Вишгородським районним судом задоволено позов прокуратури Київської області та повернуто у власність держави майже 5 гектарів лісу в межах Сухолуцької сільської ради, на яких розташовані резиденції Віктора Януковича «Акація» та «Острів».
«Встановлено, що Київська облдержадміністрація вилучила із постійного користування Дніпровсько-Тетерівського державного лісомисливського господарства землі лісогосподарського призначення та змінила їх цільове призначення на сільськогосподарське, а Вишгородська райдержадміністрація передала їх у власність 6 громадян для ведення особистого селянського господарства.
В подальшому громадяни відчужили вищевказані земельні ділянки вартістю майже 2 млн грн на користь ТОВ «Дом Лесника», якому обласна адміністрація у 2009 році змінила цільове призначення на землі для будівництва та обслуговування готельно-ресторанного комплексу.
Однак, згідно законодавства, Київська облдержадміністрація не мала повноважень на вилучення земель лісового призначення, що і стало підставою для заявленого прокуратурою позову.
Нагадаємо, у березні поточного року апеляційний суд Київської області з цих же підстав задовольнив апеляційну скаргу прокуратури області, скасував незаконне рішення Вишгородського районного суду та повернув державі 8,8 га земель лісового фонду в Сухолуччі вартістю понад 5,2 млн грн, що також належали ТОВ «Дом Лесника».»
Щодо останнього, то на зазначених землях знаходиться резиденція екс-Президента Януковича «Акація» та мисливські угіддя.
У Вінниці міліція затримала Юрія «Хорта» Павленка, який порвав портрет Президента 6 грудня — під час акції під Вінницькою ОДА (яка завершилася захопленням ОДА активістами).
Під час затримання Юрію Павленку інкримінували підозру в масових заворушеннях і наругу над державною символікою.
Нагадаємо, що згідно зі статтею 20 Конституції України, державними символами країни є державний прапор, державний герб і державний гімн.
Офіційні символи глави держави затверджені Указом Президента України №1507/99 від 29 листопада 1999 року. До них належать прапор (штандарт) Президента, знак президента, гербова печатка президента, булава президента.
Активіста було затримано 8 грудня в 11 годин ранку на вінницькому вокзалі, у 19:00 розпочалося судове засідання у закритому режимі, а в 21:30 вже було винесено судове рішення. Суд обрав міру запобіжного заходу — тримання під вартою до 60 діб.
Прес-служба партії «Воля», народні депутати від якої — Юрій Дерев’янко та Ірина Суслова — пропонували взяти Павленка на поруки, повідомила: «У можливості взяти Павленка на поруки або в заставі було відмовлено, його захисник на судове засідання допущений не був. За інформацією рідних Павленка, його вивезти у СІЗО до Києва чи в іншому напрямку».
Юрій Павленко, відомий також як «Хорт» — голова вінницького осередку Соціал-Національної Асамблеї. У 2010 році закінчив історичний факультет Вінницького державного педагогічного університету. Позицію Юрія щодо його участі в подіях біля вінницької облради найкраще висловлює його відповідь на питання в інтернеті (стилістику й правопис оригіналу зберігаємо, за винятком описок):
Питання: як ти дивишся на те, щоб всі державні установи відкрито звітували перед народом?
Відповідь (Юрій Хорт): я — за.
Але проблема в тому, що народ політикою мало цікавиться. У Вінниці досі багато-хто не знає, що ОДА вчора штурмували якраз для того, аби придушити заколот корупціонерів (ригів і шоколадників).
Вони тільки дивляться, що двері побиті і крепко через це переживають. А зекономлено то їхні гроші, які ці дупутати планували безроздільно деребанити.
Тому це неефективно.
Отже, репресії у стилі Януковича нікуди не поділися. Змінився лише замовник. І Вінниця, яку сім’я Порошенків розглядає як свою вотчину чи феод, є лише передовим форпостом у поверненні до порядків кримінального режиму олігархів.
Скіфське золото з кримських музеїв, а також київського Музею історичних коштовностей України, на яке виставила претензію Росія, і яке голландський музей не хотів повертати в Україну без суду, вже частково повернулося законним власникам. Нині 22 золоті вироби з виставки в Амстердамі привезено до Києва і виставлено в музеї коштовностей у київській лаврі.
За словами завідувачки музею Людмили Строкової, у Київ з амстердамського Музею Алларда Пірсона повернулися всі 19 експонатів, що надавалися для виставки в рамках спільного з кримськими музеями проекту «Крим — золотий острів у Чорному морі» (на афіші амстердамського музею насправді було написано «Крим: золото і таємниці Чорного моря» — euro-maidan.info). Це загалом 22 одиниці, серед яких вироби з золота, срібла та бронзи від IV ст. до н. е. до І ст. до н. е. Зокрема, це золотий скіфський шолом, золотий скіфський меч та піхви до нього, а також сарматські коштовності: прикраси та предмети побуту. Як зазначила музейниця, страхова вартість цих експонатів складала 11,5 млн євро.
