вибори

Онука Звягільського живе на березі Женевського озера і відхрещується від українського громадянства

Людиною, яка відкриє роботу Верховної Ради восьмого скликання, стане Юхим Звягільський. Це один із сумних підсумків дострокових виборів в Україні. Депутат, який голосував за диктаторські закони 16 січня, бізнес-партнер Януковича, директор шахти, що стала "чорною дірою" для українського бюджету, на правах найстаршого буде зачитувати з трибуни парламенту присягу для всіх інших нардепів.

Про це пише журналіст Сергій Лещенко у своєму блозі на «Українській правді»:

Це буде вже восьмий депутатський скликання Звягільського. Він — абсолютний рекордсмен за термінами перебування в Раді — починаючи з 1990-го. Правда, більше двох років він не ходив на засідання, тому що ховався від кримінального переслідування в Ізраїлі.

Тепер в одній точці зійдуться Майдан, що став реакцією на тотальну корупцію української політики, і Звягільський, який довше інших будував цей режим.

Тим більше сумно, що до присяги депутатів буде приводити людина, у якої мандат більш ніж сумнівний. Вхідним квитком до нового парламенту для нього стануть всього 1 тисяча 454 голоси, відданих за кандидатуру Звягільського на частково окупованому окрузі № 45. Це — найнижчий результат "переможця" по всій країні.

Крім самого Звягільського, останні кілька скликань плечем до плеча в парламенті з ним працював його зять Володимир Вечерко, завершальним акордом депутатства якого стала участь у зустрічі з керівництвом Державної Думи в Москві.

Але повернемося до більш прозаїчних матерій. За час присутності Звягільського в українській політиці, його онука — донька депутата Вечерка — розжилася нерухомістю. Правда, не в передмістях Донецька. Місцем її проживання є розкішний особняк в одному з найпрестижніших місць планети, елітному женевському районі Колоні.

Є виписка з швейцарського реєстру про приналежність Вікторії Вечерко будинку на березі Женевського озера, за адресою Chemin du Nant-d'Argent 15, 1223 Cologny.

Про те, що його дочка виїхала до Швейцарії, депутат-регіонал Володимир Вечерко був змушений визнати під час одного з ефірів на «Громадському» під час Майдану. При цьому він сказав, що Вікторія Вечерко має громадянство як України, так і Швейцарії.

Згідно з реєстраційними документами, у право власності на цей будинок і ділянку Вікторія Вечерко вступила восени 2010 року. Площа майна становить 2484 квадратних метрів.

Цікаво, що адвокат Вікторії Вечерко прокоментував історію внучки Звягільського:

«Пані Вікторія Вечерко делегувала мені захист своїх інтересів. Вона насправді живе і працює в Швейцарії протягом багатьох років. Враховуючи її повну інтеграцію (в швейцарське суспільство), пані Вечерко свого часу отримала громадянство Швейцарії, яке є її єдиним громадянством. Моя клієнтка не має українського паспорта, хоча ви хибно стверджуєте протилежне (насправді, це стверджував батько Вікторії Вечерко, нардеп Володимир Вечерко — УП). Пані Вечерко не займається політикою і ніколи не мала ані найменшої проблеми з законом, ні в Швейцарії, ні за кордоном. Моя клієнтка — цілком шановна особа, котра розраховує на строгу повагу до її особистого життя, зокрема, до особистого життя її дитини, яка народилася в Швейцарії і має тільки швейцарське громадянство».

Ось так. Дідусь виконував обов’язки прем’єр-міністра на початку 1990-их, після чого втік до Ізраїлю, ховаючись від кримінальної справи, проте повернувся під гарантії влади й обрався депутатом. Батько з 2002 року теж засідає в парламенті. А онука екс-прем’єра і дочка депутата розкраденої і розірваної на частини України — респектабельний житель найбільш благополучної країни Європи.

