прокуратура Києва

Співробітникам ДАІ, які брали участь у переслідуванні автомайданівців, повідомлено про підозру

Сьогодні київська прокуратура бадьоро відрапортувала:

«Добігає свого логічного завершення розслідування щодо злочинів проти активістів «Автомайдану». Як відомо, починаючи з 29 грудня 2013 року міліціонери системно складали завідомо неправдиві документи – рапорти про нібито невиконання вимог працівника міліції про зупинку транспортного засобу. Таким чином вони позбавляли громадян права на мирний протест з використанням автотранспорту.

Наразі слідчим відділом прокуратури міста Києва за участь у масових репресіях проти автомайданівців, а саме складанні підроблених рапортів, повідомлено про підозру двом інспекторам столичної ДАІ.

Встановлено, що обидва підозрюваних 29 грудня 2013 року складали неправдиві рапорти щодо власників автомобілів, які рухалися в колоні машин з символікою Євромайдану в бік Межигір’я.

Міліціонерам інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 366 (службове підроблення ) та ст. 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій) Кримінального кодексу України.

Незабаром обвинувальний акт стосовно правоохоронців буде скеровано до суду. Крім того, найближчим часом слідчими столичної прокуратури буде оголошено про підозру ще цілому ряду працівників ДАІ.»

Прес-служба прокуратури міста Києва

Ось так: через дві третини року маємо двох підозрюваних. «Неймовірна» швидкість і якість роботи правоохоронців.

Українська

Прокурор Юлдашев: «Активісти звільнили 7 будівель в центрі Києва»

На сьогоднішній день 7 адміністративних будівель в центрі Києва звільнено від представників Самооборони та «Правого сектору». Про це повідомив прокурор Києва Сергій Юлдашев під час зустрічі з представником Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Петром Штайдлом.

«Силу ніхто не застосовував. Правоохоронці переконували, пояснювали активістам, що необхідно ці приміщення звільняти, необхідно надати доступ працівникам установ до їх робочих місць», — зазначив прокурор.

Зокрема, звільнено приміщення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Головне управління містобудування, Господарське управління Федерації профспілок України, Спілку архітекторів України та Національну музичну академію України.

Загалом будівлі залишило 950 активістів, з яких найбільше, а саме близько 300 осіб, перебувало за адресою вул. Хрещатик, 7/11, де знаходиться Укркоопспілка.

Водночас, прокурор повідомив, що 12 адмінбудівель і досі перебувають під контролем самооборонівців. Серед них — Жовтневий палац та Український дім.
«За інформацією правоохоронців, в цих двох будівлях може знаходитися достатньо велика кількість зброї. І на сьогоднішній день представники Самооборони не висловлюють наміру звільнити ці адміністративні приміщення», — констатував він.

При цьому Сергій Юлдашев навів дані соціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології, що проводилося з 1 по 5 липня, згідно з якими 82 % киян негативно ставляться до знаходження наметів на Майдані.

«Мусимо констатувати, що на території Майдану скоюється велика кількість злочинів. Йдеться про тяжкі та особливо тяжкі злочини. Ми сьогодні, говоримо про те, що міліція не в повному обсязі контролює те, що відбувається в центрі Києва. Але також більшість людей проти силового розгону Майдану, тому ми повинні знайти ті інструменти, ті механізми для того щоб звільнити вулиці і при цьому уникнути зіткнень», - зазначив прокурор.

Нагадаємо, прокурор міста Києва за дорученням Генерального прокурора України минулого тижня звернувся до начальника ГУМВС України в місті Києві Юрія Мороза та мера столиці Віталія Кличка з вимогою невідкладно вжити дієвих заходів для розблокування захоплених адміністративних будівель і транспортних комунікацій в центрі Києва. А також забезпечити особисту безпеку громадян, захист їх прав і свобод.

Джерело: Прес-служба прокуратури міста Києва

Коментар euro-maidan.info. Отже, прокуратура вирішила зробити гарну міну при поганій грі і зімітувати ефективність діяльності. Щодо деяких будівель, які зовсім і не зайняті, вже був коментар з боку керівництва сотень Майдану. Щодо Українського дому, то, судячи з розмов між самооборонівцями, виїжджати вони таки збираються. Нерозрізнення в заявах прокуратури Самооборони Майдану (Український дім), Центральної ради сотень Майдану (Майдан Незалежності, наметове містечко) та Правого Сектора (телефонний вузол Головпоштамту), які між собою діяльність не координують, теж викликає тільки здивування.

І, нарешті, відзначимо, що нам не вдалося знайти на сайті «Київського міжнародного інституту соціології» ніякого дослідження, в якому, згідно із заявою Юлдашева, сказано, що «82 % киян негативно ставляться до знаходження наметів на Майдані». Ні перелік опублікованих матеріалів, ні пошук по сайту нічого не показують. Дослідження було закрите, чи прокуратура прибрехує?

Українська

Прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо Царьова за сепаратистські ідеї

Прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження щодо народного депутата Олега Царьова за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Про це повідомили УНІАН у прес-службі Генеральної прокуратури України.

Прокуратура внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення Царьовим дій, передбачених ст. 110 Кримінального кодексу України.

Така реакція прокуратури пов'язана з публічними виступами Царьова під час масових заходів, а також у засобах масової інформації, в яких він закликав до роз'єднання країни, посягав на територіальну цілісність держави та висловлював сепаратистські наміри.

Як сказав журналістам в. о. генерального прокурора Олег Махніцький, за даним фактом прокуратура Києва розпочала досудове розслідування, в ході якого буде встановлений ступінь відповідальності Царьова за поширення сепаратистських ідей.

У разі підтвердження цих фактів і його вини Генеральною прокуратурою буде підготовлено звернення до Верховної Ради України з поданням щодо зняття статусу народного депутата з Царьова. Водночас може бути внесено подання до Центрвиборчкому стосовно позбавлення його статусу кандидата в президенти України.

Окрім того, у зв'язку з подіями, які сталися за участі Царьова 14 квітня в Києві під час його відвідування однієї з телекомпаній (ICTV), органами внутрішніх справ відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство).

Процесуальне керівництво здійснює прокуратура Києва.

Джерело: УНІАН

Українська
Підписатися на прокуратура Києва