Ще 565 експонатів з кримських музеїв, за словами Строкової, залишаються в Амстердамі в Музеї Пірсона до юридичного вирішення питання про місце їх повернення.
Таким чином, наскільки можна зрозуміти, повернулися лише експонати, які й до того перебували в Києві, а всі кримські цінності доведеться повертати через суд.
6 липня з Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги втік колишній народний депутат-перебіжчик Олександр Шепелєв, який підозрюється в організації умисного вбивства, привласненні та розтраті чужого майна та інших злочинах. Щоб кримінальну справу проти нього не зам’яли, Тетяна Чорновол опублікувала розшифровки записів розмов Шепелєва зі своїм давнім другом і поплічником Павлом Борульком, зроблених в липні 2011 року. Трохи цитат (виділення жирним наше — euro-maidan.info):
«Вот шоб ты понимал. Потому что у них даже посмотри процесс (имеется ввиду суд над Юлией Тимошенко – Авт.), который... В интернет раз зайди и тебе... Я ж там с послами общался... То что, как по "мурке", высосано с пальца, знаешь, типа шоб доеб...ся, так и здесь. Даже не по акту КРУ возбуждено дело, а по, бл...дь, справке. Хе-хе. Адвокатам не дают, бл...дь, доознакомиться. Да шо ж вы сами себе делаете! Вы смех делаете! Вы пообещали, шо вы сделаете? Значит она уже давно, нах...й, сука эта, баба должна быть закрыта. Давно, бл...дь. И забыть уже за это, бля! А вы еб...те цирк на всю страну!»
«Сидеть что она будет – я не верю. Послушай, посмотри какой, бл...дь, вокруг фон всего – послов, этих, этих... Ну как?! Я думаю, что это не-воз-мож-но! Ну ее посадят, а завтра международный суд отменит сразу эту х...ню, нах...й!»
«...Как доказать иностранцам?! Это здесь можно судье шо-то сказать. Этот судья сука не опытный, х...ню лепит, всякие глупости (речь о судье Родионе Кирееве – Авт.). Надо было уже тогда опытного, умного судью ставить...»
«...Не доведешь – на х...й с пляжа! Закон такой. И Кузьмин, бл...дь, этот. Слушаешь его, лезет бл...дь... Они делают ошибки. Это глупо. Нах...й это заседание?! Закройте ее к еб...ной матери уже. Закройте. И пусть она не гавкает там. Примите постанову бл...дь, шо, сука, не дается то-то, то-то... Все закрыли эту показуху, закрыли эту игру в демократию. Нах иди на нары к еб...й матери! Все, нах...й! Нет, нах...й, – повесилась, вены себе вскрыла...»
Далі Шепелєв чітко пояснює, чому з такою легкістю пропонує вбити Юлію Тимошенко:
«С ней надо шо-то делать. Потому шо она заеб...т потом всех. Она, не дай Бог, отведи и помилуй, она выеб...т нах...й всех! Она, сука, перестреляет, перевешает! У меня лично, ты ж понимаешь, шансов никаких нету. Мне надо драться и помогать Партии регионов, шоб у нас все было хорошо. Потому шо, если придет Юля – п...да всем. Просто п...да! Поэтому я душой и телом переживаю за Партию регионов, шоб у нас было все хорошо.»
Також в розмові є ще ряд цікавих моментів: про "Яценюка на зарплаті", Королевську як навмисне введеного в БЮТ "троянського коня" і про "королівське" поздоровлення Януковича з днем народження, до якого блюдолизів допускали тільки після перевірки металодетектором. Аудіозапис:
Вирок третейського суду в Гаазі відносно збитків на історично безпрецедентну суму в $50 мільярдів, що її має відшкодувати Російська Федерація акціонерам «МЕНАТЕПу» в справі рейдерського захоплення Путіним та його поплічниками корпорації «ЮКОС» – викликала справжню паніку в ділових колах Москви.
«18 червня у 13:00 відбудеться акція під Адміністрацією Президента (вул. Банкова, 11) «Підтримати судову реформу: громадськість вимагає чітких дій від Президента». Провідні експерти із судової реформи, зокрема із Реанімаційного пакету реформ, передадуть звернення правників та громадських організацій до Президента України. Напередодні з’їзду суддів України, який відбудеться 19 червня, правники озвучать ключові вимоги та пропозиції до Президента для забезпечення очищення судової системи. Жодні реформи в країні неможливі без справедливого суду.
