Міністерство оборони України

Розслідування іловайської трагедії з боку ВР: проміжний звіт

Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з розслідування подій, які призвели до розгрому під Іловайськом та супроводжували його. Проміжний звіт комісії оприлюднив її голова, народний депутат фракції "Батьківщина" Андрій Сенченко. За його словами, упродовж усього періоду роботи ТСК на комісію здійснили жорсткий тиск з метою не допустити представлення звіту.

«Однак проміжний звіт підготовлений і його підписали 8 з 11 членів ТСК. Не підписали звіт два депутати від фракції Партії регіонів та один народний депутат від фракції УДАР», — уточнив Андрій Сенченко.

Звіт достатньо докладний і містить як опис подій на фронті (сектори Б та Д), так і дії керівників АТО за серпень. Виділимо з нього у вигляді цитати найбільш глобальний висновок:

«Відсутність єдиного центру організації оборони призвела до нерозуміння стратегічного задуму агресора на кожному етапі цієї війни.

Так, наші сили боролись за населені пункти та території, а агресор, з моменту провалу ставки на масові сепаратистські настрої мешканців Донбасу, боровся за джерела енергії, точніше за позбавлення України можливості доступу до незалежних від Росії джерел енергії.

Сьогоденна лінія протистояння наших військ і агресора склалася не випадково. Країну позбавили 70% видобутку вугілля і контролю над частиною магістральних газопроводів.

При цьому, в результаті відсутності стратегічного бачення, Кабінетом Міністрів не створений зимовий запас вугілля на теплових електростанціях, а дефіцитом газу на зимовий період ми, принаймні на третину, зобов’язані Уряду і керівництву НАК «Нафтогаз України», яке навесні в умовах дії старих цін і відсутності обмежень з боку Газпрому злочинно не добирало газ.»

Наводимо також повний текст звіту (джерело: Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»):

Українська

Міністерство оборони відзвітувало куди пішли кошти з резервного фонду та благодійні внески українців

За інформацією Департаменту фінансів Міністерства оборони України, у межах компетенції, станом на 3 червня за період березень — травень 2014 року у якості благодійної допомоги на рахунки Міністерства оборони на матеріально-технічне та медичне забезпечення від юридичних, фізичних осіб та мобільних операторів надійшло 128,5 млн. грн.

В тому числі: 58,2 млн. грн. — від юридичних осіб; 38,3 млн. грн. — від фізичних осіб; 30,0 млн. грн. — від мобільних операторів; 2,0 млн. грн. — від обов’язкового продажу іноземних валют.

Отримані кошти спрямовані на:

120,8 млн. грн. — матеріально-технічне забезпечення.

За пропозиціями Генерального штабу Збройних Сил України із зазначеного фінансового ресурсу 118,2 млн грн. спрямовано на придбання:

37,2 млн. грн. — польового обмундирування нового зразка (26,6 тис. комплектів);

19,9 млн. грн. — шоломів кулезахисних (кевларових) (10 тис. штук);

15,6 млн. грн. — черевиків з високим берцем (52 тис. пар);

15,2 млн. грн. — спальних мішків та ізолюючих підстилок (43 тис. штук);

8,5 млн. грн. – флотської форми одягу (3,5 тис. комплектів);

3,8 млн. грн. — льотно-технічного обмундирування (1 тис. – льотного та 6 тис. комплектів технічного обмундирування);

3,5 млн. грн. — маскувальних сіток (196 комплектів);

3,1 млн. грн. — простирадл бавовняних (60 тис. штук);

2,7 млн. грн. — натільної білизни для батальйонів територіальної оборони (27 тис. комплектів);

2,3 млн. грн. — ковдр (15 тис. штук);

2,2 млн. грн. — засобів зв’язку та комплектуючих до них (326 штук);

1,9 млн. грн. — матраців (15 тис. штук);

1,2 млн. грн. — топографічних карт (800 тис. штук);

0,5 млн. грн. — наволочок бавовняних (24,8 тис. штук);

0,4 млн. грн. — подушок бавовняних (14 тис. штук);

0,1 млн. грн. — придбання навігаційних приймачів;

0,1 млн. грн. — придбання бар’єрів безпеки.

Решта 2,6 млн. грн. — заплановано на придбання габіонів та лісоматеріалів для виготовлення фортифікаційних споруд.

7,7 млн. грн. — придбання медикаментів.

У 2014 році Кабінетом Міністрів України прийнято ряд рішень щодо збільшення видатків на оборону за рахунок резервного фонду державного бюджету. Інформацію щодо використання коштів резервного фонду Міністерством оборони України в сумі 4 657,2 млн. грн. станом на 3 червня 2014 року можна переглянути на фото.