Так виглядає кругообіг грошей в українській політиці. Якщо політики не поставлять крапку в цьому, то її поставить саме суспільство — і ця відповідь сподобається не всім. Тому не всі встигнуть виїхати в затишний будиночок на березі Женевського озера.

Джерело перекладу: Gazeta.ua (+ 6 фото і 2 скани)

Українська

Олександра Кужель розповіла, що регіоналів у новій Раді більше, ніж у старій після Майдану

Після позачергових парламентських виборів 26 жовтня у новій Верховній Раді кількість депутатів, які представляли «Партію регіонів», стала більшою, ніж у попередній після Майдану.

Про це заявила у вівторок на прес-конференції в Херсоні народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель, передає кореспондент Укрінформу.

«Противно коли кажуть, що перевибори цієї Верховної Ради є закінченням перезавантаження влади. Можна просто плакати. Тому що регіоналів прийшло більше, ніж тих, які сиділи у залі. Вони ж втекли після Майдану. Там сиділи одиниці. А на сьогоднішній момент вони пройшли. Ви подивіться склад парламенту», — сказала Кужель.

Джерело: Укрінформ

Українська

Чому нова Рада не відрізнятиметься компетентністю та ефективністю

Валентин Гладких
кандидат філософських наук, політичний аналітик
спеціально для РБК-Україна

(Те, що видалося нам найбільш важливим у статті, ми виділили жирним шрифтом — euro-maidan.info)

Центральна виборча комісія 30 вересня завершила реєстрацію кандидатів у народні депутати на позачергових парламентських виборах як у загальнодержавному багатомандатному окрузі, так і в одномандатних мажоритарних округах. У багатомандатному загальнодержавному окрузі зареєстровано списки 29-ти партій, а в одномандатних виборчих округах — 3468 кандидатів, з яких 2087 самовисуванців та 1381 від партій.

Отже, виборці мають на руках всю колоду карт, з якої їм доведеться розкласти новий парламентський пасьянс. Наскільки новий розклад буде відрізнятися від теперішнього і попередніх визначається низкою важливих чинників.

По-перше, парламентські вибори не відбудуться у виборчих округах Автономної Республіки Крим та на окупованих бандформуваннями ЛНР та ДНР територіях Донецької та Луганської областей. Отже, зробити свій вибір не зможуть близько 5 млн виборців на Донбасі та півтори мільйони у Криму. Безумовно, це негативно позначиться на результатах тих політичних партій, електорат яких проживав переважно на зазначених територіях. Йдеться передусім про такі "пострегіональні" політичні проекти, як "Опозиційний блок", "Сильна Україна", а також про Комуністичну партію. Проте остання, маючи значно більш сталий електорат, ніж політичні проекти, створені на уламках Партії регіонів, має достатньо високі шанси таки подолати прохідний бар‘єр. Сприяти цьому може зворотна реакція людей як на судовий процес проти комуністів, так і на "епідемію" нищення пам’ятників вождю пролетаріату, що частиною українців сприймаються доволі негативно.

Проте, цілком очевидно, що основна боротьба розгорнеться між політичними проектами лідерів Євромайдану. Більшість же з 29 політичних сил, які висунули своїх кандидатів, навряд чи навіть розпочнуть передвиборчу агітацію і у кращому випадку відіграють роль своєрідного "колективного технічного кандидата".

Отже, другою особливістю парламентської кампанії буде те, що боротьба основних конкурентів відбуватиметься на одному електоральному полі за голоси прихильників ідей "революції гідності". По суті це буде перша кампанія, яка відбуватиметься в умовах відсутності серйозної конкуренції умовно "опозиційних" та умовно "провладних сил", тому стара добра схема "я голосую проти влади і тому підтримую опозицію" цього разу не спрацює.

По-третє, вибори відбуваються в умовах військового конфлікту і катастрофічного падіння рівня життя більшості населення, що визначить основні месиджі передвиборчої агітації. По-четверте, відсутність жорсткої вертикалі влади значно послабить спокусу скористатися адміністративним ресурсом, що може суттєво полегшити життя мажоритарникам і разом із бажанням виборців оновити владу може призвести до неочікуваних результатів в окремих мажоритарних округах.

