Київрада

Причини підвищення цін на житлово-комунальні послуги в Києві

Тетяна Суворова

На сьогоднішній день в Києві більшість населення все ще залишається без централізованого гарячого водопостачання. З одного боку, жителі столиці чекають на той день, коли нарешті зможуть не нагрівати в каструлях і чайниках воду для «душу». Але водночас цей день очікують з певним острахом. Адже коли гаряча вода поллється з кранів, за неї потрібно буде платити. До того ж — за новими тарифами.

Нагадаємо, що з 18 червня вартість одного кубічного метру гарячої води становить більш ніж 23 гривні, якщо немає батареї для висихання рушників, і більш ніж 25 гривень, якщо вона є в квартирі.

«Демократичний Альянс» вирішив дослідити чому підняли ці тарифи і чому саме на таку суму. Ми запросили документи й почали досліджувати структуру тарифу. Виявилось, що в тариф входить, скажемо так, цілий ряд сумнівних послуг. Одна з них — повірка лічильників. «На нашу думку, це незаконна накрутка до й без того великої ціни», — розповіла Галина Янченко, депутат Київради від Демальянсу. Два тижні тому вона разом з однодумцями влаштовувала під стінами будівлі Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, акцію протесту, під час якої вимагали відмінити постанову про затвердження нових тарифів на гарячу воду. Окрім того — провести службову перевірку і «люструвати» тих, хто дозволив закладати в ціни на воду витрати на повірку лічильників.

Те, що в тариф на централізоване гаряче водопостачання дійсно закладені витрати на проведення повірки приладів для обліку ПАТ «Київенерго» навіть не приховувало. На своїй сторінці в Інтернеті компанія вивісила так звану структуру тарифу. На тлі 44%, які йдуть на газ, і 15%, що витрачаються на воду, три відсотки, що закладаються на повірку лічильника, — майже непомітні. І в Демальянсі порахували: 60 копійок з одного кубічного метру «виливаються» в кругленьку суму — близько 18 мільйонів гривень на рік.

В тариф на гаряче водопостачання на кожен кубометр води включено додаткові 60 копійок на повірку лічильників. І це при тому, що далеко не у всіх киян є пристрої обліку в квартирах. Але платити будуть всі. Окрім того, лічильники перевіряють раз на чотири роки. А «Київенерго» вже зараз почне заробляти додатково близько 18 млн. грн. в рік. І не факт, що за чотири роки вони будуть здійснювати повірки пристроїв обліку, — каже Галина Янченко. — Але це не єдині нелогічності. Якщо раніше на повірку лічильників закладалась щомісячна фіксована сума з розрахунком, щоб за три—чотири роки окупити повірку, то тепер ці витрати включені в кубометр води. Це означає, що, наприклад, велика сім'я, яка використовує багато води, за чотири роки заплатить суму, необхідну для повірки 20 лічильників, не маючи при цьому жодного у власній квартирі.

Джерело: ПРОLIFE

Українська

Київрада стала центром неочікуваного конфлікту

16 лютого після полишення активістами Євромайдану будівлі Київради (яку влада і, чомусь, журналісти вперто продовжують називати будівлею КМДА), декілька молодиків пробралися на спорожнілий 6 поверх і зайнялися виламуванням дверей та обшуком приміщень з метою що-небудь вкрасти. В інтернеті вже є відео дій злодіїв з камер спостереження (кабінет і приймальня, коридор).

Пізніше один із завсідників соцмереж упізнав одного зі злодіїв на фото, зробленого того ж дня:

Запропонована ідентифікація інших крадіїв сумнівна.

Ввечері під Київрадою зібралися радикали з маргінальних угрупувань (зокрема, з Чорного комітету). Вони «підігрівали» себе кричалками і навіть киданням факелів та запуском феєрверків (відео 1, відео 2). Також вони кричали «ганьба» на адресу ВО «Свобода».

Вже вночі прийшло повідомлення про те, що радикали прорвалися в будівлю Київради. За твердженням ЛІГАБізнесІнформ, серед тих, хто ввійшов усередину — представники Чорного комітету, Соціал-національной асамблеї, «Патріота України», ОУН і якісь «Вікінги» та «Нарнія».

На даний момент свободівці у великій кількості зайшли до Київради та переконують радикалів залишити будівлю. Хроніка подій описана на окремій сторінці на liga.net.

Доповнено. 17 лютого в ефірі 5-го каналу Микола Коханівський, сотник Першої сотні самооборони імені Євгена Коновальця та координатор Комітету визволення політв’язнів, заявив, що ОУНівці (Перша сотня) не заходили вночі до Київради, а навпаки: спільно зі свободівцями блокували туди доступ радикалам. (Намети Першої сотні знаходяться якраз навпроти головного входу до Київради — euro-maidan.info).

Українська

Євромайданівці готуються залишити Київраду та відкривають проїзд на вулиці Грушевського

Рада ВО «Майдан» попередньо погодилася на умови закону про «амністію», згідно з яким кримінальні справи проти активістів закриють після звільнення держбудівель.

Відтак представники та активісти цієї структури готуються залишити приміщення Київської міської державної адміністрації. Про це УНІАН повідомив один із представників керівництва ВО «Майдан» політолог Ігор Жданов.

