паспорти

З 1 січня в'їжджати в Росію можна буде лише із закордонними паспортами

З 1 січня 2015 року в’їзд в Росію та виїзд з неї здійснюватиметься за закордонними паспортами для всіх громадян країн СНД, за винятком держав, що входять в Митний союз і Єдиний економічний простір.

На сайті МЗС наголошується, що це стало необхідно з метою введення єдиного порядку перетину державного кордону Російської Федерації, а також підвищення ефективності контролю за міграційними процесами.

«Звертаємо увагу на те, що в’їзд і виїзд з Російської Федерації для громадян держав, з якими підписано міжурядову Угоду про взаємні безвізові поїздки від 30 листопада 2000 року, як і раніше, не вимагає отримання віз і зберігає свій гранично ліберальний режим», — додали в МЗС.

На початку цього тижня жителі Таджикистану втратили можливість в’їжджати на територію Росії зі звичайним паспортом. Це сталося після того, як уряд визнав втрату чинності постанови від 21 вересня 2005 року.

Джерело: Espreso.TV

Українська

В Криму видають російські паспорти з магаданською пропискою

В окупованому російськими військами Криму у жителів почали вилучати українські паспорти і видавати замість них російські. При цьому часом замість паспорта видають довідку, посилаючись на відсутність бланків. Це при тому, що до окупації готувалися останні шість років, як стверджує колишній радник Путіна Андрій Ілларіонов.

Але найцікавіше не це, а те, що в ряді випадків у виданих кримським жителям російських паспортах або довідках значиться зовсім не кримська прописка (тим більше, не реальне місце проживання людини), а прописка в Магадані — місті на Далекому Сході, яке знаходиться на відстані 5911 км від Москви, і таким чином є одним із найвіддаленіших міст Російської федерації.

Про це вже не тільки пишуть в соціальних мережах — керівник штабу Національної гвардії України Володимир Волков, який нещодавно повернувся з Криму, в ефірі Громадського радіо підтвердив, що особисто тримав у руках паспорт кримської жительки із магаданською пропискою.

Дехто з ошуканих вже спробував повернути український паспорт, але отримав відповідь, що паспорт вже знищено.

Як відзначає «Преса України», тим самим кримських мешканців нова влада «підводить під монастир», оскільки проживання не за місцем прописки є злочином за російськими законами. Кримчани, що силоміць отримали фіктивну магаданську прописку, вже можуть бути оштрафовані в розмірі від 100 тисяч до 500 тисяч російських рублів або засуджені до примусових робіт на строк до 3 років або отримати позбавлення волі на той самий строк. Все це передбачає Кримінальний кодекс Російської Федерації. Але як то кажуть: бачили очі, за що голосували — тепер їжте, хоч повилазьте!

Українська
Підписатися на паспорти