Хоча, звісно, не варто перебільшувати зростання самосвідомості більшості виборців — технологія роздачі гречки успішно працюватиме й на цих виборах. Тому не треба буде дивуватися якщо "віп-кандидати" як то Балоги, Литвини та їхні рідні й близькі, як власне і син Порошенка, таки зможуть проскочити до парламенту. Те саме стосується й безлічі інших, м’яко кажучи, одіозних кандидатів.

Окремої уваги заслуговують "громадські активісти", журналісти та учасники АТО, які рясно представлені у партійних списках. По-перше, необхідно зважати на те, що ці персонажі з’явилися у списках цілком прогнозовано для того, щоб принаймні позірно задовольнити попит мас на "нові обличчя" та нових "героїв", створити ілюзію оновлення влади.

Насправді, більшість з них — ніщо інше, як медіа-фігури, штучно "розкачані" "зацікавленими" особами спеціально для задоволення такого попиту. Наприклад, хто ще півроку тому чув про "Реанімаційний пакет реформ"? А виявляється, що це "потужне експертне об‘єднання"... Не менш кумедно виглядає і "незламна борчиня" проти корупції, яка пішла з "антикорупційного бюро" із скандалом та гучними обвинуваченнями у бік влади, але дивним чином опинилася у списку політичної сили, очолюваної прем’єром.

На превеликий жаль, ані "нові герої", ані виборці не бажають усвідомити прикрий факт: насправді всі ці новоявлені "кумири" використовуються "ляльководами" з однією єдиною метою — у якості ракетоносія вивести на парламентську орбіту політичний мотлох, місце якого вже давно на смітнику історії.

Отже, розраховувати на те, що "громадські активісти" та "непідкупні журналісти" зможуть щось принципово змінити у "правилах гри" нового парламенту абсолютно марні, а заяви про наміри "змінити систему зсередини" є свідченням або дурості, або лицемірства. Опинившись у парламентському болоті "представники громадянського суспільства" приречені або асимілюватися і танцювати під чужу дудку, або бути відкинутими на маргінес, але у жодному разі їм не вдасться нав’язувати свою волю парламенту та змінювати правила гри зсередини.

Насправді, змінити правила гри влади може лише постійний тиск громадянського суспільства, яке вкотре буде знекровлене "колаборацією" окремих своїх представників із владою. Вельми красномовною у цьому плані є відсутність будь-якої критичної реакції з боку "громадянського суспільства" на голосування 16 вересня, яке за своєю невідповідністю нормам Конституції та законів України, мало чим відрізнялося від голосування 16 січня. Тільки-но потрапивши навіть не у владу, а лише у передвиборчі списки активісти вже заплющують очі на дії своїх патронів. З огляду на це, похід у владу "громадських активістів" — це швидше мінус, ніж плюс для еволюції української держави.

Той факт, що до парламенту потрапить величезна кількість демагогів та популістів, призведе до того, що пафосної демагогії стане ще більше, а готовності і здатності брати на себе відповідальність за державу і країну, на жаль, більше не стане. З огляду на зазначене вище, новообраний парламент не відрізнятиметься у кращий бік від нинішнього ані за рівнем компетентності, ані за ефективністю своєї діяльності.

Єдиним плюсом нового парламенту буде те, що народні депутати більше ніколи вже не будуть "недоторканними" і у прямому, і у переносному смислі. Але станеться це завдяки "вулиці", а не свідомих дій народних обранців.

Українська

Безпека виборів: троян на сервері ЦВК та геоінформаційна система «Вибори-2014»

Співробітникам Служби безпеки України вдалось виявити на серверах Центральної виборчої комісі і знищити троян (зловмисну програму, яка маскується під звичайну робочу)ї, який мав знищити результати президентських виборів 25 травня. Про це заявив голова СБУ Валентин Наливайченко.