«Ми вже розпочали процес звільнення КМДА, — сказав він, зауваживши, що «наразі у будівлі столичної мерії відбуваються відповідні заходи і як очікується до завтрашнього дня будівля столичної мерії буде звільнена». Відповідаючи на запитання, чи можуть бути якісь провокації з боку інших сил Майдану залишитись або знову увійти до КМДА, Жданов зазначив, що «для унеможливлення таких дій навколо КМДА виставлено відповідні блокпости». Також за словами Жданова, всі люди, які знаходилися у столичній мерії, відсьогодні будуть переміщені до Будинку профспілок, Жовтневого палацу та Українського дому.

Разом з тим Жданов запевнив, що процес передачі будинку від мітингувальників до працівників КМДА відбуватиметься у присутності представників ЄС в Україні.

В той же час, ВО «Свобода» поки не збирається звільняти будівлю Київської міської державної адміністрації. Про це повідомив свободівець Едуард Леонов.

«Ми, як організована, дисциплінована політична сила, виконаємо будь-яке рішення, яке ухвалить Майдан. Зараз жодного остаточного рішення про звільнення якихось будівель не існує», — сказав Леонов.

За словами депутата, з 18 лютого планується посилення протистояння, тому сили опозиції, розташовані в районі КМДА, спрямують ближче до епіцентру подій — вулиці Інститутської.

Паралельно розпочалося створення проїзду в барикадах на вул. Грушевського. За словами очевидців, ширина проїзду буде близько 4 метрів.

Укріплення, а саме, мішки та інше будівельне сміття, не вивозять, а укріпляють ними бокові частини проїзду. Мітингувальники очікують на пісок, яким вже кілька днів укріплюють паркани та барикади. Мішками з піском активісти планують завалити проїзд у випадку, якщо влада не виконає своїх обіцянок.

Нардеп від Батьківщини Арсен Аваков прокоментував ситуацію наступним чином:

«В законі про амністію вказано, що треба звільнити усі вулиці, окрім тих, на яких відбувається мирний протест. Під розблокуванням малося на увазі відновлення транспортного руху», — зазначив він. Також Аваков уточнив: в законі вказано, що територія Майдану на вул. Хрещатик є територією мирного протесту.

«Єдина вулиця, яку нам необхідно звільнити, — вул. Грушевського. Отже до ранку на вул. Грушевського з’явиться шлагбаум та проїзд. Ми там створимо КПП, через яке буде можливе відновлення руху транспорту. Першим через КПП проїде машина з одним з послів ЄС в Україні та одним з народних депутатів», — повідомив Аваков.

«Зранку через міжнародних посередників, а саме — представника посольства Швейцарії як країни, що очолює ОБСЄ, — [КМДА] буде передано владі. Біля КМДА буде збережено пікет, а у самій будівлі не буде жодного міліціонера чи співробітника "Беркуту"», — додав Аваков.

Протягом ночі також буде полишено 4 обласні держадміністрації: Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську та Чернівецьку. «Полтавську ОДА вже звільнено», — додав Аваков.

За матеріалами УНІАН, Радіо Свобода, espreso.tv та Української правди.

Українська

"Свобода" заявляє про можливий штурм Київради цієї ночі

ВО "Свобода" заявляє про можливий штурм Київради цієї ночі (з 8 на 9 січня). Про це заявив черговий комендант Київради від партії "Свобода" Юрій Ноєвий, посилаючись на джерела з числа співробітників міліції, передає прес-служба партії.

"Інформація про штурм сприймається як вірогідна. Мітингувальники попереджені. Відомості про це також передані в центральний штаб Майдану. Навіть якщо це дезінформація, то мітингувальники проведуть додаткове тренування по самообороні. Режим точно хоче бійні. Народ готовий битися!" — зазначив Ноєвий.

Він також зазначив, що за сьогоднішній день в комендатуру Київради надійшло два повідомлення про можливий штурм будівлі.

За словами Ноєвого, напад повинен відбутися вночі та почнеться проникненням "Беркута" через підземні ходи в підвали будинку.

Джерело: РБК-Україна

Українська

Новорічна програма виступів біля Київради

Окрім великої сцени на Майдані незалежності, на Хрещатику існує ще й мала сцена під стінами Київради. Для неї на Новий рік визначено окрему концертну програму:

21:00 – 22:00 — Гурт “Сестри Тельнюк”
22:00 – 22:30 — Сергій Василюк
22:30 – 23:00 — Олеся Симчак (піаністка)
23:00 – 23:20 — Кобзарі з Волині (колядки)
23:20 – 23:50 — виступ козаків
23:50 – 00:00 — привітання коменданта Е. Леонова з Новим роком
00:00 – 00:20 — виступ козаків (продовження)
00:20 – 01:00 — виступ Богдана Бенюка
01:00 – 02:00 — вертеп
02:00 – 02:30 — Вікторія та Валентин Касьянови; заслужений артист України Юрій Василевич (саксофон)
02:30 – 03:00 — Самайда Володимир – соліст гурту “Чумаки” та Григорій Лук’яненко – гітарист гурту “Рутенія”
03:00 – 03:30 — гурт “Телері”
03:30 – 04:00 — гурт “Хорея козацька”
04:00 – 04:30 — гурт “Полікарп”
04:30 – 05:00 — гурти “Баламути”, “Варйон”
05:00 – 05:30 — гурти “Буття”, “Царина”
05:30 – 06:00 — гурт “Тарута”
06:00 – 06:20 — повстанські пісні у виконанні Олександра Задорожного
Оксана Самара — поет

Джерело: РЕВОЛЮЦІЙНА КОМЕНДАТУРА КИЇВРАДИ

Українська
Підписатися на Київрада