Ілларіонов

Відповідь на головне питання до указу президента України № 744/2014

Другий день вся Україна обговорює указ президента України № 744/2014 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності"», підписаний Порошенком 24 вересня. У всіх постають одні й ті самі питання до указу, основне з яких, розбите на підпитання, ми викладемо у формулюванні Андрія Ілларіонова (в перекладі на українську), який, нагадаємо, ще в січні попереджав про кремлівський план вторгнення в Україну:

«Не єдине, але точно перше питання, що виникає у зв’язку з цим указом, — чому українським керівництвом він підписаний так пізно?

 • Чому не в лютому-березні — під час російського вторгнення до Криму?
 • Чому не в квітні — під час російської інтервенції в Донбас?
 • Чому не в травні — одразу після обрання законного президента?
 • Чому не в червні, коли став зрозумілим провал АТО?
 • Чому не в липні, коли був збитий «Боїнг», а українські війська зазнали масованого розстрілу з-поза російського кордону?
 • Чому навіть не 28 серпня, під час повномасштабної агресії російських регулярних військ, коли це рішення РНБО було вже повністю підготовано?
 • Чому указ було підписано тільки зараз, 24 вересня?»

Насправді, на всю цю вервечку питань правильна відповідь була дана ще до президентських виборів, у квітні цього року. Ще до того, як хто-небудь міг повірити, що таке станеться. Відповідь проста:

 1. Росія сподівалася окупувати якщо не всю Україну, то значну її частину, а на неокупованій частині поставити свого, контрольованого президента.
 2. Завданням цього маріонеткового президента мало стати ініціювання нескінченних і безрезультатних мирних переговорів з Москвою (при суцільному саботуванні визвольної боротьби з окупантом чи хоча б заходів з оборони — додамо тут від себе).
 3. Такою маріонеткою в Кремлі було обрано саме Петра Порошенка.

Такі висновки випливають з подій на Банковій 1 грудня. Повністю аналіз і прогноз дивіться у блоговому записі «Рекламні технології та отруйний порошок». Можна згадати також попередження Ілларіонова (посилання див. вище): «Кремль розглядає 4 сценарії щодо України. Перший — повний контроль над всією Україною з допомогою особи, яка буде користуватися довірою всієї країни. «Але цей варіант стає малоймовірним», — зазначив Ілларіонов». Ось вам і малоймовірний.

Українська

Андрій Ілларіонов: російська інтервенція планувалося ще 6 років тому

Колишній радник президента Росії Володимира Путіна Андрій Ілларіонов вважає, що в України залишилося два дні, щоб зберегти Крим і власну незалежність

Про це він заявив сьогодні в ефірі «Шустер Live». За його словами, військова інтервенція Росії в Криму викликана не подіями в Києві, а почалася ще з середини літа 2013 року. Він наголосив, що цей план задумувався Путіним ще 6 років тому.

Ілларіонов підкреслив, що в української влади є лише два дні, щоб зупинити анексію Криму. Більше того, він переконаний, що Росія загрожує незалежності України, оскільки Кремль досі не визнає владу в Києві легітимною.

(див., починаючи з 3:55:56)

За його словами, у понеділок відбудеться засідення Державної Думи Росії, де буде ухвалене рішення про включення Криму до складу Росії.

«Якщо впродовж цих двох днів Україна не ухвалить необхідних рішень, то Крим буде анексований де юре, а не лише де факто», — заявив екс-радник Путіна.

Як зазначив Ілларіонов, вести переговори з Росією наразі немає сенсу, оскільки «це те саме, що вести переговори з Гітлером».

Джерело: Еспресо.TV

Українська

Андрій Ілларіонов: як боротися із вторгненням Росії в Україну

Колишній радник президента Росії Путіна та нинішній член російського Комітету солідарності з Майданом Андрій Ілларіонов ще місяць тому попереджав, що Москва готується до вторгнення в Україну з метою загарбання всієї або хоча б частини країни (мінімум — Криму, мінімум мініморум — Севастополя). Зараз ці прогнози здійснюються просто у нас перед очима, тому дуже важливо прислухатися до того, що каже Ілларіонов.

На YouTube маємо запис його дистанційної участі у програмі теленовин «ТСН» на каналі «1+1».

У своєму виступі Ілларіонов зазначив, що нині Москва переслідує мету не просто захопити Крим, але скинути нинішню владу України та збурити в Україні громадянську війну. Будуть спроби використати будь-які лінії можливого протистояння: етнічні, конфесійні; Україну хочуть занурити в хаос і представити Західному світу як державу, яка не склалася.

Для цього в Україну вже прибули не лише великі групи російських тітушків, які вивішують російські прапори на українських держадміністраціях, але й групи російського армійського спецназу, який має задачу почати вбивати цих російських громадян, щоб потім пред’явити трупи світу, як нібито вбиті українцями. Саме такий сценарій був реалізований раніше в Осетії.

Ілларіонов наголосив, що те, що вже відбувається — це справжня війна, тому Україні слід діяти, як діють на війні. Аналітик запропонував такий список необхідних заходів:

 • Перш за все слід негайно закрити українсько-російський кордон на в’їзд в Україну; вже зараз на територію України пробралася велика кількість російських військовослужбовців під виглядом мирних громадян, тож цей потік треба перекрити.
 • Слід перекрити повітряний простір над східною та південною Україною; військове керівництво України має офіційно заявити, що всі літальні апарати, які не відгукуватимуться на позивні та не виконуватимуть вказівки українських диспетчерів, будуть збиватися українськими протиповітряними силами.
 • Слід взяти під контроль узбережжя Чорного та Азовського морів.
 • Слід посилити охорону підприємств зв’язку та аеропортів.
 • Слід оголосити загальну мобілізацію в країні.
 • Слід створити спеціальний прес-центр при центральних органах влади України, — в якому були б акредитовані кореспонденти найбільших світових телеканалів, і який би працював цілодобово. Робочі мови прес-центру: англійська (для Західного світу) та російська (для громадян Росії, котрі мають знати, що відбувається інтервенція Росії в Україну). Цей прес-центр має займатися як інформуванням, так і контрпропагандою, в найкоротші строки реагуючи на неправдиві повідомлення російської влади та російських ЗМІ.

Також Андрій Ілларіонов закликав українців утримуватися від тиражування неправдивої інформації з боку Росії, навіть якщо вона походить від офіційних осіб.

Повну версію інтерв’ю з Ігорем Смєшком та включенням Ілларіонова можна подивитися у відео на відповідній сторінці сайту УНІАН

Позицію російського аналітика можна відстежувати, заглядаючи в його блог у Живому Журналі.

Українська

Кремль розглядає 4 сценарії щодо України — екс-радник Путіна

У найближчі тижні вирішиться доля незалежної України. Кремль готується до розчленування України за прикладом того, як від Грузії були відокремлені Абхазія і Південна Осетія.

Українська
Підписатися на Ілларіонов