геопозиціонування

ГЛОНАСС проти GPS: політика впливає на виживання систем геопозиціонування

Система глобального позиціонування (GPS), створена в США, функціонує за рахунок супутників, а також наземних станцій коригування. На території РФ до недавнього часу було розташовано 19 станцій системи GPS. Місяць тому віце-прем'єр Дмитро Рогозін раптом зацікавився тим, як ця апаратура потрапила до країни, на підставі яких міжнародних угод, та хто видавав відповідні дозволи. Чиновник поскаржився, що федеральні органи влади, до яких він звертався , не володіють цією інформацією.

Схоже, це стало відповіддю на згортання проекту розміщення станцій коригування російської альтернативи GPS — системи ГЛОНАСС — на території США. Як повідомляє The New York Times, Москва вперше виступила з такою ідеєю майже два роки тому, твердячи, що розміщення на території США восьми куполоподібних антен значно поліпшить точність і надійність системи. Офіційний запит було надано в травні цього року. Проте, республіканці в Конгресі США висловили підозри, що ці станції зможуть виконувати й іншу — розвідувальну — функцію. Пентагон і ЦРУ ці побоювання підтримали. Зокрема, в листопаді представники Пентагону заявляли, що Росія хоче отримати «плацдарм на американській території, який значно збільшить точність російських керованих ракет».

Нині на території Росії припинили роботу 11 американських станцій GPS. У Роскосмосі заявляють, що такий крок не призведе до повного відключення системи, але «помітно збільшить похибку у визначенні положення». Раніше повідомлялося, що з 1 вересня роботу станцій може бути припинено остаточно.

Один з творців GPS — Бредфорд Паркінсон, почесний професор у відставці Стенфордського університету — в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що ці дії не вчинять помітного впливу на користувачів, за винятком, можливо, росіян, оскільки виведені на орбіту Землі супутники продовжать вільно подавати сигнали.

Що думають про ГЛОНАСС і GPS самі росіяни, можна прочитати на «Луркморі» (багато нецензурної лексики).

Українська
Підписатися на геопозиціонування