Джерело: УНІАН

Українська

Міноборони розглядає три варіанти подальшого розвитку ситуації в Криму

Керівництво Міністерства оборони України розглядає три варіанти подальшого розвитку ситуації і, відповідно, реагування на неї Збройних сил України.

Про це повідомив керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук, оприлюднивши на своїй сторінці у Facebook повідомлення групи "Інформаційний Опір" щодо подальших варіантів військового врегулювання ситуації в Криму.

Він повідомив, що сьогодні відбулася зустріч координаторів групи "Інформаційний Опір" із заступником міністра оборони України Петром Мехедом, і в рамках цієї зустрічі до координаторів "ІС" була донесена інформація щодо поглядів і планів керівництва Міноборони України з приводу ситуації в Криму.

"Зокрема, як повідомив Мехед, керівництво МО України розглядає три варіанти подальшого розвитку ситуації і, відповідно, реагування на неї Збройних сил України:

перший - мирний переговорний процес. Цей варіант найбільш вітається українською стороною і справа лише за бажанням і прагненням до мирного діалогу військово-політичного керівництва Росії;

другий - ескалація конфлікту в Криму в результаті дій з боку супротивника. У цій ситуації Збройні сили України переходять в стан повної бойової готовності, розгортають сили і засоби і перекривають напрямки виходу противника на материкову частину України;

третій - збройна агресія з боку противника зі спробою російських військ вийти на материкову частину України. У цьому випадку Збройні сили України готові дати відсіч агресору, з паралельним широким задіянням міжнародних інструментів та зверненням за підтримкою в першу чергу до ЄС і НАТО, а також до країн-партнерів з міжнародного співробітництва", - поінформував Тимчук.

Також, за його словами, нинішній повсюдний вихід підрозділів ЗС України з місць постійної дислокації заступник міністра оборони Мехед пояснив прагненням військового керівництва під час навчань, що проводяться поблизу місць дислокації частин, перевірити реальну боєготовність української армії, яка довгий час фактично знищувалася. Ця перевірка необхідна для того, щоб чітко розуміти ефективність того військового потенціалу, яким володіє Україна на даний момент, і який може бути задіяний у згаданих вище сценаріях.

"Сценарії військової операції в Криму, яка прогнозовано викликала б повноцінне збройне протистояння України з Росією, і мала б наслідком загибель людей, за словами Мехеди, на даний момент не розглядаються", - написав Тимчук.

Джерело: УНІАН

Українська

В антитерористичній операції на території України можуть бути задіяні військовослужбовці Збройних Сил України

У зв'язку з рішенням про початок проведення на території України антитерористичної операції Міністерство оборони України офіційно повідомляє:

Відповідно до статті 5 Закону України "Про боротьбу з тероризмом" Міністерство оборони України, органи військового управління, з'єднання та військові частини Збройних Сил забезпечують захист від терористичних посягань об'єктів Збройних Сил України, стрілецької зброї, боєприпасів, вибухових та отруйних речовин, що знаходяться у військових частинах або зберігаються у визначених місцях.

Згідно зі статтею 15 Закону, в районі проведення антитерористичної операції військовослужбовці Збройних Сил України мають право:

- застосовувати відповідно до законодавства України зброю і спеціальні засоби;

- затримувати і доставляти в органи внутрішніх справ осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення чи інші дії;

- перевіряти у громадян і посадових осіб документи, що посвідчують особу, а в разі відсутності документів - затримувати їх для встановлення особи;

- здійснювати в районі проведення антитерористичної операції особистий догляд громадян, огляд речей, що при них знаходяться, транспортних засобів і речей, які ними перевозяться;

- тимчасово обмежувати або забороняти рух транспортних засобів і пішоходів на вулицях та дорогах.

Передбачені цією статтею заходи здійснюються з дотриманням чинного законодавства і припиняються негайно після завершення антитерористичної операції.

Координацію діяльності суб'єктів, які залучаються до боротьби з тероризмом, здійснює Антитерористичний центр при Службі безпеки України.

Особи, які беруть участь у боротьбі з тероризмом, перебувають під захистом держави.

Непокора або опір законним вимогам військовослужбовців, посадових осіб, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції, тягнуть за собою відповідальність, передбачену законом.

Головна мета даної антитерористичної операції - зупинити екстремізм і протизаконні дії радикальних угруповань, які загрожують життю мільйонів українців, забезпечити захист мирних громадян, не допустити громадянської війни в Україні.

Джерело: Міністерство оборони України

Українська
Підписатися на Міністерство оборони України