ПАРЄ

ПАРЄ позбавила Росію права голосу

Парламентська асамблея Ради Європи прийняла рішення стосовно подальшої долі Росії у цій організації.

Зокрема, за рішенням ПАРЄ російська делегація позбавлена права голосу та багатьох інших прав і привілеїв повноправних членів організації до кінця року. Раніше ПАРЄ прийняла резолюцію із засудженням дій Росії із анексії Криму.

У підсумковому документі йдеться, що ПАРЄ рішуче засуджує російську військову агресію і подальшу анексію Криму, що є явним порушенням норм міжнародного права, в тому числі положень статуту ООН, Гельсінського акту ОБСЄ та основних принципів Ради Європи.

Питання повноважень російської делегації в ПАРЄ обговорювалося не вперше з моменту вступу РФ до Ради Європи в 1996 році. Однак права голосу Москва була позбавлена ​​один раз — у квітні 2000 року у зв’язку з діями російських військ у Чечні.

Нагадаємо, російська делегація не з’явилася на обговорення ПАРЄ питання про перегляд повноважень РФ в Асамблеї, тому що вважає це політичним фарсом.

Про це заявив глава делегації Олексій Пушков. «Ми вважаємо, що в цьому політичному фарсі брати участь безглуздо. Ми не бачимо жодних причин, з яких ми повинні брати участь у цій інквізиції», — сказав він.

«Якщо вони прагнуть відігравати роль інквізиторів, нехай грають її самі, а в даний момент ми обговорюємо, чи виходити взагалі Росії чи лишатися в Парламентській Асамблеї Ради Європи», — сказав Пушков.

За його словами, остаточне рішення про подальші дії Росії буде ухвалюватися після голосування в ПАРЄ питанню про повноваження РФ.

«У нас тут є друзі, союзники, люди, які нам співчувають і які розуміють глибоко лицемірний і фіктивний характер цього обговорення. Нам не хотілося б їх кидати, тому що вони вважають, що все-таки перебування Росії в ПАРЄ — це важливо», — сказав Пушков.

Джерело: espreso.tv

Українська

ПАРЄ визнала порушення територіальної цілісності України


Про це заявила керівник Парламентської асамблеї Ради Європи Ані Брассер, яка побувала в Донецьку з делегацією ПАРЄ.

"Було порушено закони України, а також міжнародні закони і Будапештські угоди. Ми жорстко нагадуємо про це Росії, критикуємо і засуджуємо її за таку поведінку", - сказала Брассер.

Вона акцентувала увагу на тому, що виниклі проблеми можна вирішити тільки шляхом діалогу і особистих контактів. "У нас у всіх є одне бажання - це бажання усім разом знайти необхідне мирне рішення проблем. Зробити це можна тільки підтримуючи тісні контакти, з тим, щоб коли ми повернемося в Страсбург на нашому засіданні Ради Європи на початку квітня обговорити ситуацію в Україні", - відзначила Брассер.

Джерела: Espreso.tv, Укрінформ

Українська
Підписатися на ПАРЄ