мистецтво

Голландці не хочуть повертати скіфське золото в Україну

Колекція скіфського золота, яка перебувала в якості виставки в Нідерландах, може не повернутися в Україну. Археологічний Музей Алларда Пірсона, на площах якого експонується виставка (останній день офіційно — 31 серпня), оголосив, що питання поверення експонатів в Україну має розглядати суд — а без судового рішення ніхто цінності повертати не збирається.

В такій непевній ситуації наше Міністерство культури випромінює суцільний оптимізм. Цитуємо (з мінімальною правкою) повідомлення на урядовому порталі:

Українська

Графіті-пам’ятник Майдану створять у Кам’янці-Подільскому

Художники стріт-арту планують створити великий малюнок в пам’ять про події на Майдані.

Картина «Запальний танок» з’явиться на фасаді п’ятиповерхового будинку. Це — експозиція художників з арт-групи DRUGYJ FRONT, які створювали свої картини під час подій на Майдані. Основна підтримка проекту належить фестивалю вуличного мистецтва «Республіка», що в третій раз відбудеться в місті Кам’янці-Подільському 5–7 вересня. Завдяки фестивалю «Республіка» у районах міста Кам’янця-Подільського вже створено понад 30 великих малюнків на фасадах будинків. Також під час фестивалю проводяться еко-акції та культурно-просвітницька робота (лекції, воркшопи, майстер-класи). Цього року буде презентовано проект «Листівки з Майдану».

Але некомерційному фестивалю не вистачає коштів на фарбу, гідравлічний підйомник, оренду приміщень для виставки та організацію приїзду художників. Керівництво фестивалю запропонувало всім небайдужим долучитися до спільної справи. Ідею вже підтримали майже 50 благодійників й на малюнок зібрали 62% необхідних коштів.

Кожен учасник, що пожертвує кошти, отримає подяку від фестивалю «Республіка» (квитки, футболки, екскурсії, проживання у готелі). Долучитися можна на biggggidea.com (там же див. зразки реалізованих робіт).

Джерело: Cultprostir

Українська

Картини, що прикрашали мисливське угіддя Януковича, передані до Національного музею України

Відтепер мистецькі витвори з Сухолуччя будуть представлені на загал.

Представники музею (Національного художнього? euro-maidan.info) разом з активістом Автомайдану приїхали на територію садиби президента-втікача, повідомляє ТСН. Співробітники оглянули роботи, що мають мистецьку цінність, та вилучили їх на тимчасове збереження. Пізніше найцікавіші з них виставлять на музейних експозиціях.

Більшість картин створені українськими художниками. Їхні роботи презентовані в колекціях Національного музею (Національного художнього? euro-maidan.info).

Найкоштовніша з вилучених у мисливському будинку Януковича робіт створена Йосифом Бокшаєм та датується 1947 роком (на першому фото euro-maidan.info).

Джерело: Espreso.tv

Українська

Символічний знак на вулиці Грушевського

В Києві на вул. Грушевського нещодавно з’явився символічний знак, що нагадує про російську агресії проти України:

Формально композиція виконана засобами декоративно-ужиткового мистецтва, але за художнім рішенням є плакатом.

Українська

Музеям повернули картини на 36 млн грн, які команда Януковича тримала у держустановах

Картини, які прикрашали кабінети чиновників команди екс-президента Віктора Януковича, повернули до київських музеїв.

Зокрема, до Національного музею мистецтв ім. Ханенків повернули 10 художніх робіт загальною вартістю понад 28 млн. грн., повідомляє Еспресо.TV з посиланням на прес-службу Міністерства культури.

Як стало відомо, з 2013 року полотна світових художників прикрашали кімнати будівлі на вул. Банковій, 10.

Найбільш дорога картина — «Галантна сцена» представника французького класицизму Нікола Ланкре — прикрашала державну резиденцію Януковича. Робота оцінюється спеціалістами у близько 20 млн. грн. Серед картин, повернених музеям, — «Лавка» голандця Герарда Доу (XVIII ст.), вартістю у 4,3 млн. грн., а також «Пейзаж» угорця Пала Сінет-Мерше (XVIII-XIX ст.), яку оцінюють у 4 млн. грн.

Окрім того, до Музею історії Києва повернули 13 картин українських класиків, які з 2012 року використовувало Державне управління справами. Роботи оцінюються у 8,8 млн. грн. Найбільш цінними з-поміж них є роботи «Київ. Дахи» і «Площа Богдана Хмельницького» Олександра Хвостенка-Хвостова. Кожна з них оцінюється у 1,5 млн. грн.

Серед робіт, які віднині знаходитимуться у Музеї історії Києва, — «Хрещатик» і «Дніпровські далі» Сергія Шишка, «Зима. Сонячний день» Олексія Шовкуненка, «Осінь. Сонячний день» Миколи Глущенка. Вартість робіт — 500-800 тис. грн.

Нагадаємо, що більше 500 предметів антикваріату та творів мистецтва, знайдених у резиденції екс-президента Віктора Януковича, передали до Національного художнього музею для проведення виставки «Скарби Межигір’я».

Українська
Підписатися на мистецтво