Мін’юст

Приватні нотаріуси складатимуть електроні іспити у Мінюсті для отримання нотаріального свідоцтва

Міністр юстиції України Павло Петренко призупинив проведення іспитів нотаріусів за старими правилами і запроваджує незалежну електронну анонімну систему іспитів.

Про цю новацію він повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці, повідомляє Еспресо.TV.

«Друзі, нотаріальна сфера — один із найбільших осередків корупції, який знаходиться у відомстві Мін’юсту.

Так, за даними громадських організацій, для того, щоб отримати свідоцтво нотаріуса, необхідно дати хабара, який обчислюється насправді фантастичними сумами — від 20 до 100 тисяч доларів.
Прийшов час поставити жирну крапку на цій корупційній схемі.

По-перше, я зупинив процес проведення іспитів для приватних нотаріусів за старими правилами.

По-друге, вже незабаром буде запроваджена незалежна електронна анонімна система іспитів для отримання нотаріального свідоцтва. Електронний іспит проводитиметься за принципом зовнішнього незалежного оцінювання за участі відповідної кваліфікаційної комісії.

По-третє, ми спростимо систему подачі документів для претендентів на посаду приватного нотаріуса. Документи будуть подаватися безпосередньо до Мін’юсту. Це прискорить процес організації цього іспиту та суттєво скоротить термін між його оголошенням та проведенням.

Періодичність проведення іспитів буде збільшена з одного до чотирьох разів на рік.

Така процедура здачі іспитів унеможливить будь-який суб’єктивний фактор впливу на тих, хто складає та приймає іспити, та таким чином знищить корупційну складову, яка досі існувала в нотаріаті», — написав Петренко.

Українська

Підготовка до початку люстрації: Мін’юст та суддівський корпус

Мін'юст обіцяє почати боротьбу з корупцією з себе. Новий міністр юстиції Павло Петренко одній зі своїх перших завдань на новій посаді вважає зміну стилю роботи міністерства.

Закрите відомство має стати публічним і прозорим. Щоб такі зміни дійсно відбулися, чиновники міністерства пройдуть так звану корупційну люстрацію.

Українська
Підписатися на Мін’юст