«Вчора була фактично знищена інфікована програма, яка була незаконним способом попереднім керівництвом уряду запропоновано Центральної виборчої комісії. 25 травня цей вірус повинен був знищити результати виборів. Цей вірус ліквідовано», — розповів Наливайченко на брифінгу в Українському кризовому медіацентрі.

За його словами, програмне забезпечення на серверах ЦВК замінено, й тепер сервери ЦВК в безпеці. Наливайченко також додав, що Служба безпеки разом з МВС здійснює захист бюлетенів і списків виборців.

euro-maidan.info може тільки висловити своє здивування з того приводу, що голова СБУ називає троян вірусом.

Міністерство внутрішніх справ теж бореться за безпеку виборів. Як повідомив Арсен Аваков, МВС запустило в роботу геоінформаційну систему «Вибори-2014». Зацитуємо в. о. міністра:

«Фальсификация результатов выборов в Украине давно уже стала общим местом. Наиболее впечатляющие подтасовки в 2004 году привели к революции. И при этом, до сих пор практически нет прецедентов наказания и применения соответствующих статей УК. Например, по итогам выборов 2012 года в ВРУ было зарегистрировано 1084 заявления о совершении правонарушений, а уголовных дел было возбуждено всего два. То есть, прошлая власть скрывала, а милиция вместе с прокуратурой и судами игнорировала такие нарушения.

В этот раз МВД разработало и запустило геоинформационную систему Выборы-2014. Эта система позволяет практически в режиме реального времени получать информацию о каждом правонарушении, связанном с избирательным процессом.

Зайдя в систему через баннер на главной странице сайта МВД Украины, любой человек сможет увидеть интерактивную карту и оценить количество и распределение зарегистрированных заявлений по всей стране. Кроме того, система Выборы-2014 позволяет получить список всех нарушений по отдельной области и по отдельному избирательному участку. Более того — получить справку по каждому зарегистрированному заявлению, причем, информация будет дополняться по мере выяснения органами УВД обстоятельств дела.

Таким образом, каждый гражданин, подавший заявление о нарушении, сможет контролировать ход его расследования, а кандидаты, штабы, наблюдатели, журналисты — все желающие имеют возможность уже в ходе голосования оценить, сколько фиксируется нарушений, в каких регионах и могут ли они повлиять на результаты. По окончании разбирательства по каждому заявлению, результат также будет доступен в системе Выборы-2014.

Конечно, результат был бы еще более прозрачный и справедливый, если бы Верховная Рада приняла инициированный МВД законопроект № 4741, в котором мы предлагали повысить ответственность за срыв выборов и ввести ответственность как за подкуп избирателей, так и за готовность продавать свой голос. Такие нормы предусмотрены в законодательстве Германии, Швейцарии, Канады. А в украинском парламенте не хватило 4 голоса…»

Окрім інтерактивної карти, на вказаному вище сайті системи «Вибори-2014» відвідувач побачить часову лінію, графік, список звернень та посилання на витяги із законодавства.

Українська

Уряд і ЦВК створили спецкомісію з безпеки виборів

Уряд спільно з Центральною виборчою комісією створив спільний оперативний штаб для забезпечення безпеки проведення виборів президента України.

Про це на власній сторінці у Facebook написав міністр Кабінету міністрів Остап Семерак.

За його словами, координувати урядову частину роботи буде перший-віце-прем'єр-міністр Віталій Ярема.

«Також працює штаб в МВС на чолі із заступником міністра Яровим. Очевидна важливість для майбутнього України виборів і Уряд робить все можливе для їх проведення», — зазначив Семерак.

