постанова

Cуд скасував урядову постанову, що дозволяла використання водометів на морозі

Окружний адміністративний суд Києва за позовом Геннадія Москаля скасував скандальну постанову уряду про необмежене використання водометів.

22 січня цього року, в розпал протестних акцій, Кабінет міністрів прийняв постанову № 14 про внесення змін до п. 16 «Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку», якою розширив перелік випадків використання водометів та зняв будь-які обмеження. Як сказано в постанові, «Водомети застосовуються працівниками міліції для припинення масових безпорядків і групових порушень громадського порядку, відбиття нападу на будівлі, приміщення, споруди і транспортні засоби незалежно від їх належності, захисту громадян і самозахисту від нападу та інших дій, що створюють загрозу їх життю, здоров’ю, житлу чи майну».

Попередня редакція постанови була така: «Водомети застосовуються для розосередження учасників масових безпорядків при температурі атмосферного повітря не нижче 0 град. С».

За словами Г. Москаля, в жодній країні світу не дозволено застосовувати проти людей водомети при температурі нижче нуля, цей пристрій використовують виключно для розосередження учасників масових заворушень. Застосування до протестувальників водометів при температурі нижче 0°C може призвести до обмороження та переохолодження і спрямоване на навмисне заподіяння сильного болю, страждання та загрози життю громадян.

Крім того, при ухвалені постанови не було дотримано передбаченої процедури. 12 травня суд задовольнив позовні вимоги Г. Москаля і скасував урядову постанову від 22 січня.

Скани оригіналу постанови дивіться на сайті Геннадія Москаля.

Українська

Верховна Рада відправила Захарченка у відставку

Верховна Рада звільнила Міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка від займаної посади.

Як повідомляє кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 332 народних депутата із 388, зареєстрованих у сесійній залі. Зокрема, від Партії регіонів — 69, «Батьківщини» — 88, «УДАРу» — 41, «Свободи» — 36, КПУ — 32 та позафракційні — 66.

Як зазначив під час представлення проекту постанови голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, ця постанова набирає чинності з моменту її ухвалення.

Джерело: УНІАН

Українська
Підписатися на постанова