Павло Петренко

Оточення Януковича незаконно вивело за кордон близько $100 млрд

Розкрадання державних коштів здійснювалося на всіх рівнях, і в корупційних схемах було задіяно 12 профільних міністерств. Про це заявив у ході прес-конференції в УНІАН міністр юстиції Павло Петренко.

«Близько 100 млрд дол., частина з яких готівкою, було вивезено за кордон оточенням Януковича», — повідомив Петренко.

За його словами, 2 млрд дол. з цієї суми зараз заблоковано на рахунках у Швейцарії, а проти 20–25 осіб, пов'язаних з корупційною діяльністю в Україні, запроваджено індивідуальні заморожувальні санкції в Євросоюзі і США, але подробиці всіх попередніх результатів розслідування поки що не розголошуються. Міністр зазначив, що правоохоронні органи України нині працюють над тим, щоб через судові процедури підтвердити причетність заблокованих там коштів до корупційних схем в Україні та в подальшому повернути їх у нашу країну.

Петренко повідомив також про попередні дані слідства щодо корупції в державному секторі. «За даними попереднього розслідування, оголошеними представниками слідства, було виявлено схеми зловживання в державному секторі на суму близько 65 млрд грн», — сказав він.

Як повідомляв УНІАН, міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що з держбюджету торік було виведено 290 млрд грн, а з урахуванням державних гарантій прихований дефіцит бюджету становив, зокрема з приватним сектором, близько 800 млрд грн.

За його словами, велика частина цих коштів виводилася через відповідні офшорні зони за кордон. При цьому лише з місцевих бюджетів, спеціальних фондів було незаконно виведено близько 70 млрд грн.

За підрахунками Федерації роботодавців України, обсяг хабарів, які український бізнес був змушений виплачувати чиновникам, досягнув 160 млрд грн на рік. Основна складова обсягу хабарів — це безпосередньо хабарі і відкати, що виплачуються при проведенні процедури державних закупівель, поверненні ПДВ, митному оформленні та у відносинах в аграрній сфері.

Джерело: УНІАН

Українська

Приватні нотаріуси складатимуть електроні іспити у Мінюсті для отримання нотаріального свідоцтва

Міністр юстиції України Павло Петренко призупинив проведення іспитів нотаріусів за старими правилами і запроваджує незалежну електронну анонімну систему іспитів.

Про цю новацію він повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці, повідомляє Еспресо.TV.

«Друзі, нотаріальна сфера — один із найбільших осередків корупції, який знаходиться у відомстві Мін’юсту.

Так, за даними громадських організацій, для того, щоб отримати свідоцтво нотаріуса, необхідно дати хабара, який обчислюється насправді фантастичними сумами — від 20 до 100 тисяч доларів.
Прийшов час поставити жирну крапку на цій корупційній схемі.

По-перше, я зупинив процес проведення іспитів для приватних нотаріусів за старими правилами.

По-друге, вже незабаром буде запроваджена незалежна електронна анонімна система іспитів для отримання нотаріального свідоцтва. Електронний іспит проводитиметься за принципом зовнішнього незалежного оцінювання за участі відповідної кваліфікаційної комісії.

По-третє, ми спростимо систему подачі документів для претендентів на посаду приватного нотаріуса. Документи будуть подаватися безпосередньо до Мін’юсту. Це прискорить процес організації цього іспиту та суттєво скоротить термін між його оголошенням та проведенням.

Періодичність проведення іспитів буде збільшена з одного до чотирьох разів на рік.

Така процедура здачі іспитів унеможливить будь-який суб’єктивний фактор впливу на тих, хто складає та приймає іспити, та таким чином знищить корупційну складову, яка досі існувала в нотаріаті», — написав Петренко.

Українська

Підготовка до початку люстрації: Мін’юст та суддівський корпус

Мін'юст обіцяє почати боротьбу з корупцією з себе. Новий міністр юстиції Павло Петренко одній зі своїх перших завдань на новій посаді вважає зміну стилю роботи міністерства.

Закрите відомство має стати публічним і прозорим. Щоб такі зміни дійсно відбулися, чиновники міністерства пройдуть так звану корупційну люстрацію.

Українська
Підписатися на Павло Петренко