«Сьогодні зрозуміло, що вибори відбудуться у всіх областях України. Існує абсолютно легітимний правовий режим проведення виборів. Ця виборча система є підтверджена всіма міжнародними інституціями, які покликані й визнані робити правову міжнародну оцінку. Уряд здійснює необхідне фінансування процесу. Виборці сьогодні забезпечені правом і можливістю підтримати на виборах кандидатів тих політичних сил, які їм до вподоби», — додав урядовець.

Джерело: Espreso.tv

Українська

На Луганщині українська армія бере під контроль виборчі комісії

Українська армія берез під контроль приміщення виборчих комісій в Луганській області.

Про це голова Комітету виборців України Олександр Черненко повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні військовий підрозділ взяв у Біловодську під контроль будівлю, в якій розташовано окружну виборчу комісію ТВО №114, спостерігачі КВУ випадково стали свідками цього. Військові в камуфляжі і в касках прибули на вантажному автомобілі, місцеві, яких до будівлі не допускають автоматники, чомусь сплутали їх із солдатами російських ЗС. Проте голова ОВК Володимир Несмеянов повідомив нас телефоном, що будівлю взяли під контроль українські військові», — написав Черненко.

Крім того, за інформацією, спостерігачі Луганської облорганізації КВУ звертають увагу на велику кількість дозорів української армії на дорогах у північній частині області.

«Озброєні сепаратисти навряд чи тепер зможуть тут вільно переміщатися навіть за підтримки міліції, що перейшла на їхню сторону», — зазначає голова КВУ.

Джерело: УНІАН

Українська

Чому Порошенко лише на словах хоче крісла Турчинова

Тарас Клочко

Гучна заява партії УДАР щодо ініціювання відставки Олександра Турчинова й обрання на посаду спікера ВР та в. о. президента Петра Порошенка — це звичайна передвиборча піар-акція, яка залишиться лише словами.

Сьогодні нардеп від УДАРу Сергій Каплін зробив притаманну для себе різку заяву про необхідність зміни в. о. президента на найбільш рейтингового кандидата в президенти Петра Порошенка. За словами Капліна, УДАР сьогодні ініціюватиме відставку Турчинова й просуватиме в спікерське, а відповійно й у президентське крісло, свого кандидата.

Але насправді, ані УДАРу, ані персонально Порошенку лізти поперед батька в пекло аж ніяк не потрібно. Це підтверджує хоча б те, що відразу ж після заяви Капілна, інша ударівка Ірина Геращенко увімкнула «задній хід», заявивши геть протилежне: «УДАР не ставить питання про переобрання Турчинова сьогодні. І тим більше про заміну на Порошенка. Ми виступаємо за проведення чесних виборів без застосування чорного PR. Ми вважаємо, що для України важливо, аби вибори відбулися в один тур, на другий у нас просто немає часу. І працюємо, згідно рішення з'їзду партії УДАР, на перемогу Порошенка».

Пропонуючи спікерську рокіровку, УДАР хоче продемонструвати, що готовий до рішучих дій та відповідальності за ситуацію в країні, але реальні повноваження й відповідальність лише зашкодять іміджу «найрейтинговішого» й мінімізують його шанси на обрання главою держави.

Варто нагадати, що при формуванні «уряду самогубців» після перемоги Майдану, УДАР відмовився від посад в Кабміні, захистивши себе від звинувачень розчарованого електорату за глибоку економічну кризу, що невідворотно наростає, та складну політичну ситуацію з сепаратизмом і тероризмом, в такий спосіб підставивши під удар колег по колишній опозиції, та отримавши майданчик для їхньої критики.

Єдиним представником УДАРу в нинішній владі виявився голова СБУ Валерій Наливайченко, але немає жодних підстав стверджувати, що СБУ справляється з покладеними завданнями краще, ніж МВС, очолюваний представником «Батьківщини» Аваковим, чи то ГПУ, де керує представник «Свободи» Махніцький. Немає сумнівів, що Наливайченко докладає усіх зусиль для захисту держави в умовах російської агресії, але ані він, ані будь-хто інший не винайшов чудодійного рецепту відновлення спецслужби, яка за роки правління Януковича виконувала роль філії ФСБ.

