санкційний список був узгоджений у п’ятницю, 5 вересня і мав бути прийнятий наступного дня в суботу. Однак, затвердження санкцій відклали через прийняте за результатами "мирних переговорів" у Мінську рішення про припинення вогню.
Постає питання: чи не було однією з причин самого підписання мінського протоколу бажання загальмувати або призупинити введення нового пакету санкцій?
В цьому ж ключі можна розглядати позицію Фінляндії, яка гальмувала узгодження санкцій штучними технічними зауваженнями. Така дивна "любов" до Росії з боку саме Фінляндії, яка має добре пам’ятати радянсько-фінську війну і тверезо оцінювати російську загрозу, цілком може пояснюватися закулісним тиском Кремля. На Фінляндію є чим давити: у газовій сфері Суомі практично на всі 100% залежить від Росії.
Оскільки дива в Мінську не відбулося, а Росія не перестала демонструвати звірячий оскал, нові санкції були затверджені, про що 8 вересня і повідомив голова Європейської Ради Герман ван Ромпей. У п’ятницю 12 вересня санкційний список має бути опубліковано в Офіційному журналі ЄС.
Обмеження торкнуться, як і має бути, як компаній, так і фізичних осіб. У список санкцій потраплять, за даними Уолл Стріт Джорнал, Роснефть, Газпромнефть і Транснефть. Цим компаніям фактично закривають європейський ринок капіталу. Також в списку опиняться оборонні підприємства: Уралвагозавод, Оборонпром і Об’єднана авіабудівна корпорація. Вони залишаться без фінансування через акції та облігації.
Крім того, дев’ятьом компаніям заборонять продавати технології подвійного призначення. І, нарешті, під санкції потраплять 24 посадові особи — громадяни Росії й України.
США також заявили про приєднання до європейських санкцій. Свій список вони також оголосять у п’ятницю.
Російський фінансовий ринок вже відреагував на повідомлення про нові санкції черговим падінням.