будинок профспілок

У Будинку профспілок в Одесі 32 людини загинули від отруєння хлороформом

В одеському Будинку профспілок 32 людини 2 травня загинули від отруєння хлороформом.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на прес-конференції в Києві повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ України, начальник Головного слідчого управління МВС Віталій Сакал.

За його словами, у ході слідства було проведено 30 оглядів Будинку профспілок. У результаті цих оглядів виявлено хімічну речовину хлороформ, дія якої призводить до зупинки дихання.

Як зазначив Сакал, встановлено, що ця речовина знаходилась у Будинку профспілок не один день. Зараз з'ясовується звідки, ким вона була занесена, яка кількість, а також пропорційність складу.

Сакал зазначив, що українська сторона направила до посольства Ізраїлю лист з проханням надати кваліфікованих експертів для допомоги нашим фахівцям встановити дію та наслідки виявленого хлороформу.

Внаслідок зіткнень і масових безладів 2 травня в Одесі, кількість загиблих становить 48 чоловік, постраждалих — майже 250.

Керівник прес-служби Євромайдан—Одеса Олена Балаба 4 травня в інтерв'ю УНІАН сказала: «У мене викликає подив, чому ці люди опинилися в будівлі. Їм велів туди йти депутат Одеської обласної ради Олексій Албу. Навіщо він почав заганяти їх всередину?! Сам він туди не пішов, залишився зовні. Створюється враження, що просто декому була потрібна страшна картинка: багато трупів і посилення протистояння у зв'язку з трагедією».

Джерело: УНІАН

Українська

Геннадій Москаль про неопубліковану частину планів зі знищення Майдану

Геннадій Москаль в інтерв’ю пояснив, чому опублікував лише частину планів колишньої влади із зачистки Майдану. Він сказав, що над винними може початися самосуд. Серед підстав для цього він назвав те, що підпал Будинку профспілок був здійснений співробітниками підрозділу СБУ «Альфа» за допомогою напалму. За попереднім планом пожежу мали почати в разі відступу туди майданівців як в останній прихисток; мета — знищити персонально трьох лідерів парламентської опозиції.

Також Москаль говорив про дивну неефективність роботи нинішнього керівництва МВС та про те, що там залишаються на високих посадах ставленики «Сім’ї». Інтерв’ю дещо старе, і на сьогоднішній день ми вже бачимо, що хоча б Дубовика та Ратушняка нині звільнено з посад.

Українська

Провокатори намагалися підпалити Будинок профспілок під час новорічних святкувань

У ніч з 1 на 2 січня невідомі намагалися підпалити Будинок профспілок. Про це заявив під час брифінгу і написав на твіттер-сторінці ВО «Батьківщина» народний депутат від цієї партії, комендант Будинку профспілок Степан Кубів.

Невідомі проникли на останній, 9 поверх Будинку профспілок, де розташований Національний депозитарій. Провокатори просверлили діру в дверях до технічного приміщення, де розміщені електрощитові та ключові технічні вузли приміщення. Через діру було прокладено шнур, просякнутий горючою рідиною, який був підпалений. Вогонь встиг пошкодити підлогу і частину дверей, однак, потім був локалізований охороною будинку.

Також провокатори спробували підпалити ліфтову шахту Будинку профспілок.

Охоронці Будинку профспілок спрацювали оперативно, і за дві хвилини підпал було локалізовано.

Водночас Кубів не уточнив, чи було затримано тих, хто намагався влаштувати пожежу.

Кубів також зазначив, що на сьогодні у Будинку профспілок навели порядок: прибрали всі приміщення і наразі він працює у звичному режимі.

За матеріалами espreso.tv та УНІАН.

Українська
Підписатися на будинок профспілок