Приналежність до УДАРу не вберегла Наливайченка від критики з вуст Порошенка. Сьогодні, виступаючи в кулуарах парламенту, кандидат в президенти проїхався по всіх силових відомствах разом: «СБУ не інформує і не попереджає, МВС не захищає, прокуратура й суди не притягають до відповідальності, МНС не гасить пожежі і врешті-решт у нас виникають питання щодо професійності дій відомств». За логікою, якщо Порошенко вважає Наливайченка непрофесійним, то мав би ініціювати його відставку, але цього очевидно не станеться. Бо ця заява Петра Олексійовича також частина його передвиборчої агітації.

Якщо припустити, що обрання Порошенка спікером та в. о. президента таки відбудеться, то варто запитати, що саме він зробить для стабілізації ситуації в країні. Змінить весь склад Кабміну на більш професійний? Легко здолає сепаратистів, віднайшовши за хвилину заміну всім деморалізованим правоохоронцям? Намертво закриє кордон з Росією, який всі 23 роки був скоріше умовним, ніж справжнім? Миттєво відновить боєздатність армії, яку за весь час незалежності лише розкрадали й скорочували? Не потрібно зайвий раз пояснювати, що подібне можливо лише на словах, і будь-якого чиновника у владі чекатиме надскладна й тривала робота. І падіння рейтингу. А цього разу Порошенку, який хоче на 5 років обиратися Президентом, аж ніяк не потрібно.

В умовах, в яких опинилась Україна, й не без допомоги братніх сусідів, розраховувати на миттєве «покращення» можуть лише наївні романтики, яким ані Порошенко, ані Кличко аж ніяк не є. Тому й їхні гучні заяви є частиною піар-кампанії, а не планом реальних дій.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Яценюк пояснив, чому в першому турі не буде єдиного кандидата

Лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк вважає, що оголошувати єдиного опозиційного кандидата в першому турі виборів — це виставляти мішень, яку знищать ще до перегонів.

Про це він сказав зі сцени Майдану в неділю, 5 січня.

Яценюк нагадав, що 18 травня три опозиційні сили підписали угоду, за якою в другому турі президентських виборів вони підтримують єдиного кандидата.

За його словами, у першому турі поки що така формула: ідуть кандидати від кожної парламентської опозиційної партії: "Пояснення дуже чітке — одного не зареєструють, другого знімуть, третього отруять. Тому сьогодні виставляти одну мішень, яка буде знищена за 15 місяців до виборів, — це неправильно".

"Ми маємо формулу. Ми вийдемо з цією формулою, і ви всі будете аплодувати. І ви скажете: "Вони здатні перемогти. А якщо вони здатні перемогти, то ми як 45 млн. українців також здатні перемогти. Тому що ці люди прийдуть до влади не для себе, а для нас", — сказав Яценюк.

За його словами, у 2014 році має відбутися формування "команди трьох опозиційних сил, до якої входять Тимошенко, Тягнибок, Кличко, Яценюк, до якої входить громада".

Ця команда, як він підкреслив, не ставитиме для себе мету поділити крісла: "Ми не для цього туди зібрались. Ми зібрались для того, щоб кожен українець дав собі відповідь чому він підтримує Майдан, чому буде підтримувати саме ці три опозиційні сили і що зміниться після їхньої перемоги".

Він запевнив, що результатом Майдану має стати план змін для країни.

"А хто в якому кріслі буде — ви розберетесь. Це не вирішується між трьома силами, це вирішується вами. І в цьому — принципова різниця між нами і Януковичем. Янукович хоче вирішити самостійно зі своїм оточенням, хто буде керувати країною. А ми хочемо вирішити разом, як ми будемо керувати країною. А після цього ви дасте мандат тому, хто буде мати право керувати країною", — пообіцяв Яценюк.

Джерело: Українська правда

Українська
Підписатися на вибори