окупація

З моменту окупації в Криму зникли без вісті 18 кримських татар

За даними Меджлісу в анексованому Круму з моменту окупації і до теперішнього часу зникло без вісті 18 кримських татар.

Про це сьогодні під час брифінгу повідомив голова кримсько—татарськоргго народу Мустафа Джемілєв, передає Еспресо.TV.

«В Криму почастішали випадки викрадання людей. За нашими даними за часів окупації до сьогодні пропало 18 осіб», — сказав Джемілєв.

Він розповів, що є підтвердження того, що до цього має причетність «самооборона» Криму.

«Позавчора зник 23-річний татарин. ФСБ заперечує свою причетність до цього випадку. У Білогірську двох людей затримали і заштовхали в машину. Були свідки, які все бачили, записали номер. Це були співробітники загонів так званої самооборони. Це суміш наброду криміналітету, відставних працівників СБУ, КДБ, ГРУ, так званих козаків. Ці люди на замовлення роблять чорну роботу. Труп, який знайшли 15 березня — теж їх рук справа», — вважає Джемілєв.

Та голова Меджлісу резюмував, що жодне вбивство та викрадення не було розслідувано, ніхто не притягнутий до кримінальної відповідальності.

«Це боротьба з інакомисленням і спроба вселити людям страх», — заявив Джемілєв.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Жителі Луганщини влаштовують окупантам голодні бунти і вимагають забиратися геть

В окупованих бойовиками містах Луганської області люди виходять на стихійні мітинги з вимогою виплатити пенсії та зарплати, а також вимагають від «ополченців» залишити їх у спокої і забиратися геть.

Зокрема, одним з перших збунтувалося місто Стаханів, де 21 вересня на центральній площі зібралося близько 10 тисяч місцевих жителів. Люди вимагали виплат пенсій і зарплат, а також припинити терор населення і незаконні експропріації майна. На що «ополченці» заявили, що, мовляв, не час вимагати благ всяких, бо йде війна.

Аналогічний мітинг пройшов також в Алчевську. Місцеві жителі кілька місяців не отримують зарплати, пенсії та соціальні допомоги, і змушені шукати прожиток на смітниках.

Крім того, голодний бунт пройшов у місті Ровеньки, в якому за останні два місяці змінилося вже три коменданта. Бойовики заявили людям, що «доведеться потерпіти».

Мітинг у Стаханові

22 вересня в окупованому російськими бойовиками Антрациті на площі біля міськвиконкому пройшов мітинг місцевих жителів з вимогою налагодити життя у місті.

Однак місцева «влада» пообіцяла розстріляти людей, якщо вони ще раз зберуться на площі.

Джерело: Espreso.TV

Українська

М. Джемілєв: Фонд «Крим» перевіряють на екстремістську літературу, зброю і навіть наркотики


В приміщеннях Благодійного фонду «Крим» шукають заборонену літературу, зброю і навіть наркотики. Про це повідомив у ексклюзивному коментарі УНН лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

За його словами, обшуки зараз спрямовані на заборонену літературу. До неї відноситься навіть релігійна література, а також видання, де надруковані виступи М. Джемілєва, Р. Чубарова та будь-яка інформація стосовно Меджлісу. Забирають все, повідомив М. Джемілєв, разом з накопичувальними дисками і комп'ютерами.

Як повідомив політик, «у них є якийсь свій список забороненої літератури».

«Ми вже в Україні забули про цей термін і як це, коли шукають і забирають заборонену літературу. Незрозуміло, з яких причин вони забороняють релігійну літературу, політичну літературу», — наголосив він.

Як уточнив лідер кримськотатарського народу, екстремізмом можуть назвати будь-яке необережне слово стосовно Криму і окупаційного режиму: «Виявляється, екстремізм — це те, коли ми говоримо, що Крим окупований».

«Окупований», виявляється, не можна говорити. Потрібно говорити: добровільно приєднався», — підкреслив М. Джемілєв, додавши: «анексія», виявляється, теж не потрібно говорити, в гіршому випадку потрібно казати «нові реалії».

