Львів

Мер Херсона кличе "на килим" торговців за відсутність на товарах РФ матрьошки з автоматом

12 вересня на сесії Херсонської міської ради депутати проголосували за «Затвердження плану заходів з координації інформаційної діяльності та захисту інформаційної безпеки на території Херсона в 2014–2016 роках». Згідно з документом, товари російського виробництва було запропоновано маркувати озброєною автоматом зубастою матрьошкою.

На останній нараді у понеділок мер Херсона Володимир Миколаєнко дав доручення викликати на розмову керівників великих торгівельних мереж міста, які не виконують це рішення міської ради.

«Запросіть до мене на завтра керівників цих мереж. Ми їм пояснимо: якщо вони працюють на нашій території, вони повинні виконувати рішення сесії. Якщо не виконуватимуть, ми будемо реагувати відповідним чином», — заявив мер.

Як розповіла начальниця управління споживчого ринку міськради Віра Кружнова, наразі у Херсоні у великих супермаркетах замість озброєної автоматом зубастої матрьошки вивісили лише прапорці країн походження товарів. «Там повісили російські, німецькі, українські та інші прапорці», — сказала вона.

На це Миколаєнко заявив: «Вони вже російські прапори в торговій мережі вивішують. Нам тільки російських прапорів не вистачало в магазинах».

Тим часом, активісти «Економічного бойкоту» у Львові замалювали триколорами вікна російських банків на виконання рішення міськради про маркування продукції російського походження.

«Ми розмалювали шиби відділення російського «Сбербанка» фарбою, а не промаркували їх наклейками, щоб позначки збереглись якомога довше і були видні здалеку. Крім того, на склі ми прикріпили написи: «Обережно бізнес окупанта», «Я не купую в окупанта». Таким чином ми виконуємо постанову Львівської міської ради про маркування російської продукції», — розповіла активістка Галина Мороз.

Раніше львівські активісти «Економічного бойкоту» добилися маркування російських товарів у торговельних мережах Львова. Внаслідок цього їх реалізація зменшилась майже наполовину.

Українська

Львівські міліціонери приїхали захищати Євромайдан

Зранку 21 лютого до Києва на автобусах прибули для захисту київського євромайдану львівські міліціонери. Приїхали 4 підрозділи у повному складі; це — 50 працівників міліції. Міліціонери — в амуніції та зі зброєю.

Автобуси зі львівською міліцією прибули на Михайлівську площу просто до київського УМВС. Звідти стройовим кроком міліціонери рушили на Майдан Незалежності.

Зі сцени Майдану Незалежності львівські міліціонери заявили, що дадуть відсіч, якщо в бік народу буде хоч один постріл.

Начальник одного з райвідділів у Львівській області, полковник міліції Василь Крикявський у коментарі УНІАН розповів, що коли вони звернулися до чільного генерала з повідомленням про перехід на бік мітингувальників, від нього прозвучали погрози. «Що я буду негайно заарештований. На що я йому посміявся у відповідь, і на цьому наш конфлікт завершився», — сказав полковник.

«Я сподіваюсь, що приїдуть усі порядні міліціонери України, незалежно від того, де вони проживають», — сказав працівник міліції. Крім того, він заявив від імені усього службового складу, що «Януковича ми не визнаємо».

Повідомляється, що в курс справ на місці міліціонерів вводив Юрій Луценко.

За матеріалами 5-го каналу, УНІАН та Громадського сектору Євромайдану

Українська

В областях поновилося захоплення людьми будівель адміністрацій та силовиків

Народ знову пішов у наступ на владу в областях. Першість, як завжди, належить Львову. У цьому місті сьогодні людьми зайнято найбільше установ: не тільки ОДА, але й МВС, прокуратуру, СБУ і податкову. Також заблоковано частину Внутрішніх військ у Львові і перепинено спробу прорватися з частини на БТРі. Під час інциденту згорів КПП частини. Репортаж 5-го каналу.

В Ужгороді захоплено тільки ОДА. 19 лютого 2014 року в 11 ранку кілька тисяч ужгородців, здебільшого студентства, виламали двері та вибили шибки на дверях адміністрації, які з іншого боку були укріплені дерев'яними щитами. При штурмі було чути гучні хлопки. Мітингувальникам удалося переконати правоохоронців скласти зброю і залишити будівлю. Для цього вони утворили коридор, яким міліція у повному складі вийшла.

На робочих місцях чиновників не було, ще до штурму їм дали команду залишити приміщення. Пошкоджень зазнав один протестувальник. Натепер усі двері опломбовані. В будівлі облдержадміністрації зводяться барикади. Жодне майно всередині будівлі не пошкоджено і не вилучено. Закарпатці закликають повиодитися людей в інших областях так само коректно. Репортаж 5-го каналу.

У Хмельницькому мітингувальники захопили приміщення обласної державної адміністрації, а також взяли в облогу прокуратуру Хмельницької області.

Під час спроби мітингувальників потрапити до приміщення управління СБУ в Хмельницькій області, двоє чоловіків і жінка отримали поранення. Керівництво облуправління СБУ взяло на себе відповідальність за вогнепальні поранення людей.

Приблизно о 18.15 почався штурм управління СБУ в Хмельницькій області. Протестувальники киндали "коктейлі Молотова" у вікна другого і третього поверхів. УНІАН

Українська
Підписатися на Львів