Німеччина

Відсутність послів в європейських державах, або З ким насправді дружить Порошенко?

З Росією у нас війна. Але президентська вертикаль офіційно цього не визнає, вже п’ятий місяць розказуючи нам щось про «конфлікт» та «антитерористичну операцію» — яка, як вже неодноразово відзначали фахівці, може тривати в нормі 20–30 хвилин. Звичайного земного часу.

А із західними демократичними державами у нас дружба й довірлива дипломатія. Але, як виявляється, у нас там, у західних демократіях, чомусь досі немає послів! А саме, послів немає в таких ключових для нашої дипломатії країнах, як Німеччина, Велика Британія, Франція й Польща. Це можна легко перевірити, зайшовши на офіційний сайт МЗС (посилання ми розмістили на назвах держав). Як видно із сайту, у Великобританії порошенківська Україна замість посла тримає тимчасового повіреного у справах, у Франції — радника, у Польщі — радника-посланника, а у ключовій країні Євросоюзу Німеччині у нас взагалі немає офіційного керівника! Ніякого, якщо вірити сайту МЗС. Зате в Росії є. Дуже, мабуть, корисну роботу той посол проводить.

Питається: з ким насправді дружить і підтримує дипломатичні стосунки Порошенко? Відповідь ми вже публікували. Вона, насправді, одна на всі запитання, які виникають щодо поведінки нинішньої президентської команди.

Українська

Німеччина виділить фінансову допомогу Східній Україні

Німеччина виділить 2,5 мільйона євро невідкладної фінансової допомоги для України з метою підтримки міст, звільнених українськими силовиками з-під контролю озброєних угруповань проросійських сепаратистів. Як ідеться в короткому повідомленні міністерства закордонних справ Німеччини, поширеному в середу, 9 липня, у соціальній мережі Twitter, допомога призначена для Слов'янська, Краматорська та інших міст Східної України.

За словами одного з речників відомства, якого цитує інформагенція Reuters, мета фінансової допомоги — підтримати мешканців регіонів на їхньому шляху повернення до цивільного життя.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк—Вальтер Штайнмаєр заявив у Берліні в середу, 9 липня, що допомога, зокрема, призначена для підтримки внутрішніх біженців в Україні. «Люди в Східній Україні потребують чітких сигналів того, що вони нам не байдужі», — цитує слова Штайнмаєра інформагенція KNA.

Як відомо, командування антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях днями повідомило про повернення контролю українською владою над низкою міст Донеччини: Слов'янськом, Краматорськом, Дружківкою, Костянтинівкою та Артемівськом. Найбільше відновлювальних робіт після завданої шкоди внаслідок боїв потребує Слов'янськ, де було пошкоджено системи електро- та водопостачання.

Відновні роботи тривають. Президент України Петро Порошенко та прем'єр-міністр Арсеній Яценюк вже дали обласній владі низку завдань з відновлення функціонування міста. «Місцевій владі дав завдання якнайшвидше відновити житловий фонд, відремонтувати водогін та газопостачання», — написав Порошенко на своїй сторінці у Facebook в ніч на середу.

Голова Донецької облдержадміністрації Сергій Тарута, проводячи в середу нараду в Слов'янську, пообіцяв повністю відновити водопостачання в місті до наступного вівторка. «У найближчі кілька днів у всьому місті з'явиться й електрика. Одразу після цього в повному обсязі відновлять і зв'язок», — цитує «Інтерфакс-Україна» прес-службу Донецької ОДА. Окрім того, обласна влада Донеччини повідомила і про початок пенсійних виплат у місті.

Джерело: DW

Українська
Підписатися на Німеччина