Для контактів: Оксана Величко, 067 465 89 45 менеджер групи із судової реформи Реанімаційного пакету реформ»
Цього місяця активісти також пікетували Верховну Раду, вимагаючи прийняти антикорупційні закони.
Голову Люстраційного комітету Єгора Соболєва викликають на допит за погрози суддям Верховного суду та захоплення будівлі Верховного суду.
Про це активіст ініціативи «Воля», якого Рада Майдану уповноважила провести люстрацію суддів, написав на своїй сторінці у Фейсбуці, повідомляє Еспресо.TV.
«Держава нарешті оцінила мої зусилля в очищенні судів. Старший слідчий з особливо важливих справ київської міліції Плюшкін прислав мені мейл: «Прошу прибути для проведення процесуальних дій у кримінальному провадженні за фактами погрози суддям Верховного суду та захоплення будівлі Верховного суду».
Я так розумію, йдеться про квітневу зустріч з нами смотрящіх за судовою системою від Віктора Януковича. Тоді в них вистачило нахабства зібратися на так званий "з'їзд суддів" з метою перепризначити себе на посади. Ми їх переконали розійтся, а потім звільнили законом. Ще тодішній голова АП Сергій Пашинський пообіцяв мені кримінальну справу і порадив шукати адвоката.
Що тут скажеш? Молодець, дотримав слово.
Але, старший слідчий Плюшкін, я не бачу сенсу "прибути" до Вас. Хочете — вручайте мені повістку в установленому законом порядку. А краще займіться справді особливо важливими справами.»
Відзначимо від себе, що гоголівський Плюшкін був явно людянішим (euro-maidan.info).
Окружний адміністративний суд Києва за позовом Геннадія Москаля скасував скандальну постанову уряду про необмежене використання водометів.
22 січня цього року, в розпал протестних акцій, Кабінет міністрів прийняв постанову № 14 про внесення змін до п. 16 «Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку», якою розширив перелік випадків використання водометів та зняв будь-які обмеження. Як сказано в постанові, «Водомети застосовуються працівниками міліції для припинення масових безпорядків і групових порушень громадського порядку, відбиття нападу на будівлі, приміщення, споруди і транспортні засоби незалежно від їх належності, захисту громадян і самозахисту від нападу та інших дій, що створюють загрозу їх життю, здоров’ю, житлу чи майну».
Попередня редакція постанови була така: «Водомети застосовуються для розосередження учасників масових безпорядків при температурі атмосферного повітря не нижче 0 град. С».
За словами Г. Москаля, в жодній країні світу не дозволено застосовувати проти людей водомети при температурі нижче нуля, цей пристрій використовують виключно для розосередження учасників масових заворушень. Застосування до протестувальників водометів при температурі нижче 0°C може призвести до обмороження та переохолодження і спрямоване на навмисне заподіяння сильного болю, страждання та загрози життю громадян.
Крім того, при ухвалені постанови не було дотримано передбаченої процедури. 12 травня суд задовольнив позовні вимоги Г. Москаля і скасував урядову постанову від 22 січня.
Вчора, 11 лютого, міліція виявила чергове беззаконня, коли заарештувала чотирьох представників сотні афганців із Самооборони Майдану, які доставляли в ділянку кишенькового злодія. Їх звинуватили в тому, що вони застосовували фізичну силу до затриманого. Спочатку їх оформили як свідків, потім викликали давати свідчення — і заарештували.
Коли суд обирав запобіжний захід для афганців, з Майдану прийшли активісти з вимогою звільнити незаконно затриманих.
Протистояння під судом тривало до вечора; врешті-решт суд обрав афганцям запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, після чого всі вони залишили приміщення суду.
Ярослав Притуленко зі своєю дівчиною. Фото Ірини Соломко
Шевченківський суд виніс рішення щодо декриміналізації дій трьох ативістів: Володимира Кадури, Ярослава Притуленка та Сергія Нужненка. Кримінальні провадження проти них закрито. Представники держобвинувачення заперечень не мали.
Судді послалися на закон, прийнятий 16 січня, про зміни до так званого «закону про амністію» щодо звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які є підозрюваними або обвинуваченими (підсудними) у вчиненні кримінальних дій в період з 21 листопада по 26 грудня 2013 року.
В той же час, як передає у прямому ефірі espreso.tv, Оболонський суд, який сьогодні в 12:00 мав почати засідання щодо затриманих автомайданівців, офіційно «закрився на обід».
Як видається, судді злякалися великої кількості протестувальників, які зібралися під будівлею суду, і сподіваються, що люди не витримають холоду й розійдуться. Засідання суду перенесено на 15:00.