Як відомо, у зв'язку зі згаданими обшуками у Сімферополі ліквідували найбільшу кримськотатарську бібліотеку ім. Ізмаїла Гаспринського, яка функціонувала з 1990-го року. Аби врятувати решту літератури від вилучення, книги довелося розвозити по різним приміщенням в Криму.

«Вони прийшли з позовом до благодійної організації, яка не веде жодної комерційної діяльності, ми цьому дуже здивовані. Доки окупанти там будуть, нормальної роботи вже не буде в будь-якому випадку», — підсумував М. Джемілєв.

Джерело: УНН

Українська

Закони 16 вересня: капітуляція, маніпуляції та підробки

У вівторок, 16 вересня, Порошенко вчергове показав, що збирається і надалі виконувати вказівки Кремля. Ратифікація Верховною Радою Угоди про асоціацію з ЄС, якою намагалися забити всі інформаційні канали, була лише "димовою завісою" для прийняття трьох суттєво неєвропейських законів, перший з яких — т. зв. закон про люстрацію — орієнтований на усунення головних політичних конкурентів чинної влади під виглядом люстрації, а другий і третій — про амністію і про особливий статус захоплених російськими терористами територій — покликані легалізувати це захоплення, амністувати самих бандитів і дозволити їм офіційно формувати місцеву владу на окупованих землях.

Небайдужі громадяни вже висловлюють обурення з цього приводу. Аналітики й журналісти теж іноді підключаються. Ось неповний аналіз того, що сталося, від «Наших грошей»:

Порошенко. Друг терористів

 

Поки-ще-президент-України офіційно запропонував українцям три роки утримувати окуповані росіянами та терористами території Донбасу.

Українська

«Влада» Криму заборонила кримським татарам мітингувати через спеку

Влада Сімферополя заборонила кримським татарам проводити жалобний мітинг 23 серпня на честь загальноєвропейського Дня пам'яті жертв сталінізму та нацизму.

Про це повідомив на своїй сторінці у «Facebook» керівник секретаріату Меджлісу Ділявер Акієв, передає Еспресо.TV.

За його словами, мерія Сімферополя аргументувала свою відмову спекотною погодою.

«Отже, якщо коротко, через те, що в Сімферополі аномально спекотна погода, у людей може трапитися сонячний удар, тому, дбаючи виключно про наше здоров'я, виконком забороняє проводити мітинг», — зазначив Акієв.

При цьому він додав, що влада Сімферополя натомість порадила йому провести цей мітинг у приміщенні.

Нагадаємо, 18 травня влада анексованого Криму заборонила проведення в центрі Сімферополя щорічного жалобного мітингу пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.

Крім того, 26 червня окупаційна влада Криму заборонила проводити щорічне свято до Дня кримськотатарського прапору.

Джерело: Espreso.TV

Українська

Кримським татарам окупаційна влада заборонила святкувати День прапора в центрі Сімферополя

Меджлісу кримськотатарського народу заборонили святкувати 26 червня День кримськотатарського прапора в центрі кримської столиці.

Про це на власній сторінці у «Facebook» повідомив секретар Меджлісу Ділявер Акієв.

«11 червня Меджлісом було подано повідомлення в Сімферопольську міську раду про те, що 26 червня 2014 ми проводитимо в парку ім. Треньова м. Сімферополь культурно-масові заходи присвячені Дню кримськотатарського прапора», — повідомив він.

«Сьогодні отримали відповідь! Краще б не отримували цю відповідь. Взагалі через те, що в парку працює безліч атракціонів, проходять різні конкурси і виставки, і через те, що парк відвідують «сотні дітей» — проведення нами Дня прапора може порушити громадський порядок, законні інтереси інших громадян», — зазначив Акієв.

«Разом з тим, нам рекомендували провести День прапора у парку «Салгирка» на вул. Гурзуфській», — додав він.

«Це все не може довго тривати! Будь-якому терпінню приходить кінець!» — підсумував Акієв.

Джерело: Espreso.tv

Українська

Вчителів у Ялті загрожують звільнити через гімн України

Школярам в Криму заборонили вдягати синьо-жовте вбрання на свято останнього дзвоника.

Тим не менше, 23 травня в гімназії №5 ім. Лесі Українки в місті Севастополь у Криму на останній дзвоник випускники, а також їхні вчителі, на знак протесту проти окупації півострова Росією прийшли в школу з хустинками кольорів українського прапора. А коли — за нав'язаними Росією правилами — ввімкнули запис російського гімну, учні притисли руки до серця і заспівали український.

Через це учнів змушують писати пояснювальні записки, чому вони так вчинили. Про це «Подробицям» написав один із випускників.

Джерела: Подробности, Espreso.tv

Українська

Перебої з електроенергією та проблеми з продовольством в Криму

Деяка частина кримських росіян захоплено вітала агресію Російської Федерації на півострів. За їхніми уявленнями, життя в окупованій зоні мало б різко покращитися. Перші ознаки цього "покращення вже сьогодні" нині можна спостерігати.

Так, увечері 23 березня без електрики залишилися дві третини Криму, зокрема Керч, Чорноморське, Старий Крим, Ялта, Алушта, Сімеїз та Місхор. Відключення сталося через поламку на магістралі, що йде з материкової України — звідки Крим отримує до 80 % споживаної електроенергії.

І за цю електроенергію невдовзі доведеться платити за ринковими цінами. Про це заявив віце-прем’єр-міністр уряду України із соціальних питань Олександр Сич. Як сказав він на прес-конференції, це необхідно, оскільки Україна не контролює ситуації на тимчасово окупованій території Криму.

Також у Криму почалися проблеми з постачанням продуктів. Асортимент на прилавках скорочується через запізнілі доставки у зв’язку з великими чергами на в’їзд у Крим. Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на ТВі.

Зокрема, продавці не розуміють, чи варто переписувати цінники з гривневих на рублеві. Хоча самопроголошений прем’єр Криму офіційно заявив, що віднині головною валютою в Криму вважатиметься російський рубль.

Також досі тривають проблеми у роботі кримських банків.

Українська

В Криму видають російські паспорти з магаданською пропискою

В окупованому російськими військами Криму у жителів почали вилучати українські паспорти і видавати замість них російські. При цьому часом замість паспорта видають довідку, посилаючись на відсутність бланків. Це при тому, що до окупації готувалися останні шість років, як стверджує колишній радник Путіна Андрій Ілларіонов.

Але найцікавіше не це, а те, що в ряді випадків у виданих кримським жителям російських паспортах або довідках значиться зовсім не кримська прописка (тим більше, не реальне місце проживання людини), а прописка в Магадані — місті на Далекому Сході, яке знаходиться на відстані 5911 км від Москви, і таким чином є одним із найвіддаленіших міст Російської федерації.

Про це вже не тільки пишуть в соціальних мережах — керівник штабу Національної гвардії України Володимир Волков, який нещодавно повернувся з Криму, в ефірі Громадського радіо підтвердив, що особисто тримав у руках паспорт кримської жительки із магаданською пропискою.

Дехто з ошуканих вже спробував повернути український паспорт, але отримав відповідь, що паспорт вже знищено.

Як відзначає «Преса України», тим самим кримських мешканців нова влада «підводить під монастир», оскільки проживання не за місцем прописки є злочином за російськими законами. Кримчани, що силоміць отримали фіктивну магаданську прописку, вже можуть бути оштрафовані в розмірі від 100 тисяч до 500 тисяч російських рублів або засуджені до примусових робіт на строк до 3 років або отримати позбавлення волі на той самий строк. Все це передбачає Кримінальний кодекс Російської Федерації. Але як то кажуть: бачили очі, за що голосували — тепер їжте, хоч повилазьте!

Українська
Підписатися на окупація